Co je nového, kočičko? (1965)

Na tenhle film budu vzpomínat jen díky pár výtečným scénám (skvělý rozjezd filmu nebo Woody "zachraňuje" svoji dívku v knihovně) a taky díky chaotickému střihu. 60% času jsem se ale dost nudil a nebýt ústřední trojice (a krásných dívek), tak bych asi nedokoukal.

Nikdo se nebude smát (1965)

Měl jsem obavu, že ta skvělá povídka nepůjde natáhnout na dobrý celovečerní film. Ale Hynek Bočan to s pomocí skvělých herců dokázal. Jan Kačer vystřihl hlavní postavu opravdu brilantně.

Obchod na korze (1965)

Téma ani zpracování dodnes nezestárlo. Jeden z nejlepších filmů, který na našem území vznikl.

Vinnetou - Poslední výstřel (1965)

Stejně jako u Stříbrného jezera, Vinnetoua a Vinnetoua Rudého gentlemana - ta atmosféra je tak skvělá, že břebije patos, špatné choreografie soubojů a naivní řešení situací. Poslední výstřel navíc disponuje asi nejvíc akčním příběhem ze všech 4 filmů, které běžely v československých kinech.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Možná nejlepší česká komedie vůbec. Myslím, že tvůrci trochu předběhli Monty Python (když chceš něco parodovat, musíš to brát vážně)... Jedna výborná scéna střídá druhou, nadčasové písničky, herci, prostředí... Miluju ten film.

My Fair Lady (1964)

Muzikály nemusím... ale tenhle miluju.

Perný den (1964)

Ztřeštěné a místy i vtipné. Ale celkově jen pro fandu Beatlesovské ranné tvorby zaměřené na sousloví "love-you".

Černý Petr (1963)

Film, který si na nic nehraje. Je vtipný, je obyčejně lidský, srozumitelný. Forman s Papouškem a Ondříčkem si nasadili vysokou laťku a všem ostatním ukázali jaký typ filmu tu zoufale chyběl.