Tajemství (2006)

Naprosto chápu rozporuplná hodnocení. Dokument sám o sobě působí dost lacině. Navíc je zbytečně dlouhý, protože v druhé části jen opakuje již zmíněné myšlenky. Jenže v tom je jeho síla. Neustálé vám něco vtlouká do hlavy, až tomu začnete věřit. Podle mě si 50% lidí na konci stejně řekne, že je to blbost, 49% tomu uvěří, ale z části si to vyloží podle sebe, což je špatně a zbytek si holt bude dál žít jako prase v žitě.

Jak jsem se stal psem (2006)

Tima "Kutila" Allena mám rád, ale jeho filmová tvorba se seriálovému kultu nepřibližuje ani v nejmenším. O to víc překvapí hvězdné obsazení této šaškárny. Downey, Davis a Glover se sice v komediích cítí jako ryby ve vodě, ale v nečem takovém bych je opravdu nečekal. Jedna z úcty k Timovi, druhá za agilního psa, jehož výkon jistě potěší nejen kynology.

Paintball (2009)

Nikoho asi nepřekvapí, že i tady hraje prim bezmyšlenkovité pobíhání od nikud nikam, které je zabaleno do klasického formátu postupného vyvražďování skupiny lidí, což mě už pár let nebaví. Musím však ocenit rychlý rozjezd. Právě hodinové okecávání, které zbytečně oddaluje jatka, je tím největším nešvarem většiny nízkorozpočtových hororů.

Dnes zemřeš! (2005) odpad!

Filmy Stevena Seagala můžeme rozdělit na dvě skupiny. Špatné a hrozné. Tento bohužel patří do druhé kategorie. Když na scénu chodil sám Seagal, tak jsem si ho alespoň vážil. Jenže tady za sebe posílá svého dvojníka a myslí si, že to při pohledu na jeho záda nepoznáme. Je to fak hovado.

Prázdniny pana Beana (2007)

Nečekal bych, že někdy dám tak nízké hodnocení produktu s označením Mr. Bean. Jeho druhý celovečerní film je pouze slabým odvarem povedeného předchůdce. Banální příběh zachraňuje skvělá hudba a cyklistická vložka. O zábavě nemůže být řeč.

Miss Březen (2009)

Nedělá mi problém sestřelit trapné americké komedie, ale v tomto případě k tomu nemám jediný důvod. Největšími hvězdami filmu jsou jednoznačně hasiči a lesbičky. Těsně za tímto tandemem figuruje Koňský péro a Tuckerovi se taky povedlo pár hlášek. Raquel Alessi bohužel nedostala tolik prostoru, ale její účast určitě potěší.

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Lacinost a směšnost nízkorozpočtových filmů nás většinou nudí a místy dokonce uráží. Jenže Jackson a jeho kámoši toho dokázali využít ve svůj prospěch a natočili neskutečně zábavný film, který je plný kečupu, vyteklých mozků a vyvržených střev. Na Dereka a jeho motorovku se jen tak nezapomíná.

Životy těch druhých (2006)

Velký potenciál příběhu nebyl úplně využit. Především akce Mercedes a skrýš v bytě mohly divákovi pořádně zabrnkat na nervy. Bohužel nestalo se a film nenabízí skoro žádné překvapení. Kdyby první hodina byla podána pouze ze strany umělců a až poté by se ukázalo, že tajná policie zřejmě odposlouchává byt, tak by to mělo určitě větší grády.

Pokud nejste žid, feministka, homosexuál, černoch, cikán nebo americký vlastenec, tak jste právě objevili zlato. Když se člověk tlemí od začátku do konce, je maximální počet hvězdiček určitě na místě. Jen mě překvapuje zdejší hodnocení. Tady jsou přece všichni hrozně nad věcí a neberou se vážně, ale zřejmě to zase budou jen pozérský kecy vypouštěný na diskuzích.

Zátoka (2009)

Tento dokument bych doporučil všem příznivcům Japonska a jeho ušlechtilé kultury. Sledovat ty vymaštěnce v zátoce bylo něco příšernýho. Nejdříve se snaží zamezit natáčení, za chvíli tam kuchají delfíny a ještě se u toho tlemí. Záběry z konference mě jen utvrdily v tom, že je to banda ignorantů. Také jsem si vzpomněl na návštěvu aquaparku, kde měli cvičené delfíny a ještě před vystoupením jste se za 20 euro mohli s jedním vyfotit. Ano, nechutná záležitost. Jenže pak pustí pěknou hudbu, delfíni začnou skákat, cvičitelé tleskat a dál už to znáte.