Ratatouille (2007)

Do mého top ten animáků se vetřela krysa a drze obsadila první příčky! Čas ukáže jestli dosáhne na první místo, ale má na to dobře nakročeno. Už dlouho jsem neviděl tak krásný film. Navíc když se člověk alespoň trochu zajímá o 3d tak si může přidat dalších 5 hvězdiček. Smekám před lidma z Pixaru (už asi popáté) a jdu na to znova.

Sigur Rós - Heima (2007)

Ikdyby se mi nelíbila svérázná hudba, kterou Sigur Rós vytvářejí - líbil by se mi tento dokument beze zbytku. Je nejenom o návratu "hvězd" domů, je nejenom o krásách Islandu. Je i o tom, že krásná místa je potřeba uchovávat nejen v srdci, je o tom že hezké věci se dají dělat i bez vidiny peněz. Mimochodem: hudba Sigur Rós se mi velice líbí...

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Obrazově (typicky Burtonovsky) úžasné. Bohužel ze začátku jsem měl jsem v hlavě myšlenku co by se stalo, kdyby Burton z tohoto muzikálu vytvořil prostě klasický film bez písniček... zřejmě by vznikl další skvělý film jako Ospalá díra. Rád bych dal plný počet, ale na Sweeneyho Todda už se zřejmě podruhé nepodívám.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Po 2 dílech (originál znění) čekání na vtip jsem to vzdal. Trávit s těmito postavami už nechci ani minutu. V rámci komedií je to odpad, protože na BBT je k smíchu jen ta scénáristická nemohoucnost (šablona), která se soudnému člověku musí omrzet už po pár chvílích. Ale je pravda, že spoustě lidem vyhovuje myslet si, že tohle je intelektuální humor. Vizuálně je to přeci jen výš než jiné sitcomy, takže aspoň jednu hvězdu za technické profese a za pracné vkládání smíchu po každé větě.

Těsně vedle (2007)

Dobré to bylo. Takhle nějak si představuju parafrázi na romantickou komedii.

Transformers (2007)

Tak moc jsem se těšil, v kině si to užil, ale tohle nemůže být film za plný počet. Už to směřování k rodinnému filmu (ale to by mi vlastně tak nevadilo), ale hlavně prostřední nudná seznamovací pasáž - autoboti u baráku... to bylo k ničemu. Zkrátit, vyhodit tyhle scény a byl by to super akčňák. No nic, stejně si to pak koupím na DVD...

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Lepší než první díl protože akčnější... Ale v zásadě jsme se nehnuli z místa. Devalvace nejoriginálnějších vesmírných monster prostě pokračuje a mě se to nelíbí.

Vratné lahve (2007)

Za upřímný scénář a profesionální režii plný počet. Nějaké chybky se najdou, ale na ten film se rád podívám znova.

Vražda (2007) (seriál)

Výborná kriminálka. Děj a postavy (herci) drží diváka napnutého a poslední díly jsou opravdovým vrcholem. Moje jediná výtka je, že to mohlo být o pár dílů kratší. Těch stop je hodně a přeci jen - dokážeme odhadnout, že ty první jsou falešné. Dávkování: nejlépe 1 díl denně po dobu 20ti večerů (ČT z toho udělala půlroční záležitost).