Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

zaver bol skutocne slabsi (a cely mockingjay bolo menej o akcii a viac o propagande a hlavna postava uz nie je postava hrdinka ale skor taky panacik, postavicka) a mozno by bolo skutocne lepsie uzavriet to po prvej casti, ale - Napriek tomu ze prve casti som hodnotil len 3 a zaver len 2, ako celu seriu to hodnotim ako velmi dobry pocin. Knihu som necital, no filmove spracovanie bolop odla mna vyborne. Nemozem suhlasit ani s tym ze je to urcene len pre nastrocnych, lebo to zaujalo aj mna, a myslim ze niektore tie motivy a sceny ostanu u teenagerov nepochopene. Herecky velmi dobre az vyborne, a nemyslim hlavnu postavu (herecka ma mozno tu smolu ze uz navzdy ostane len Katniss) ale vsetkych tych znamych hercov okolo. Postavy boli zaroven dobre napisane, takze to cele malo zmysel a dalo sa tomu uverit. Dalsi plus bod - atmosfera. Smutna buducnost, distrikty, viac menej furt take chladno, podzemna zakladna - normalne by som to zaradil ku klasike. Podme dalej - soundtrack/hudba - krasa. Ano, je tu stale to velke minus ktore brani uveritelnosti ze - preco su to vsetko deti?? Ale to asi tak vo filme urceneho pre mladsie publikum ma byt. Zaver, poslednych par minut je skoro az wtf, ale co uz asi to malo skoncit pozitivne. Celkovy dojem, napriek mozno len priemernemu hodnoteniu jednotlivych casti - u mna vyborne, doporucujem.

Samotáři (2000)

aj po 15 rokoch stale velmi pozeratelne, niektore sceny mi "dosli" a pochopil som ich az teraz ked som starsi a ak som to niekedy bral ako taky fajn cesky vtipny film, dnes uz si myslim ze si tento film rozhodne zasluzi hodnotenie "kultovy"

Stůj při mně (1986)

Nejaky cas som premyslal ci je to velmi dobry film, alebo az vyborny, ale napokon - preco nie. 5*. Myslim ze z velkej casti za to moze Stephen King, ale spracovanie myslim v nicom nezaostava a tu atmosferu tam proste citit od zaciatku az do konca. Cely cas to ma spad, aj ked je to len o 4och chlapcoch z maleho ospaleho mesta a nic velke sa tam vlastne nestane. Ked to prezeniem tak podobnu "vypravu" zazil v detstve asi kazdy z nas a urobit z toho takto dobry pribeh co nebude nudit - bez nejakych akcnych scen, bez vizualnych efektov a trikov, bez umrti niektorej z hlavnych postav... Poriadna davka nostalgie k tomu - Neda sa inak ako 5*, som prekvapeny ze som sa k tejto lahodke dostal az teraz po 30 rokoch, a aj dnes je to stale vyborne (este aj farby akoby v tom filme vobec nevybledli!) Urcite odporucujem, a keby existovalo nieco podobne ako povinna literatura aj pri filmoch, tak Stand by Me by som zaradil k povinnej kinematografii...

Očista (2013)

Uz podla popisu ci traileru to znelo ako nieco co nebude fungovat. Akoby uz tvorcovia nevedeli s cim novym prist tak skusaju motivy ako tento pribeh. Avsak - napriek tomu ze som cakal velmi slaby film - ono to nebolo vobec zle. Ten napad uz po par minutach pride celkom uveritelny, divaka to vtiahne do atmosfery a uz to nie je nezmyselny film, uz sa to da normalne pozerat. Je to stale len taky obycajny akcy thriller, nic vynimocne sa tam zas nestane, ziaden prinos pre kinematografiu sa nekona, a isto sa najde par wtf momentov, ale napriek tomu sa to dalo celkom pozriet. 3* mozno nadhodnocujem ale - mne sa to celkom pacilo.

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Na to ze to nebol "naozajstny" Bond prekvapivo velmi dobre! Pan Connery uz ako starsi pan to stale zvlada a vobec nevadi ze tam chybaju niektore Bondovske motivy. Je tam stale bondgril, hlavny zloduch co chce znicit svet, gadgets (i ked veru pobiedne) happy end - je to Bond. A da sa to pozriet. A myslim ze asi aj lepsi ako niektore ine oficialne bondovky.

Dnes neumírej (2002)

Ze to uz je moc? Nerealne? Neviditelne auta, lasery, a cele prilis digitalne? Ale no - Bond bol vzdy trosku "moc". A keby sa take triky dali natocit pred 40 rokmi, tak by to spravili uz vtedy. Bond je superhrdina. Nesmrtelny, nezranitelny, vsetkych porazi, gentleman, ale zaroven to vie so zbranami, s holymi rukami, s autami, lietadlami, elektronikou, pocitacmi, bombami, lyziar, snowboardista, sermiar, surfer... Ok uznavam - pri tej surferskej scene to uz bolo moc aj na mna :) Ale taky proste je. Nemyslim ze je na mieste kritizovat to len preto ze je to nerealne. Ma to byt hlavne akcne, vtipne, bondovske, bondgirl, villains. Bond to ma coraz tazsie v modernej dobe (kedze jeho postava je spion v case studenej vojny - v dobe ked sa zilo pomalsie), ale myslim ze to Brosnan zvladol dobre a bol fajn prechodom od klasiky k sucasnemu Bodovi. Ked uz mam naozaj najst nejaky problem resp. nieco co nefungovalo tak mozno uvodny song :/

Chladnokrevný (2012)

Na to ze je to "len" krimi drama a pribeh nie je nejak novy (zlodeji utekaju s ulupenymi peniazmi) sa to pozeralo velmi dobre, a prijemne ma to prekvapilo. Zasluhu na tom ma urcite hlavna postava (herecky aj ako je napisana), to ze popri hlavnom pribehu je tam par vedlajsich (osudy roznych nie celkom funkcnych rodin) a v neposlednom rade velmi dobra zimna atmosfera. Pri niektorych scenach som skoro az citil ako tam vonia vzduch... Je to taky obycajny film, ktory je ale cimsi zaujimavy a myslim ze sa oplati pozriet.

Sucker Punch (2011)

Nie je to zas az tak dobry film. Tak preco az 4? (a rozmsylal som nad 5) Lebo je to vyborne vizualne spravene (i ked uznavam v druhej hodine to uz prestava fungovat a nejak si na to divak zvykne ze je to take "pekne"). A pretoze to ma fajn atmosferu - nieco z videohier, komiksov, akcnych filmov, muzikal - myslim ze toto by sa nedalo v inom mediu takto pekne sklbit a fungovalo to len ako film. Dalsie velke plus vidim v tom ze napriek tomu ze ta akcia bola repetitivna (hlavna hrdinka zabije dakeho fantasy zloducha, team hrdiniek zabije zloduchov, team hrdiniek zabije zloduchov...) a dej velmi plytky (utek z blazninca a v podsate ziadne dalsie vedlajsie pribehy) je tam par okamihov a drobnosti pri ktorych sa divak zamysla ze preco? ako to vlastne bolo? co to malo znamenat? a aj po dopozerani filmu stale ostava par veci na interpretacii divaka. K tomuto vsetkemu fajn soundtrack, fajn herecky - mne to nielen stacilo ale zaradujem k tomu najlepsiemu co som z filmov videl. Podla hodnoteni a kritiky tusim ze to nie je pre kazdeho ale ak mate radi videohry, komiksy, vizualne netradicne spracovane filmy, pribehy z prostredia blazninca, alternativne reality - rozhodne doporucujem.

Zlaté oko (1995)

Dal som si take predsavzatie pozriet vsetkych Bondov, od tych najstarsich a - Connery je klasika, ano, ale oceni to asi skor predosla generacia, pre divaka v mojom veku - klasika, ale nic vyrazne. Moore - podobne ako Connery, stale je to ta ista generacia, snad s vynimkou Live and let die, co bolo podla mna vyborne, a to ze ten film ma cez 40 rokov vobec nevadi. Lazenby nebol vobec az tak zly ako ho kritika zhodnotila ale stale nezaujalo. Dalton bol asi najvacsie sklamanie - v "ceskoslovenskej bondovke" este ako tak, ale Licence to Kill - to snad ani nebol Bond :( Podme ale k Brosnanovi a Golden Eye. Kedze je to prva Bondovka z cyklu ku ktorej pisem aj komentar znaci to ze konecne cosi co ma zaujalo, Bond "mojej generacie" a - proste - toto je pre mna Bond. Amerika/Britania vs Rusko, Bond girl (a aj zaporacka) Bond akcny ale zaroven gentleman, dej co ma spad a nenudi, humor, spionske vychytavky - dalo by sa namietat ze vsetko toto mali aj starsie ci novsie Bond filmy, ale v pripade Golden Eye to bolo pre mna asi prve stretnutie s Bondom, mal som vtedy asi 19 - Golden Age, takze bnous za nostalgiu a tym padom mozno mierne skreslene hodnotenie - no pre mna jedna z najlepsich ak nie najlepsia Bondovka.

Kurýr: Restart (2015)

cakal som ze to nebude az tak dobre ako so Stathamom ale - bolo to stale dobre, malo to spad, ja myslim ze az tak velmi nezaostava za predoslymi Kuriermi...