Tenkrát na Západě (1968)

Nádherné obrazy krajin i lidských tváří, pomalé tempo vyprávění, uvěřitelní herci... Mám rád i méně svižné filmy, ale tento byl opravdu trochu utahaný a až příliš patetický. I přes výhrady musím uznat, že je to impozantní dílo, jen ne asi úplně pro mě.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Docela chápu, že to pro někoho může být i vleklá nuda, ale já jsem tímhle filmem naprosto pohlcený. Tohle inteligentní sci-fi definovalo žánr tak geniálně, že dosud nebylo překonané.

Absolvent (1967)

Skvělý střih kdy Ben plave a naráz přistane v posteli na paní Robinsonové je pro mne zároveň klíč k celému filmu. Ten kontrast bezstarostného dospívání a "ocitnutí se" v dospělosti. Písničky Simona a Garfunkela skvěle dotvářejí právem kultovní film.

Bosé nohy v parku (1967)

Asi jedinou výtku k tomuto hezkému filmu: je z něj poznat, že je podle divadelní hry (uzavřené v jedné místnosti). Jinak výborná oddechovka, která nezestárla.

Hoří, má panenko (1967)

Dodnes nechápu jak se něco takového mohlo natočit... Skvost - vtipný i trpký zároveň.

Marketa Lazarová (1967)

Film jsem viděl 3x v televizi a 3x jsem ho nedokoukal... Přesto jsem se nevzdal a když se naskytla možnost vidět ho na plátně, neváhal jsem. Nikdy na to nezapomenu, protože přede mnou se zjevilo něco nevídaného, něco nadčasového, poetického a krutého... Vláčil opravdu stvořil vyjímečné dílo... Je škoda, že pravdu měl můj kamarád, když říkal: "Kdo viděl Markétu v tv, tak jako by jí neviděl nikdy..."

Playtime (1967)

Tenhle film je originál. Při sledování jsem se výborně bavil... Ale chápu, že někoho to může nechat absolutně chladným.

Velký flám (1966)

Komedie, která mi dlouho unikala... Ale upřímně - překvapila mě na ní jen její výprava. Pro mě tohle není nejlepší francouzská komedie, ani nejlepší Funesův film.. I tak ale výborná zábava a skvělá podívaná.

Vrah skrývá tvář (1966)

Ta atmosféra od úvodních minut je nezaměnitelná. Spolu s "Po stopách krve" naše suveréně nejlepší kriminálka.