Vlčí bouda (1986)

Sněženky a machři říznutí hororem Věc. No dobře, trochu přeháním, ale na tomhle filmu rozhodně něco je. Ta atmosféra mi šla pod kuži a typický kamerový i herecký rukopis Chytilové mi tu sedl. Nevadí mi, že je to moralita - naopak mám dojem, že takových dobrých moralit je zoufale málo.

Bezva finta (1985)

Výborná krimi komedie, skvěle obsazená.

ING. (1985) (studentský film)

Jako studentský film - klobouk dolů. Vše zvládnuté na jedničku. A pro vyznavače Kouře je to velice příjemný bonus (který bohužel na dvd Kouře není).

Jako jed (1985)

"Jako jed" a "Co je vám doktore" mi splývají a nemůžu se rozhodnout, který je lepší. Každopádně skvělá kamera, zachycení doby a hlavně výtečný Zdeněk Svěrák.

Jdi a dívej se (1985)

Rozděluji své oblíbené filmy na dvě hlavní skupiny - na ty pro zábavu a na ty, které chtějí sdělit něco víc. "Jdi a dívej se" patří do té druhé skupiny - někam na vrchol, skoro bych řekl, že se vymyká i označení "má v sobě něco víc". Tohle není zábavný film. Ale je potřeba ho vidět. Způsob nasnímání, herecké výkony, atmosféra... je to film, který ve vás může něco zlomit a takové filmy jsou důležité.

Krysař (1985)

Jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec.

Mach a Šebestová k tabuli! (1985)

Jeden z nejoriginálnějších večerníčků. Dream team - Macourek, Born a Nárožný vtiskly výslednou podobu výborným postavičkám (nejenom těm hlavním), které si zamiluje asi každý. Co díl to jiné téma, přesto pořád zábavné, plné dobrodružství, vtipu a trhlých nápadů.

Miranda (1985)

Spíš než film, mi toto dílko připadá jako pokus o navození erotické nálady... Jak jinak, když se tu kromě Mirandiných vnadů nedává divákovi nic jiného? Některé věci se mi ale líbily a tak nemůžu úplně zatratit. Za slabší tři hvězdy.

Mladý Sherlock Holmes (1985)

Už vím odkud bral filmový Harry Potter inspiraci.. Pyramida hrůzy je skvělý film pro děti, příjemně starosvětský, občas hezky strašidelný i nevtíravě vtipný. K dokonalosti mu chybělo nějaké silnější finále o které si film přímo říkal. Kdyby mě Sherlock nakonec vzal ještě do Egypta do pravé pyramidy - dal bych asi plný počet.

Můj život jako pes (1985)

Především hlavní představitel (který mi zprvu nepřišel sympatický a na konci jsem z něj nemohl spustit oči) má zásluhu na tom, že je tenhle film uvěřitelný a v pravém smyslu slova milý. Neuhýbá před vážným nebo trapným veselým ani dojemným tématem - a neuhýbá tak vyváženě, že pocit ze snímku je (alespoň pro mne) velice pozitivní.