wray

Skype: wray.sk

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 19.11.2016  09:18

zaver bol skutocne slabsi (a cely mockingjay bolo menej o akcii a viac o propagande a hlavna postava uz nie je postava hrdinka ale skor taky panacik, postavicka) a mozno by bolo skutocne lepsie uzavriet to po prvej casti, ale - Napriek tomu ze prve casti som hodnotil len 3 a zaver len 2, ako celu seriu to hodnotim ako velmi dobry pocin. Knihu som necital, no filmove spracovanie bolop odla mna vyborne. Nemozem suhlasit ani s tym ze je to urcene len pre nastrocnych, lebo to zaujalo aj mna, a myslim ze niektore tie motivy a sceny ostanu u teenagerov nepochopene. Herecky velmi dobre az vyborne, a nemyslim hlavnu postavu (herecka ma mozno tu smolu ze uz navzdy ostane len Katniss) ale vsetkych tych znamych hercov okolo. Postavy boli zaroven dobre napisane, takze to cele malo zmysel a dalo sa tomu uverit. Dalsi plus bod - atmosfera. Smutna buducnost, distrikty, viac menej furt take chladno, podzemna zakladna - normalne by som to zaradil ku klasike. Podme dalej - soundtrack/hudba - krasa. Ano, je tu stale to velke minus ktore brani uveritelnosti ze - preco su to vsetko deti?? Ale to asi tak vo filme urceneho pre mladsie publikum ma byt. Zaver, poslednych par minut je skoro az wtf, ale co uz asi to malo skoncit pozitivne. Celkovy dojem, napriek mozno len priemernemu hodnoteniu jednotlivych casti - u mna vyborne, doporucujem.

• 18.8.2016  22:07
    Samotáři (2000)

aj po 15 rokoch stale velmi pozeratelne, niektore sceny mi "dosli" a pochopil som ich az teraz ked som starsi a ak som to niekedy bral ako taky fajn cesky vtipny film, dnes uz si myslim ze si tento film rozhodne zasluzi hodnotenie "kultovy"

• 18.8.2016  21:48

Nejaky cas som premyslal ci je to velmi dobry film, alebo az vyborny, ale napokon - preco nie. 5*. Myslim ze z velkej casti za to moze Stephen King, ale spracovanie myslim v nicom nezaostava a tu atmosferu tam proste citit od zaciatku az do konca. Cely cas to ma spad, aj ked je to len o 4och chlapcoch z maleho ospaleho mesta a nic velke sa tam vlastne nestane. Ked to prezeniem tak podobnu "vypravu" zazil v detstve asi kazdy z nas a urobit z toho takto dobry pribeh co nebude nudit - bez nejakych akcnych scen, bez vizualnych efektov a trikov, bez umrti niektorej z hlavnych postav... Poriadna davka nostalgie k tomu - Neda sa inak ako 5*, som prekvapeny ze som sa k tejto lahodke dostal az teraz po 30 rokoch, a aj dnes je to stale vyborne (este aj farby akoby v tom filme vobec nevybledli!) Urcite odporucujem, a keby existovalo nieco podobne ako povinna literatura aj pri filmoch, tak Stand by Me by som zaradil k povinnej kinematografii...

• 18.8.2016  21:31
    Očista (2013)

Uz podla popisu ci traileru to znelo ako nieco co nebude fungovat. Akoby uz tvorcovia nevedeli s cim novym prist tak skusaju motivy ako tento pribeh. Avsak - napriek tomu ze som cakal velmi slaby film - ono to nebolo vobec zle. Ten napad uz po par minutach pride celkom uveritelny, divaka to vtiahne do atmosfery a uz to nie je nezmyselny film, uz sa to da normalne pozerat. Je to stale len taky obycajny akcy thriller, nic vynimocne sa tam zas nestane, ziaden prinos pre kinematografiu sa nekona, a isto sa najde par wtf momentov, ale napriek tomu sa to dalo celkom pozriet. 3* mozno nadhodnocujem ale - mne sa to celkom pacilo.

• 28.7.2016  09:27

Na to ze to nebol "naozajstny" Bond prekvapivo velmi dobre! Pan Connery uz ako starsi pan to stale zvlada a vobec nevadi ze tam chybaju niektore Bondovske motivy. Je tam stale bondgril, hlavny zloduch co chce znicit svet, gadgets (i ked veru pobiedne) happy end - je to Bond. A da sa to pozriet. A myslim ze asi aj lepsi ako niektore ine oficialne bondovky.

• 28.7.2016  09:14

Ze to uz je moc? Nerealne? Neviditelne auta, lasery, a cele prilis digitalne? Ale no - Bond bol vzdy trosku "moc". A keby sa take triky dali natocit pred 40 rokmi, tak by to spravili uz vtedy. Bond je superhrdina. Nesmrtelny, nezranitelny, vsetkych porazi, gentleman, ale zaroven to vie so zbranami, s holymi rukami, s autami, lietadlami, elektronikou, pocitacmi, bombami, lyziar, snowboardista, sermiar, surfer... Ok uznavam - pri tej surferskej scene to uz bolo moc aj na mna :) Ale taky proste je. Nemyslim ze je na mieste kritizovat to len preto ze je to nerealne. Ma to byt hlavne akcne, vtipne, bondovske, bondgirl, villains. Bond to ma coraz tazsie v modernej dobe (kedze jeho postava je spion v case studenej vojny - v dobe ked sa zilo pomalsie), ale myslim ze to Brosnan zvladol dobre a bol fajn prechodom od klasiky k sucasnemu Bodovi. Ked uz mam naozaj najst nejaky problem resp. nieco co nefungovalo tak mozno uvodny song :/

• 28.7.2016  09:00

Na to ze je to "len" krimi drama a pribeh nie je nejak novy (zlodeji utekaju s ulupenymi peniazmi) sa to pozeralo velmi dobre, a prijemne ma to prekvapilo. Zasluhu na tom ma urcite hlavna postava (herecky aj ako je napisana), to ze popri hlavnom pribehu je tam par vedlajsich (osudy roznych nie celkom funkcnych rodin) a v neposlednom rade velmi dobra zimna atmosfera. Pri niektorych scenach som skoro az citil ako tam vonia vzduch... Je to taky obycajny film, ktory je ale cimsi zaujimavy a myslim ze sa oplati pozriet.

• 28.7.2016  08:54
    Sucker Punch (2011)

Nie je to zas az tak dobry film. Tak preco az 4? (a rozmsylal som nad 5) Lebo je to vyborne vizualne spravene (i ked uznavam v druhej hodine to uz prestava fungovat a nejak si na to divak zvykne ze je to take "pekne"). A pretoze to ma fajn atmosferu - nieco z videohier, komiksov, akcnych filmov, muzikal - myslim ze toto by sa nedalo v inom mediu takto pekne sklbit a fungovalo to len ako film. Dalsie velke plus vidim v tom ze napriek tomu ze ta akcia bola repetitivna (hlavna hrdinka zabije dakeho fantasy zloducha, team hrdiniek zabije zloduchov, team hrdiniek zabije zloduchov...) a dej velmi plytky (utek z blazninca a v podsate ziadne dalsie vedlajsie pribehy) je tam par okamihov a drobnosti pri ktorych sa divak zamysla ze preco? ako to vlastne bolo? co to malo znamenat? a aj po dopozerani filmu stale ostava par veci na interpretacii divaka. K tomuto vsetkemu fajn soundtrack, fajn herecky - mne to nielen stacilo ale zaradujem k tomu najlepsiemu co som z filmov videl. Podla hodnoteni a kritiky tusim ze to nie je pre kazdeho ale ak mate radi videohry, komiksy, vizualne netradicne spracovane filmy, pribehy z prostredia blazninca, alternativne reality - rozhodne doporucujem.

• 7.7.2016  22:28
    Zlaté oko (1995)

Dal som si take predsavzatie pozriet vsetkych Bondov, od tych najstarsich a - Connery je klasika, ano, ale oceni to asi skor predosla generacia, pre divaka v mojom veku - klasika, ale nic vyrazne. Moore - podobne ako Connery, stale je to ta ista generacia, snad s vynimkou Live and let die, co bolo podla mna vyborne, a to ze ten film ma cez 40 rokov vobec nevadi. Lazenby nebol vobec az tak zly ako ho kritika zhodnotila ale stale nezaujalo. Dalton bol asi najvacsie sklamanie - v "ceskoslovenskej bondovke" este ako tak, ale Licence to Kill - to snad ani nebol Bond :( Podme ale k Brosnanovi a Golden Eye. Kedze je to prva Bondovka z cyklu ku ktorej pisem aj komentar znaci to ze konecne cosi co ma zaujalo, Bond "mojej generacie" a - proste - toto je pre mna Bond. Amerika/Britania vs Rusko, Bond girl (a aj zaporacka) Bond akcny ale zaroven gentleman, dej co ma spad a nenudi, humor, spionske vychytavky - dalo by sa namietat ze vsetko toto mali aj starsie ci novsie Bond filmy, ale v pripade Golden Eye to bolo pre mna asi prve stretnutie s Bondom, mal som vtedy asi 19 - Golden Age, takze bnous za nostalgiu a tym padom mozno mierne skreslene hodnotenie - no pre mna jedna z najlepsich ak nie najlepsia Bondovka.

• 14.2.2016  10:47

cakal som ze to nebude az tak dobre ako so Stathamom ale - bolo to stale dobre, malo to spad, ja myslim ze az tak velmi nezaostava za predoslymi Kuriermi...

• 14.2.2016  10:42
    Nesmrtelný (2015)

Napad fajn (i ked - nevidel som to uz v nejakom z mnohych beckovych scifi?), a aj sa to pekne preklopi do akcie, ma to spad no - cakal som od tohto rezisera cosi ine, take - umeleckejsie... A ked sa potom na to spatne pozriem tak ozaj je to len take prijemne pozeratelny akcny na ktory sa po kratkom case zabudne. Skoda

• 27.9.2014  11:14

Prekvapivo dobre! Cakal som ze po tych 25 rokoch to uz bude nepozeratelne, ale ono to ma normalne spad, je to napinave, zaujimave lokacie. Citit tam cely cas taku rusku scifi atmosferu, a zaroven Indy Jonesa - proste nostalgia. No a bonusove body - "Daniel Jackson zo Stargate" v hlavnej ulohe - to sa neda nemat rad :)

• 27.9.2014  11:07
    Toxický mstitel (1984)

Je mi jasne ze to malo byt becko, ze to malo byt tak zle az je to dobre, a s tym som do toho siel ale - ono je to proste len zle. velmi velmi zle...

• 6.9.2014  12:53

Ked som to zhliadol prvykrat tak mi to prislo ako uplne super parodia, strasne vtipne, kopec srandy a - proste taka klasika... Ked som si to pozrel znova dnes tak uz to bolo wtf, trapne, slabe, nudne :( Pripustam, par scen tam bolo stale takych co vyvolalo usmev, ale celkovo to strasne zaostava za tym filmom ktory si pamatam z "detstva". Skoda :(

• 6.9.2014  12:46
    Dr. No (1962)

Prvy Bond... cele to este len spustilo legendu, a tak to ma zopar chybiciek, a poznat ze je to 50 rokov (minimalne trikmi) stare, ale - napinave aj dnes, dobrodruzstvo tam je stale, pekne zeny, zloduchovia - to sa nemeni. Exotika, zlosyn co chce ovladnut svet a jeho tajne sidlo, stroje a technika ktora nema paru, spioni a agenti - proste klasika :) Prvy James Bond nebol asi najlepsou Bondovkou ale nezacal seriu vobec zle...

• 6.9.2014  12:30

presne tychto dvoch hercov nejak nemusim, a takto stupidna idea (dvaja 40tnici ktori stale nedospeli sa stanu nevlastnymi bratmi) - to nemoze dopadnut dobre. A skutocne - ziada vyborna komedia z toho nevznikla :/ Na druhej strane prave preto ze som cakal ze to bude uplna blbost, tak je fajn ze - az tak uplne zle to nebolo, a snad som sa miestami aj zasmial. Slabe, trapne, nudne ale - nie az tak velmi ako som cakal :)

• 6.9.2014  12:12
    Slunovrat (2008)

Beckovy horror podobny setup ako mnoho inych - skupina mladych ludi vs. "nejake zlo", niekde v lesoch, v tme, niekto zomrel, nejaki duchovia... proste taka "klasika". Priznam sa ze som netusil ze zaver bude taky ako bude, tak snad aj trochu napatia a prekvapenia tam bolo, stale vsak - slabe :/

• 6.9.2014  11:58

Pre mna uz prva cast nebola extra zaujimava ale teda - aspon tam bola vyrazna hlavna dvojica, dalo sa s nimi nejak scitit a drzat im palce od zaciatku do konca... V dvojke tieto vyrazne postavy chybaju a este aj pribeh je nejaky "nasilu" len aby to bolo zas o cosi ine. Najvacsim sklamanim bolo asi finalne vystupnenie, co mal byt vrchol filmu - proste nevyrazne :/ Skalnym milovnikom tohto zanru sa snad da odporucit, ostnatnym "normalnym" - urcite nie...

• 6.9.2014  11:48

zvieratam prepne a utocia na ludi. rozdiel oproti inym filmom je akurat v tom ze je to take "globalne". takze ziadne zmutovane krysy, opice, macky, vcely... proste vsetko naraz (vratane ludi). Je mozne ze vtedy ked film vznikol bola myslienka sialenych zvierat prelomova, ja som sa k tomu dostal az teraz a tak ma to nejak nepresvedcilo :/ Stale vsak, pozriet sa to da - miestami je to snad aj napinave - povedzme teda ze na tu dobu snad aj nadpriemer...

• 30.8.2014  13:23

Didi - to s tym kamionom som videl, vydedecov akosi nie. Ale - viem ze vsetci spoluziaci na zakladke vtedy vraveli ze to bol perfektny film. Dostal som sa k nemu az o 25 rokov a - cas sa poznacil aj na tejto komedii ale - ak to nebolo az take zle dnes, urcite to bolo vyborny film v 90tych rokoch. Didi hra v tomto filme viacero postav a - ide mu to. Ma to dej, je to zaujimave, vtipne - no proste - da sa to pozriet aj po tych 25 rokoch... Tazko porovnavat so sucasnou produkciou ale pre starsie rocniky a milovnikov nostalgie - doporucujem.

• 30.8.2014  13:14

Hobbit cislo jedna som hodnotil skor zaporne. Pokracovanie je uz lepsie - nie je to vyborne, ale - je to podstatne lepsie. Kym jednotka bola akosi prilis zamerana na detaily a islo to cele trochu pomaly miestami to bolo nudne, Smaug uz bol dynamickejsi. Postavy boli viac rozlisitelne - na zaciatku to bolo len 10 trpaslikov (ci kolko), teraz uz som aj zachytil jednotlive charaktery. A vedlajsie postavy boli tiez vyraznejsie, trochu lasky tiez bolo plusom - proste celkovo to vnimam ze reziser sa menej zaoberal detailami, technickymi vychytavkami, efektami a - skor sa vratil k tomu co divaka fakt zaujme - zaujimavy dej. Takze - 3* su stale mozno "malo" asi sa len snazim vykompenzovat cely ten hype okolo toho (lebo - 5* film to urcite nie je...), a tusim ze 4 ci 5* si enchavam na posledny diel, resp. na trilogiu celu.

• 30.8.2014  13:00
    Nirvana (1997)

Nirvana je taky pre mna "skoro kultovy" film. Viem ze ked som to videl prvykrat tak ma to az tak neoslovilo, ale po par rokoch som si stale spominal na ten film aj ked som nevedel ako sa to volalo o com to bolo len - stale som ho mal kdesi v hlave. Napokon som teda zistil ze je to Nirvana a pozrel si znova a - ono je to fakt fajn film! Je to proste "ine". Este aj pekne po taliansky som si to, nech je ten zazitok z cohosi ineho dokonaly. Stale tam ostava ten faktor ze je to proste "divne" a cosi tomu k dokonalosti chyba, ale aj tak - mam tusenie ze si to este v buducnosti pozriem a prehodnotim a dam este o hviezdicku viac. Karma Yoga...

• 30.8.2014  12:55

obycajna lahka komedia, kde napokon vsetko dobre dopadne, a "zlo" bude porazene. Mozno originalne (predstierat postihnutie) ale stejne sa to stratilo v spuste inych lahkych komedii :/ Problem je aj to ze z postihnutych sa robi sranda tazko tak aby to neurazilo, tak je to cele take "opatrne", preto as aj nevyrazne a fakt vtipnych scen je pomenej. Celkovo - da sa pozriet, nie je s tym filmom v zasade nic zle, len - je mnoho inych lepsich zabavnych filmov. Preto len 1*

• 28.6.2014  20:41
    Let's Dance (2006)

Uz toho bolo na tuto temu natocene hodne, a aj toto je len variacia na tu istu temu ale - no co, ludia to chcu, chcu happyendy a "zazraky" tak tu to je. Step Up mozno neprinasa nic nove, a je to o nicom, a vsetci vieme ako to skonci aj ked sa to cely cas snazi byt dramaticke, ale aj tak - ked ono sa to tak fajne taketo filmy pozeraju. Divak sa stotozni s hlavnym hrdinom a uz to ide :) Je to film ktory nie je nijak vynimocny ale - pozera sa to dobre...

• 28.6.2014  20:38

Moderne azijske filmy maju tu zvlastnost ze i ked im nemusim celkom porozumiet a aj ked su v podstate "o nicom" aj tak su cimsi ocarujuce. In the mood for Love nie je vynimkou. Viem o com to bolo ale aj tak tusim ze hlavna pointa mi usla a u mna to bol len "film bez konca", a aj tak - krasna atmosfera, vynikajuca hudba, citlive postavy, vyborne kostymy, vela zaujimavych scen... Ako to ti azijci robia...

• 28.6.2014  20:32
    V Bruggách (2008)

Na prvy pohlad to vyzera ako velmi fajn film. Zaujimave postavy, ked sa rozvinie pribeh / pointa i to je zaujimave, fajn dialogy, Bruggs je ozaj peke mestecko len - celkovo tomu nejak stale cosi chyba :/ Neviem ani povedat co, lebo ako vravim - je to zaujimavy film, hodne scen je tam skoro kultovych a rozhodne hodnych zapamatania, len celkovo tomu proste cosi chyba... Tak ci onak - odporucam, fajn film.

• 28.6.2014  20:28

v podstate to iste co prva cast, akurat slabsie :/ lahsie zabudnutelne, menej vyrazne, mozno napinave (ale stale najma "hnusne"), koniec neprekvapi tak a aj ostatne "prekvapenia" vo filme su slabe... ale co si budeme klamat taketo nieco sa cakalo takze priaznivcom zanru mozno ulahodi, takym "normalnym" divakom neodporucam

• 21.6.2014  15:11

A znova Angelina a znova vyborne! Nebolo to mozno az tak prepracovane a filmoch o seriovych vrahoch je tak vela ze tazko prist s niecim novym, ale - Taking Lives bolo celkom zaujimave. Nemalo to az taky spad ale - nenudil som sa az do konca. Nebolo tam mozno az tolko prekvapivych zvratov ale - proste mne sa to vcelku pacilo, i ked pripustam mozno za to moze ta Angelina. Moze byt.

• 21.6.2014  15:06
    Síly temna (2006)

Twilight je zly, na tom sa snad vsetci zhodneme. Covenant sa rozhodol ist tiez tym smerom, ale namiesto toho aby vylepsili nedostatky, skopirovali to co "funguje" (na isty typ divaka, urcite) nic nove nepridali - no jednoducho to nemohlo dopadnut dobre. Mozno som mal dat aspon 1 * za snahu, ale - ked sa nad tym zamyslim tak mi vzdy len vychadza - naco take filmy vobec tocia :/

• 21.6.2014  15:02
    Apokalypsa (2006)

Tento film je proste divny. Ale - tak "milo" divny. Cele je to nejake zlozite, komplexne, hodne postav, hodne motivov, nic z toho poriadne nie je vykreslene - jenoducho taky pravy komiks. Fajnsmekrom je vsetko jasne, lebo ti to precitali uplne do detailov, a citatel typu ja sa len cuduje, hodne mu toho nesedi, ale v podstate sa dobre bavi. Southland tales je tiez taky film. Hodne veci by som tam akosi potreboval vysvetlit, preco, kto, ako - ale na druhej strane to vobec nevadi - staci sa uvolnit a celych tych 145 minut si uzit, neriesit ze to cele nema zmysel. U mna dobre.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14