Kazatel (2011)

velmi velky nezmysel, ale je tam maggie q a povedzme ze je tam akcia, aj vybuchy, aj efekty ale - co z toho vsetkeho ked napad samotny mi jednoducho nesadol? proste becko, ktore si nechce priznat ze je becko a tvari sa prilis vazne. Dnes sa toci podobnych filmov mnoho a pri vacsine si poviem - no, nic moc, ale tak moze byt, Priestovi by som sa vsak druhykrat asi uz vyhol....

Po krk v extázi (2004)

velmi fajn gangstersky film. ako uz naznacili mnohi je tu ista podobnost s ritchieho filmami, a je to pekne britske, su tam poprepletane osudy, britska akcia aj humor ale - napriek tomu ze je to cele velmi fajn, este to nie je uplne ono. Postavy su vyrazne, aj dej je ok (v zmysle aj po par tyzdnoch si pamatam o co tam islo...) no chybaju tam nejake zaujimavejsie sceny, hlasky, mozno soundtrack... kvoli tymto detailom nechavam "len" 3; stale je to vsak vyborny film, ktory sa oplati pozriet

Východní přísliby (2007)

Rozhodne velmi zaujimavy film... Dalo by sa povedat ze je to taky obycajny gangstersky film (proste co si budeme klamat hlava myslienka nie je nic neobvykle, filmov na tuto temu bolo uz hodne); ale - aj tak je to ine :) Napriek tomu ze tam nie je nasilia extra viac ako v inych podobnych filmoch cele to vyzera realnejsie, uveritelnejsie. Urcite tomu pomaha aj herecky vykon hlavnej postavy (a ostatne postavy tiez nezaostavaju). Natocene v Britanii (pre co mam tiez slabost; kedze som tam zil tak aj filmy mi pripadaju naozajstnejsie) - urcite vyborna vec co sa oplati pozriet. Preco teda nie viac ako 3? Lebo objektivne - az tak prelomovy film to zas nebol. Pekne natoceny film s vybornymi hercami - ano, to uz stoji za zmienku ale k dokonalosti este cosi chyba.

Johnny Mnemonic (1995)

Vobec to nebolo zle :) Viem ze film som videl uz davnejsie - v case ked to bola novinka a vtedy som to hodnotil ako velmi slabe - malo akcne, neprehladne, proste nic vynimocne. Pozrel som si to vsak s odstupom casu a ono je to prijemne becko z 90tych rokov so vsetkym co k tomu patri. Herci mozno nie su presvedcivi ale - su taki ako v 90tych rokoch (Dolph Lundgren je zly? Je uplne vynikajuci! Ak to berem z pohladu hereckych vykonov na ktore som bol zvyknuty z filmov co vychadzali na VHS), proste - ma to atmosferu, je tam nostalgia... A podobne je to so vsetkym. Hlavny napad sa mi tiez s odstupom casu zdal "uveritelnejsi" a tak to uz nehodnotim ako blbost ale kvoli spomienkam na rok 1995 - mozno neobjektivne, ale davam 3, a ak mate radi scifi becka, odporucam.

V pasti (2005)

Hlavny problem filmu - ze to dievca ma len 14. Nech sa snazim akokolvek, a nech sa Ellen snazi akokolvek (a ze je fakt dobra!) neda sa tomu uverit. Druhy, mensi problem je ta klasicka horor/thriler nelogickost kedy postavy konaju tak ze to divaka vie poriadne lebo tak by sa predsa nik normalny nechoval! A take male krehke dievcatko a tolko zloby a sily? Ci..? Okrem tychto dvoch problemov je vsak Hard Candy naozaj vyborne pozeranie. Hlavna hrdinka je proste tak vyrazna postava na aku sa nezabuda ani po dlhsom case od pozretia (ten problem mam pri vacsine filmov, za par tyzdnov si uz nespomeniem o com to vlastne bolo); Fotograf tiez nie je zly, a kedze oni dvaja su vlastne jedine postavy vo filme, tak herecky je to myslim vyborne. V thrileri ma byt napatie - a tu to ozaj je, od zaciatku az do konca. Nestalo sa mi dokonca ani to ze by som uz v polovici vedel ako to skonci, velmi dlho (vlastne mozno ani po skonceni filmu) nie je jasne kto je dobry a kto zly, postavy su vykreslovane pekne postupne - proste gradacia ako ma byt. Cele je to vizualne zaujimave (vsak ked je to film o fotografovi tak by sa aj patrilo...) - celkovo velmi dobry film. Asi nie pre kazdeho (niekoho moze ci uz hlavna myslienka alebo tie spominane nedostatky fakt hodne nahnevat) ale ja urcite odporucujem.

Sejmi je všechny (2007)

Vyborny lahky akcny film. Na nic sa to nehra, je jasne ze to nemozno brat uplne vazne a nejde o ziadne velke umenie. Ide o to nech sa divak bavi. Akcie, bitky, vybuchy a najma - vela vela vela strelby, nesmrtelny hlavny hrdina ktory sa sice nicim neodlisuje od inych akcnych hrdinov - vlastne moment - ma rad surovu mrkvu, takze to skrtam - je to "originalny" akcny hrdina. Nechyba ani sexi zenska postava (a nie zase daka 25 rocna latina - Monica Belluci je uz starsia pani, ale stale jej to pristane), proste - vyborny lahky akcny film. Oplati sa vidiet. (ako pozeram dole komentare tak tu podobnost s Crank - tiez vybornym akcnym filmom - som postrehol nie len ja. Ak sa Vam pacil Crank tak Shoot Em Up odporucam tiez)

Motel smrti (2007)

Ono to mozno ani nie je az tak zly film ale - Luke Wilson je komediant a tak som mu proste tuto "vaznu" psotavu neveril. Kate naopak je zabijacka upirov (ci lykantov) a tak by ju nemali nejaki zlodusi vidlaci v moteli nicim prekvapit. Hlavne postavy proste - nech sa snazia ako kolvek - mne vadili... Druhe velke minus ktore (snad nie len mne) mi v hororoch/thrilleroch vadi je ked postavy konaju nelogicky a zenu sa v ustrety smrti a ked to robia cely film, tak to tiez dost rozculuje. Mam rad prekvapenie, nieco co v inych filmoch nebyva ale - ked kladny hrdina zabije toho zaporneho tak sa proste caka ze ten zaporny este "ozije", ked aj len na na par sekund kym ho dokoncia. Ked zapornaka zabiju "len tak" a on neozije :) aj to mi vadi. A ked je k tomu este aj taky odflaknuty koniec (ok zvitazili sme - teraz by po nas mala prist helikoptera alebo aspon zachranka a policajne auta alebo - aspon by mal niekto vysvetlit ze co sa to vlastne stalo a ako... nie - tu to proste skonci len tak. Mozno je to vsak lepsie lebo ozaj by sa to neoplatilo dalej pozerat.) Vsetko to co pisem su moje subjektivne pocity - a snad si to az take zle hodnotenie nezasluzi ale podla mna to bolo velmi slabe :/ (male plus za majitela motelu - ta postava bola aspon trosku zaujimava)

Disturbia (2007)

Rozmyslam ci 2 alebo 3, ale - tak teda 3... Disturbia - no uz ten nazov ma znepokojoval, a tak som tento film dlho odkladal, z nejakeho dovodu som si myslel ze to bude cosi uplne ine, snad az prelomove. Disturbia je vsak taky celkom obycajny film - taky teen napinavy thriller, ale - natoceny predsa len o cosi lepsie ako filmy disturbii podobne. Hlavna myslienka - chalan nesmie opustit dom - uz len to je celkom silny napad a da sa na tom postavit pribeh. Myslim ze tento napad je dobre vyuzity resp. - hlavna postava to hra velmi dobre. Dalsia postava je zapornak, ktory je tiez dobre vymysleny - divak citi ze je to zloduch, ale nie je to podane jednoznacne, a tak je tu stale to "co ak" co drzi divaka v napati. Poslednou vyraznou postavou je sexi susedka, ktora nie je az tak vyrazna ale potrebna, aby sa tam dalo nacrtnut aj nejaka ta laska, co ju teenageri maju radi. Cele to mozno neznie extra originalne - ani nie je, ale je to spracovane na dobrej urovni, a aj ked to nie je vynimocny film, je to lepsie ako priemer a snad sa oplati vidiet.

Vikingové II (2008)

keby to bola epizoda z nejakeho scifi serialu tak by sa ten "tv dojem" dal tomu odpustit, ale ak je to prezentovane ako celovecerny film :/ nic extra. Vsetko je len recyklaciou toho co tu uz bolo, a jedine co by snad mohlo presvedcit by boli super efekty, super herci, super hudba... nic z toho sa vsak nekona. Outlander zacne priemerne, a v tomto priemernom duchu pokracuje aj skonci. Na druhej strane - je to nenarocne pozeranie, je tam akcia, budu bitky, vybuchy, je to trosku aj scifi - proste nie je to az take zle. Druhykrat by som si to uz asi nepozrel ale to mozem povedat o 95% filmov co som videl.

Moucha (1986)

Kult, klasika, oscar... Isiel som do toho s tym ze je to film ktory proste musim vidiet, ked som to nespravil pred 20 rokmi. A tam je hlavny problem :/ Za 20 rokov bola tato myslienka (nie konkretne, skor motiv) vykradnuta tolko krat ze som v muche nedokazal najst nic originalne. Cele s trikmi na urovni 1986 - jednoducho velmi neohuri. Jeff Goldblum sa snazi ale aj postavy su napisane ako v 80tych rokoch tak dnes su nejake menej uveritelne, snad az trapne. Uvedomujem si ze chyba je najma v tom ze som to videl dnes a nie vtedy, to by bolo moje hodnotenie uplne inde, ale takto ak mam byt uprimny - nie velmi zaujimave :/ Viem ze vacsina divakov a fanusikov to vidi inak, a tak teda berte moj subjektivny nazor s rezervou :)