Kletba bratří Grimmů (2005)

Pekna dobrodruzna akcna rozpravka - trochu komedie, vizualne pekne urobene - proste standard. Myslim ze film ktory mi to najviac pripomenulo (stylom) bol Van Helsing. A aj ked to nebolo nic nove, rovnako ako Van Helsing aj Grimmovci boli podla mna vyborni.

500 dní se Summer (2009)

Fajn, netradicny film a aj ked to narocky neoznacuju ako romanticku komediu, stale je to podla mna iba romanticka komedia akurat - natocena inak. Je to prijemne pozeranie, fajn herci, dobry koniec (i ked nie ten co sa od kasickej romantiky caka), soundtrack potesi ale napriek tomu ze je to "ine" ma to az tak neoslovilo. Skor som mal stale pocit ze je to iba obycajny film, ktory sa autori snazili nasilu nejak znetradicnit aby sa zapisal divakom do pamati. U mna to fungovalo tak napoly :/

Svůdné zombie (2008)

Zombie strippers je film o zombie stripterkach. Takyto popis by kludne stacil lebo - to hovori asi za vsetko :) Znie to ako riaden brak a - je. Budu tam zombici a aj sexi dievcata (a Jenna Jameson je tusim hlavne lakadlo i ked som ju takuto oblecenu skoro ani nespoznal ;). Ako bonus je tam Freddy (teda herec ktory hral Freddyho v legendarnej nocnej more) a inak je to klasicke Becko. Tym "klasicke" chcem povedat "tak dobre ako som cakal". Slabe dialogy, naivne postavy, pokusy o humor ktore su napokon vtipne, a aj nasilie a krv je na pobavenie. Proste brak. Ale ak mate take filmy radi - doporucujem.

Brána II. (1990)

Typ filmu presne ako jednotka - detsky horror v style 80tych rokov so vsetkym co k tomu patri (a kedze je hlavny detsky hrdina o cosi starsi, tak pridali uz aj trochu romatiky). Pozeral som to pred dvoma tyzdnami a viem ze mi to prilis nevadilo ale dnes si uz ani nepamatam o com to presne bolo :) Pre takych co maju tieto Becka radi sa oplati vidiet, "normalni" divaci nech sa tomu radsej vyhnu.

Once (2007)

Once je rozhodne vyborny film. Zaujimavy najma tym ze je vyborny nie tym co sa bezne od vybornych filmov ocakava. Nijak vynimocny pribeh (hlavny motiv = hudba+laska), herci su vlastne neherci (a kedze sa neherecke vykony od nich ocakavaju tak to je skor plus), natacane je to videokamerou do ruky, takze 95% scen vyzera ako videa na youtube... No a cele je to take "obycajne", az do konca, a aj koniec samotny nie je taky ako to byva vo filmoch, skor taky ako to byva v obycajnom zivote. Jedine co je vo filme vynimocne je hudba (ale i ta - co sa tyka zvuku - nie je nijak vynimocna). A ked vsetko toto obyvajne dokaze na divaka silno zaposobit - napriek tomu ze je to take obycajne - ide o vyborny film :) Vidim to tak na 4 hviezdicky, ale kedze sam som "muzikant" a sam som "emigrant" prislo mi to este blizsie a mozno neobjektivne ale davam 5.

Soudný den (2008)

Zacina to ako Becko, s trapne vykradnutym napadom (blizka buducnost, virus v Londyne). Britske filmy mi nikdy nejak nesadli tak ani od tohto som vela necakal. Ale uz za par minut sa presunie dej do buducnosti (takze spozorniem - scifi som mal vzdy rad), a nevadi mi ani tak ze postavy su nic moc, lebo sa rysuje akcia v style Utek z New Yorku (vratane jednookeho hlavneho hrdinu, teda hrdinky). O dalsich par minut sa ukazuje ze reziser to nebere cele az tak vazne, cize je tam aj par vtipnych beckovych scen - velmi dobre. Ked vyprava dorazi do mesta postihnuteho virusom trosku som trpol ze zas objavia len krvilacnych zombie a bude to horor ako 100 inych, ale aj tu (mna) reziser prekvapil a namiesto toho sa objavuju pankaci ala Mad Max - prijemne prekvapenie. No ani tu to nekonci - za chvilu sa dej presunie do stredovekeho hradu - opat zaujimave osviezenie :) Napokon nechyba automobilova nahanacka (znova silna referencia na Mad Maxa), dobro zvitazi nad zlom, cele s muzikou od Tylera Batesa (ktora nebola velmi originalna ale stale dobra), postavy so sexy britskym prizvukom - mne to staci na dobry film. Velmi dobre. Becko - ale dobre.

V elektrizující mlze (2009)

Dalsi z tych vcelku dobrych filmov ktory ma vsak nevedel zaujat :/ Fajn detektivka, vyborny Tommy Lee (a aj dalsi herci) trosku okorenene mystery (ktoreho som cakal viac)... Ale aj tak mi to prislo neuveritelne nudne od zaciatku az dokonca. Davam len jednu hviezdu, ale je to subjektivne - inemu sa moze ten film pacit.

Maturitní ples (2008) odpad!

velmi zle... film sa vobec nesnazi o nejaky originalny namet - proste skupina mladych a postupne ich vyvrazduje nejaky psychopat. filmov ktorym chyba originalny namet je mnoho ale - aspon sa snazia niecim zaujat, alebo - spracovat ten motiv lepsie ako mnohi pred nim. prom night sa o nic taketo nesnazi. uplne vsetko je len priemer, vratane konca (dufal som aspon v nejake slabe prekvapenie - neprislo). takze - mohol byt to byt aspon priemerny horor. avsak - aj v priemernom horore by sa mal divak bat. tu je strasidelna scena vlastne iba jedna, a to postava v zrkadle, a tento trik je vo filme zopakovany tolkokrat ze to proste strati efekt. okrem toho vsak (mne) chybalo akekolvek napatie - ako keby bol film stavany pre divakov so slabsim srdcom, tak ich troska setril - ziadne prekvapive sceny a ked ma nejaka postava zomriet tak je divak na to "pripraveny". hudba prijemna ale - tiez obvykle sa caka taka napinava hudba co podtrhne strach v scenach kde ma "vyskocit vrah". tu som tu hudbu nezachytil - znova, ako keby sa snazili aby sa divak nebal :) ked uz nic ine aspon ten vrah je vacsinou nejaky na prvy pohlad nesympaticky zlosyn! tu je to len taky normalny typek v siltovke. obvykle si pri takychto filmoch poviem no - aspon ze tam boli pekni herci. ale tu dokonca chybala aj tradicna sexi hlavna dievcenska ci zenska postava takze si to nezasluzi ani len 1 hviezdicku.

Fantastický mazel (2008)

Fajn rodinny film. Trosku obzvlastneny tym ze je to cele sialene japonske (vlastne cinske ako pozeram...) Hlavny motiv - chudobny otec a syn sa pretlkaju zivotom. Na pomoc prichadza superroztomily tvorecek z vesmiru. Asi nema ani zmysel pisat ako to bude pokracovat ani ako to skonci. Kazdy to vie. Ale aj tak sa to da pozriet :) Nenarocny oddychovy film na nedelne popoludnie.

VALL-I (2008)

Rozhodne prijemny film, ale akosi neviem pochopit proci ho kritika hodnoti az tak vysoko. Skor mi to pride ako taka velmi komercna zalezitost. Ale pekne poporiadku. Animacia je naozaj pekna, ale aj tak - neviem ci je to oproti ostatnym animovanym filmom az tak vynimocne :/ Pribeh je mily aj originalny ale - je to stale len o tom ze dobro zvitazi, laska je krasna a cele je to podtrhnute ekologickym motivom, lebo to sa teraz hodi. Postavicky su sympaticke, a maju skoro ludske tvaricky ale znova - to je v kazdom inom animovanom filme. Male plus za to ako skombinovali hrany film a animaciu a za to ako sa im podarilo vyrozpravat cely pribeh s minimom slov. Zaujimave, oplati sa vidiet, ale viac ako 3 si myslim nezasluzi...