Vyfič! (2009)

vyborne! neviem nakolko je to zasluha Drew Barrymore (vraj jej rezijny debut) ale bolo to pekne vyvazene - zabava, romantika, akcia, cele za pomoci vela znamych tvari (a nevadi ze to nie su top-herci - boli naozaj velmi dobri) a fajn muziky. Hlavna hrdinka si zachovala stale daco z Juno, ale napriek tomu bola ina a - to je dobre. Bola by skoda keby ostala navzdy len Juno... Ked k tomu priratam prvky ako Texas, kolieskove korcule a samozrejme sexi herecky - Mile, hlucne, sexi, indie...jednoducho vyborne! (ano, aj kvoli tomuto filmu som si zase obul po 10r kolieskove korcule :)

Případ číslo 39 (2009)

V podstate celkom dobry horor. Nechyba to prijemne mrazenie, ani klasicke prvky (sok / bezmocny strach / hnus), myslim ze velmi dobra hlavna detska hrdinka a Renee tiez nie je zla (tusim ze ju dost kritizuju za herecky vykon v tomto filme - ale ona proste taka je :) V com vsak je hlavny problem je ze je to cele len poskladane z toho co tu uz bolo predtym, a je to iba variacia na tu istu temu (male roztomile dieta ako stelesnenie zla). Aj toto by sa vsak stale dalo spravit plne necakanych dejovych zvratov avsak autori sa rozhodli ist osvedcenou cestou - a spravili to tak ako to tu uz velakrat bolo. A tak staci 10-20 minut aby divak pochopil kto je vo filme dobry a kto zly, a potom sa moze Renee chuda snazit ako chce, stejne tomu nikto neuveri... Klasicky prvok (hlavne zlo prezije po tom ako ho hrdina znici - scena s horiacim domom) bol taktiez uplne zle pouzity - zlo sa vratilo na scenu par sekund po tom ako bol znicene a tak divak ani nemal byt cim prekvapeny. A vlastne vobec nejake velke prekvapenia vo filme sa nekonaju a aj koniec je presne taky ako sa ocakava... Skoda - nebyt toho velmi jednoducheho pribehu - resp. nevidiet tolko podobnych filmov uz predtym - mohlo to byt celkom fajn. Napriek vsetkym nedostatkom je to vsak pozeratelne...

Šílený Max: Dóm hromů (1985)

klasika/kult avsak priznam sa ze ma to neoslovilo az tak ako ine klasiky/kulty z 80tych rokov :/ stale je to vsak pekne postapoklaypticke (co je zaner co mam rad), dobrodruzne aj akcne, Mal Gibson nepolavil a je rovnako dobry ako v predoslych dvoch castiach, dokonca aj Tina Turner zahviezdila (skor ako celebrita, nie v zmysle hvezdnych hereckych vykonov) - ano - je to v podstate prijemny film, ktory sa oplati pozriet si aj dnes, po 25 rokoch...

Spirit (2008)

Strasna kombinacia - vizualne za 5 hviezdiciek, herecke obsadenie slubuje minimalne 3 hviezdicky, ale pribeh je napokon za menej ako hviezdicku :/ Ale pekne poporiadku. Na Spirit som sa po Sin City velmi tesil. Jednak pre ten vizualny styl, a jednak preto ze mam rad komiksy. No a napokon - znama hviezda S.L.Jackson + dve krasky S.Johansson a E.Mendes - to sa neda pokazit!. Da. Povodny komiks som necital ale nechce sa mi verit ze by niekto dokazal napisat takyto chaos. (A to som cital aj komiksy ako napriklad Flaming Carrot) Hlavny motiv je klasika, superhrdina bojuje proti superzlocincovi, podtrhnute stratenou laskou, a nechyba humor. Ak teda nevadi ze ten humor je urceny asi detom do 10rokov. A ked uz teda nevadi ten trapny humor, urcite nebudu detskemu divakovi vadit ani diery v pribehu, a ani to ze pribeh je vlastne poriadne velky chaos. A ani ten umely sneh (nejde ani tak o to ze tam chodia zeny v tom snehu polonahe, ale naozajstny sneh zvykne ostavat na obleceni), ani tie herecke vykony (i ked tusim ze su stupidne, pretoze postavy boli napisane stupidne...), ani to ze hrdina je vlastne len taky obycajny, a ani nejdem dalej premyslat co vsetko bolo v tomto filme nanic... Stale vsak musim dat aspon 2 hviezdicky kvoli tomu vizulanemu stylu a komiksovej atmosfere. Je to vsak len preto ze to skor berem ako studiu vizualneho spracovania komiksu. Ako film je to naozaj odpad :/

Zombieland (2009)

Na Zombieland, som sa dost tesil, pretoze - film o zombie - to ani nemoze dopadnut zle. Ci uz je to Becko alebo serioznejsi projekt. Zombieland mal dokonca velmi pekne uputavky, hlavny typek s puskou sluboval vela akcie a zabavy a aj kritika film celkom chvalila, dokonca radila ku kultu... Ano - je to dobre, zaujimave, ale - cosi tomu chybalo. Mozno som len cakal cosi viac akcnejsie/zabavnejsie - alebo potom cosi viac survival hororove, lenze taketo ani ani mi osobne nevyhovovalo :/ Dalsie male minus davam za zombikov ktori mi v tomto filme tiez zrovna nesadli... Celkovo - nie je to zly film, mozno dokonca velmi dobry, len mna osobne to (az tak ako som cakal) nezaujalo

Oheň, led a dynamit (1990)

Toto je velmi zly film - vlastne nie je to ani tak film ako strasne dlha reklama na asi 50 roznych, najma europskych znaciek. Dej to ma uplne minimalny a velmi nezmyselny. Je to komedia, ale humor je skor pre divaka do 15 rokov... Herci velmi zli, napad ziaden, len reinkarnacia toho co tu uz bolo... a napriek tomu vsetkemu je to prijemne pozeranie, a nie len vdaka nostalgia faktoru :) Popri tom vsetkom zlom su tu totiz aj velmi dobre sportove vykony, je tu par bonusov v podobe znamych celebrit (na tu dobu znamych), no a napokon - nebudem klamat, obcas som sa aj zasmial a ten trapny humor nevadil - zly film, ale vela zlych filmov som v 12tich povazoval za najlepsie na svete a aj dnes sa k nim rad vraciam...

Noc v muzeu 2 (2009)

Povodne NIght @ Museum bola prijemna oddychova komedia - nic extra, ale proste prijemna americka komedia. Pokracovanie vsak uz je len hlupa komedia :/ Ano - je super ze exponaty ozivaju, triky su pekne, je tu a par "novych" myslienok/efektov (zive obrazy a fotografie, ten vortex ci co to bolo na konci), a je tu vsetko co ma americky film mat ("ponaucenie/myslienka", laska, happyend, a samozrejme vybuchy) ale dokopy to akosi nefunguje. Pisem ze "hlupa" komedia - to mi asi prekazalo najviac. Zdalo sa mi ze je film urceny pre jednoducheho divaka, a tak aj vtipy boli dost jednoduche, vlastne miestami az trapne :/ Preto - napriek vsetkemu dobremu, iba jedna hviezdicka.

2046 (2004)

vyborny vizualne, vyborny soundtrack/score, velmi dobry herecky, rozhodne originalny, a - dost nudny a urcite nepochopeny :) Tak nejak som to vnimal pocas toho ako som to sledoval. Ked som to vsak dopozeral, tak sa to po par dnoch "ulezalo", a ostalo len to zaujimave. Tazko by sa mi popisovalo ze o com to vlastne bolo a preco sa mi to napokon vlastne pacilo - tak to len zhrniem tym ze je to urcite zaujimavy film, nie vsak pre kazdeho. A ak s tym zacnete a po pol hodine budete mat pocit ze je to nudne a rozmyslat ci to nevypnut, skuste vydrzat - mozno to bude nudne az do konca, ale potom po par dnoch sa to "ulezi", a mozno Vam vyjde ze je to vlastne dobry film (aspon teda u mna to tak bolo)

Vicky Cristina Barcelona (2008)

jednym slovom - pekne. jeden z tych feel-good filmov a vobec tomu nechyba happy end. skor to potom pripada take "naozajstnejsie". cele v rezii znamej osobnosti, a plno zmanych osobnosti medzi hercami, prijemny soundtrack, a hlavne - vela tej katalanskej atmosfery - proste pekne, a myslim ze si uzije rovnako bezny aj narocnejsi divak. (a aspon polhviezdicky navrch za Penelopu)

Arachnofobie (1990)

Arachnophobia je tusim uz taka klasika medzi horormi o vrazdiacich zivocichoch (spominam si na vrazdiace vtaky, ryby, vcely, slimaky!, ovce! a to som isto na vela dalsich kultovych becok zabudol), ku ktorej som sa dostal az 20 rokov potom ako vznikla. Nuz - nie je to zle. Dokocna aj Spielberga (stale som myslel ze to aj reziroval) je v tom citit, a zacina to vo dzungli vo velkom style. Len potom sa dej presunie do maleho mestecka, par nedolezitych postav umrie, potom pride expert na pavuky, a napokon to cele dobre dopadne. Jednoducho - mozno moja chyba ze som to videl az dnes, a nie vtedy ked to vzniklo, ale pripadalo mi to ako dalsia variacia na tolkokrat sfilmovanu temu... Ani hudba nepomohla, ani "znami" herci - jednoducho, da sa to pozriet, je to dobre, ale k mojmu zoznamu klasickych/kultovych filmov to asi nezaradim :/