Boo, Bitch - Život je mrcha a pak umřeš (2022) (epizoda)

Klasický Netflixovský kulisy série ze střední školy. Hezcí, vymydlení a hlavně různorodí školáci (ale nezapomínejme na klišé škatulky). Wtf konec naladí na další díl, ať chcete či ne. 2,5*

Lea má 7 životů (2022) (seriál)

Lea má sedm životů není vůbec špatný počin. Je to tak trochu jiné krimi, šmrncnuté vztahy, láskou a hlavně cestováním v čase. Neřekla bych, že je průhledné a lehce předvídatelné, umí překvapit. Vizuálno je příjemný. Můj problém byl zejména v tom, že mi jednotlivé postavy moc nepřirostly k srdci a většinou mi nebyly ani sympatické. A taky jsem tam moc nevěřila té lásce. Věřím, že bych si to užila víc, kdybych si koukáním jen oživila postavy, o kterých jsem předtím četla v knize.

Kouzlo romantických komedií (2019)

Dokument nepřináší nic nového, pouze pojmenovává věci, o kterých se v souvislosti s romantickými komediemi mluví už roky. Pěkně mi rozmázl Zatímco jsi spal. :D Jo, je pravda, že je to vlastně o psychopatce, ale stejně ten film mám ráda. Popravdě jsem čekala něco zajímavějšího, nebo alespoň hlubší pohled na vývoj tohoto žánru (začátek - byť zkratkovitý - byl nejzajímavější částí). Ale ve finále jsem v tom neviděla o moc víc, než povzdechnutí autorky nad nešvary těchto filmů, přece jenom do určité míry formujících představu o vztazích a lásce.

Lea má 7 životů - 6. den (2022) (epizoda)

Tak že by nakonec přece jen bráškové? Nebudu zastírat, u kdo a proč si mě autor slušně vodí. Velkým problémem u tohoto počinu je podle mě to, že nám předkládá jakousi jednostrannou osudovou lásku, které za mák nevěřím. Oběť! Já nebo ty? Volba - já nešťastná, co to chtěla skoncovat vs. ostatní budou žít (asi) lepší životy, by stačila. Jo a málokterá postava je sympatická.

Vraždy v Midsomeru - Jezerní panna (2004) (epizoda)

Možná už mám přemidsomerováno ale boj o "putiku" mi přišel dost slabý. A jo, ve výsledku to bylo prostě divný. 3,5*