Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Nie je to uz tak nadupane (akoze v zmysle akcia akcia akcia) ako Crank, a je tu par zbytocne dlhych scen (teda - v zmysle ze nic nevybuchuje, ale "len" sa rozpravaju) a tak som mal pocit ze je to "len" pokracovanie, o cosi horsie ako original, ako to s pokracovaniami byva. Avsak - Crank 2 ma stale co ponuknut (teda divakovi ktory ma rad akciu), stale je tam syta muzika, syte farby (a stale davam + za vizualne spracovanie), je tam taky ten videogame feeling, a aj ked mozno trosku "pomalsie" stale je to v podstate 90minut akcie. Kludne teda prehliadam par nezmyslov a to ze to nie je nic nove co sa napadu tyka, mne sa to stale velmi pacilo - velmi dobry akcny film resp. ak sa Vam pacila jednotka, dvojka nesklame.

Paranormal Activity (2007)

O tomto filme sa (aspon v mojom okoli) velmi vela vravelo, tak som sa celkom na to tesil a pravdpovediac bolo to dost sklamanie. Film sa sice snazi posobit autenticky (a na nenarocneho divaka to ozaj posobi - vela kamaratov ma presvedcovalo ze to bolo "naozaj" alebo "podla skutocnosti"), ale napriek tomu je tam jasne citit ze je to len finta na divaka a cele je mu to podavane ako obycajny horror (uvod, zapletka, vyvrcholenie :). FIlmy nahravane rucnou kamerou ma nikdy nejak neoslovili a i ked Blair Witch a Rec boli fajn, nemyslim ze to bolo kvoli handcam. Snad jediny handcam kde to "pristalo" bol Cloverfield. V paranormal activity je teda ta handcam tiez podla mna neuzitocna - kludne stacilo ponechat "autenticky" tie nocne sceny a zvysok antocit normalne (tak aby tam bolo aj daco vidiet ale najma rozumiet, lebo zvuk bol v tomto filme dalsie minus). No a ked si teda odmyslim vsetky tieto nedostatky (ktore mali byt asi plusmi :) tak ostava len obycajny horor, trosku pomaly a so slabym koncom (americky koniec je trosku akcnejsi, ale stejne - to sa malo stat v polke filmu a potom to malo zacat naberat na rychlosti...) Celkovo - je to "iny" film, snad sa aj oplati vidiet, a pripustam ze miestami je to strasidelne, ale vela od toho necakajte.

Krysy (2002) (TV film)

dalsie prijemne Beckove prekvapenie. teda aby sme si rozumeli - je to stale slabsi film, co sa nedostal ani do kin, a je to velmi jednoducha variacia na 100x obohrany motiv, ale - aj ked divak vie ako to skonci, da sa to v pohode pozerat. je tu symaticky halvny hrdina aj hrdinka a sympaticky sa zalubia (a po filme asi aj vezmu :), na to ze je to len TV film su tie triky v pohode, a par scen je ozaj takych ze si divak pomysli - tak to je hnus! :) kto nepohrdne slabsim Beckom, tomu v podstate doporucujem

Underworld (1985)

Ano, toto je presne ten tyb becka z 80tych rokov co mam rad - lacne efekty, hlavny hrdina je drsnak v riflovke alebo kozenke, obraz aj zvuk maju ten charakteristicky "VHS" efekt - krasa :) Co sa tyka deja - je to o nejakej latke/droge co meni ludi na mutantov (odtial nazov Transmutations) takze ziju v podzemi - hlavna zenska postava je unesena do podzemia (odtial Underworld) a hlavny muzsky hrdina ju potom ma zachranit. Samozrejme je tu aj hlavny zloduch, ktoreho nakoniec porazia - klasika. Nech vas 2 hviezdicky nemylia - tym chcem povedat ze je to v svojej kategorii vyborny film, akurat objektivne je to "len" za 2.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Bolo by super keby Hollywood robil vsetky komercne trhaky na takej urovni ako tento film. Jednoducho - divak caka lahku zabavu, pre divacky laska a romantika, pre divakov vela explozii, pre vsetkych trocha komedie, dobra hudba, znami herci, happyend - a presne toto divak dostane. Nie je to ziadne oscarove umenie, a nema hlboku myslienku, ani originalny napad - proste len fajn zabava ako ma byt. Velmi prijemne pozeranie - doporucujem

Invaze (2007)

Ked som sledoval Invasion tak mi to pripadalo ako taky nenapadny scifi/horor/thriller film. Vlastne - prvych par sekund filmu vyzera velmi dobre a celkom som sa tesil ale postupne moje nadsenie opadalo. Hlavna hrdinka sa mi podobala na Nicole Kidman, hlavny hrdina vyzeral trosku ako Bond a hlavna myslienka filmu mi pripominala motivy z Aktov X. Proste - prijemne pozeranie, ale nic vynimocne, skor taky lepsi videofilm alebo dlhsia epizoda z TV serialu. Az po tom ako som to dopozeral som podla tituliek zbadal ze to ozaj bola Nicole a Daniel a ze ten motiv co dobre vyzeral bola klasika Invasion of the Body snatchers. Nic to vsak na tom nemeni, moje celkove hodnotenie - dobry ale nie vynimocny film. (na druhej strane, ak to porovnam s remake Andromeda Strain, ktory mi film pripomenul, tak remake Invasion dopadlo velmi dobre!)

Inkvizitor (2005)

Dalsi zo serie beckovych akcnych filmov. Hlavna postava je "slavne meno" v tomto pripade Lundgren (ale kludne to mohol byt Arnold, Stallone, Seagal, Van Damme...) Hlavna postava je byvaly vojak (ale kludne mohol byt byvaly policajt, tajny agent, zapasnik...) Hlavnej postave zabiju rodinu (variacia na temu zabity partak, priatelka, brat, najlepsi kamarat...) za vsetko moze hlavny zloduch a film je o tom ako sa hlavna postava chce pomsti, takze je to vlastne cakanie na to ze akou smrtou hlavny zloduch skonci... Ak je Lundgren v top5 vasich oblubenych hercov oplati sa, inak naozaj len v nudzi ak nie je nic ine akcne po ruke.

Boj (2007)

Priemerny akcny film. Neurazi ale ani velmi nezaujme, pravdupovediac - pozeral som to cca pred 2 tyzdnami a uz si z toho pamatam len hlavnu pointu... Tusim ze to bolo take lakadlo na divakov (Jet Li a Jason Statham v akconom filme - to "musi" byt dobre) ale od Liho sa caka ze bude robit vela bojoveho umenia, od Stathama ze bude drsny chlapik co vela krici a mlati ostatnych. V tomto filme su verni "svojim rolam" iba malo... Velke odhalenie na zaver, co by finale filmu tiez za moc nestalo, lebo to ani velmi neprekvapilo - proste priemer (nemyslene v zlom)

Stmívání (2008) odpad!

so znamou sme preberali najlepsie vampirske filmy, tak som spominal vsetky lahodky od From dusk til Dawn az po Let the right come in, ale ona ma presvedcovala ze to najlepsie co pribehy o vampiroch mozu ponuknut je Twilight, dokonca sa ponukla ze zozenie dvd.... Cely film som nemohol uverit ze to myslela vazne lebo twilight je zly po vsetkych strankach. chvilu som aj premyslal ze snad to bola len chyba spracovania a kniha musi byt vyborna ked to ma (vraj) tolko fanusikov, ale ked sa nad tym zamyslam teraz tak mozno to bolo naopak - ti herci chudaci sa snazili ale co z toho ked mali tak mizerne napisane postavy? proste herecky velmi slabe (najviac "exceloval" doktor, aspon ze nie hlavna postava), triky a efekty - bolo to na sucasnej urovni, ale preco ich urobili takto??? upir ktory lezie po stromoch a vyzera to ako cinske kung fu filmy z 70tych rokov? vizualne efekty - tak nejak to vyzera ked sa mi nepodari uprava v photoshope - tu mi to potom pripadalo ze sa nevydaril co sa postprocesu tyka cely film. Ale nic to, prejdem k hlavnemu prvku - pribeh. Je fajn ked sa autor snazi byt originalny ale tu je vampir=naliceny chlapec a vsetko to co vieme o vampiroch z popkultury v tomto pribehu odignorovali. Takze je tu teen zamilovany pribeh o vztahu dievcata cloveka a chlapca upira. Aj takyto jednoduchy motiv by sa dal natocit prijemne, s humorom, sexi hercami, sviezou muzikou, fajn efektami - napriklad ako Buffy. Nie - autori to chceli inak. bez humoru, sexi postav, dobrej muziky... Znama mi ponukla dalsiu cast (ano je to tak uspesne ze to ma viac casti), zdvorilo som odmietol. Nielen ze nedoporucujem, vyslovne varujem - nepozerat! :)

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Slovo ktore to asi najlepsie vystihuje - dlhe... Pre niekoho to je mozno plus, no na mna to posobilo iba ako to co uz bolo v jednotke a dvojke, pekne efekty, majestatna hudba, johnny depp - nic nove :/ Ak sa Vam pacili prve dve casti aj trojka potesi, a ak vas nezaujali prve dve - trojka tiez nezaujme.