Dotek zla (2000)

dalo by sa povedat ze je to taky nevyrazny slabsi horror dajme tomu becko, ale mne sa celkom pozdaval kvoli par veciam. Atmosfera. Nejde ani tak o nejake napatie, alebo pribeh ako taky - mam na mysli atmosferu 90tych rokov, a z toho vyplyvajuca nostalgia. Vratane Kim Basinger ktora ma uz to najlepsie za sebou a aj tu to uz bola iba spomienka na stare casy. Uvod, gradacia a zaver - nemozem si pomoct ale tie 90te roky tam proste citit :) Okrem tohoto je to slaby film, ano, ale - v podstate sa to pozera prijemne. Ziadne velke prekvapenia, stale je tam take tajomno (je ten zloduch a dieta vlastne nadprirodzeny alebo nie?) a na konci dobro zvitazi, tak - preco nie. Nenarocnemu divakovi sa snad oplati pozriet.

Žízeň (2009)

dal som sa nahovorit na tento azijsky umelecky film (podobne ako na old boya) a bolo to skutocne ine, zvlastne, snad zaujimave ale moj celkovy pocit z toho bol zmateny... Ono aj v zanri teraz citam ze drama, horror, fantasy, komedia a fakt - bolo to tam vsetko pomixovane a - bolo to proste divne. Bude to urcite tym ze to bolo korejcke a tam ludia vsetko vnimaju inak, - ja som to vnimal ako zvlastny film, to co na nom bolo pozitivne som akosi nevedel ocenit :) 2* za snahu rezisera a za to ze to bolo ine, v podstate mi to ani nevadilo ale druhykrat by som do toho uz asi nesiel...

Hranice ovládání (2009)

sam seba povazujem za narocnejsieho divaka a mam rad umelecke filmy, viem ocenit zaujimavy i ked zvlastny film a tak som sa na limits of controls celkom tesil (zazrel som to pri prepinani kanalov jeden vecer). A ono je to fakt velmi pekny film na prvy pohlad. Ked si pustite hociktorych 5minut filmu je velka sanca ze vas to uputa a budete mat chut to dopozerat. Akurat - ked je to cele pokope je to velmi dlhe, zacina sa to opakovat a hlavne - zaver je velmi nevyrazny (to nemusel byt uplne ziadny... :) Na druhej strane - je tu vela vybornych hercov, je to pekne natocene, a ma to fajn dialogy (kludne sa to da zaradit az na uroven tarantinovsky dialogovych filmov, i ked tu su to skor monology...) Ked to cele zhrniem - dobry film, lenze - prilis zamerany na detaily, jednotlive sceny, a chyba tomu ten velky uceleny pribeh. Preto len 2, i ked to bol zaujimavy film.

Street Fighter: Poslední boj (1994)

nejaky chytrak tento divx oznacil ako Street Fighter (2009) tak som sa na to pozrel a - aj ked som to uz v 94tom videl, par minut som premyslal ze ci to fakt s takymto filmom myslel reziser v dnesnej dobe vazne :) Po nejakom case mi doslo ze pozeram fakt povodneho SF a aj ked to bolo zle povedal som si ze to uz dopozeram. A - bolo to rovnako zle az do konca. V podstate ide o to ze sa zobrali postavy z videohry a vymyslel sa k tomu nejaky pribeh. Nejake nadsenie pri sledovani teda pochadza mozno ked ti co poznaju hru zbadaju nejaku znamu postavu (hmm takze takto vznikol Blanka!) - ale inak je to velmi slabe, ci uz hodnotim nejake herecke vykony, akcne sceny, alebo dialogy...

Kurýr 3 (2008)

transporter 3 bol (pre mna) o cosi lepsi ako 2, ale to snad len preto ze par scen z filmu mam v pamati aj dnes, po par mesiacoch, bolo to take ucelenejsie putovanie, viac zaujimavych postav ale stejne - nebolo to nic vynimocne. taky obycajny akcny film, nicim zvlast zaujimavy, ziadna extra vyrazna postava, ziadna extra vyrazna scena - proste pozriet si, zabavit sa, ok dalsi... na druhej strane, ani na nic zle resp nieco co by mi vadilo si vo filme nespominam, takze 2

Kurýr 2 (2005)

bol to taky prijemny akcny film - viem ze sa to dobre pozeralo, bola tam nejaka zenska postava, stathama mam rad, nakonci to nejak dobre dopadlo ale - vobec netusim (po par mesiacoch) ze o com to vlastne bolo :/ a to je asi ten halvny problem - bolo to len take obycajne, lahko zabudnutelne, nicim vynimocne. viem ze sa mi to vsak pocas pozerania celkom pacilo a davam teda 2* (a idem hned napisat uplne rovnaky komentar k transporter 3 :/

Karate tiger 4: Král kickboxerů (1990)

nic zo serie karate tiger som v detstve nevidel, tak na mna ta nostalgia nefunguje a dnes, z odstupom casu je to proste velmi slabe becko. pointa nie je nicim nova, a dovolim si tvrdit ze to nove nebolo uz vtedy (niekomu niekto niekoho zabije a potom sa trenuje trenuje trenuje a na koniec sa zlo pomsti. obvykle zahynie aj nejaka ina hlavnemu hrdinovi blizka postava) pozitivne sa daju na filme hodnotit len fajn bojove sceny, a vlastne co si budeme klamat - tento film je najma pre fanusikov bojovych umeni. im sa to teda snad oplati odporucit, ostatni normalni divaci - pokial ste to nevideli v detstve - dnes sa uz asi neoplati...

Princezny (2005)

Europske kino opat prijemne prekvapilo. Alebo - vlastne nie. Neprekvapilo. Spanielske (ale aj napr. Nemecke, Severske a snad aj zvysok europy) proste uz maju taku svoju fajn umelecku uroven, najma co sa dramy tyka. Cele je to postavene na vybornych hercoch, pribehu co vyzera uplne realisticky a tak divak nema ziaden problem sa do toho vcitit. Nechyba nejake to emotivno a par silnych scen (ale stale tak krasne realne posobiacich - nie ako americke dramy). Ako bonus (pre muzskeho divaka) je to cele plne dievcat a zien, na temu ktora vacsinu muzskych divakov tiez isto zaujima. Pekna kamera, fajn soundtrack od Manu Chao, silny zaver. Proste vyborny film. Chvilu som vahal ci nedat az 5 a nenapisat predsa len este pozitivnejsi komentar ale zase nebudem to prehanat :) Napriek tomu ze je to rozhodne vyborny film a rozhodne kazdemu odporucujem, je predsa len trosku "obycajny" urcite patri medzi to najlepsie co som v poslednych par mesiacoch videl, ale - 5* si necham pre cosi ine.

Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se (1986)

Tento film mi z nejakeho dovodu usiel ked som bol maly a ked sa o nom hovorilo ako o jednom z povinnych kultovych filomov, pokial ste boli aspon trochu na karate a kungfu filmy. Rozhodol som sa to nedavno napravit a - nebol to az taky dobry tah :) Kedysi to bolo mozno fajn pozeranie, a kedysi som nebol tak narocny divak ale na dnesne pomery velmi slabe. Kult nekult, nostalgia nenostalgia. Proste strucne - Chlapec chce pomstit svojho otca (take cosi), a tak trenuje karate a trenuje ho duch (take cosi) Bruce Leeho. Samozrejme ze je tu zaporak, a samozrejme ze napokon dobro zvitazi a - bude tam par bojovych scen, a niekoho to mozno aj bude trochu motivovat (nechybaju sceny - hlavny hrdina tvrdo trenuje aby sa stal najlepsim) ale to je asi tak vsetko. Chyba bude mozno v tom ze som to nevidel ked som bol maly, ale ak ste na tom podobne - nesnazte sa tu chybu napravit. Nemyslim si ze by to bol film ktory je potrebne za kazdu cenu vidiet.

Vrahouni (2010)

Dalsi z filmov na ktorych som narazil pri prepinani kanalov a - tak uz som to dopozeral. Nie je v tom nic nove, a filmov na tuto temu uz bolo hrooozne moc (spominam si napr na Undercover Blues a to som bol este velmi mlady, a urcite aj predtym toho bolo hodne). Nie je tam dokonca citit ani pokus natocit to nejak inak, dat tam cosi nove - nie, proste to co tu bolo uz velakrat, akurat s inymi hercami. Na druhej strane - vsetky filmy tohoto typu funguju tak na jedno pozretie a po par tyzdnoch sa na ne zabudne, tak ak uz ste zabudli na vsetky ostatne filmy typu on je agent, ona nie; ona je agent, on nie; obaja su agenti - tak Killers sa da pozriet. Rozhodne vsak nic vynimocne.