Ve jménu Angela (2002)

Příjemné překvapení ve Stalloneho filmografii. Kdo by to byl řekl, že mu tak sedne role v romantické komedii. Za sebe můžu říct, že mě tady bavil víc než ve svých akčních hitech, ve kterých ukazuje jen své fyzické přednosti. Ty herecké si nechal pro tento film.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

K nejlepšímu westernu počátku 21. století dodám jen dvě věci. Pokud si Casey Affleck svým výkonem vysloužil nominaci na Oscara, tak Brad Pitt ho za ten svůj měl dostat. Pro milovníky žánru pohlazení po duši, pro odkojence Michaela Baye znamení, že mají jít o dům dál a nepřekážet.

Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda (2003)

Musím ocenit výběr dvou hlavních herců, protože si jsou neuvěřitelně podobní s původními blbci. Tvůrci z nich navíc udělali jejich karikatury. Samotný film stojí na jednom skvělém vtipu, což je opravdu vratký základ úspěchu. Blbý a blbější mě bavili celou dobu, a tak jsme si jejich začátky nemohl nechat ujít, i když nebyly příliš zábavné.

Donnie Darko (2001)

Konspirační onanie v Donnie Darko mě po dlouhé době donutila popřemýšlet o světě kolem nás. Teď nemám na mysli blbost lidí a oslavu konzumního života, ale míru poznání. Kolik možností, které by nám ulehčily život, jsme ještě neobjevili? Kolik tajemství ještě skrývá vesmír? Téma cestování v čase se objevuje i v Osudovém doteku, který má přeci jen větší spád, ale atmosférou se mu Donnie Darko v klidu vyrovná a po herecké stránce ho válcuje na plné čáře.

Smash Cut (2009)

Laciné efekty, dementní dialogy, jednoduchý příběh a pornoherečka v jedné z hlavních rolí. Ano, to poslední můžské části publika zase tak nevadí, ale o filmu to lecos napoví. Pokud se někdo vyžívá v podobných záležitostech, tak bude nadšen, protože je to docela zábavné a ujeté, ale také tuze hloupé.

Česká policejní akademie 1. (1993) (TV film)

Když jsem zjistil, že Izerova Policejní akademie byla i zfilmovaná, tak jsem byl na vrcholu blaha, protože audio nahrávky se pro mě staly kultem. U ničeho jiného jsem se tak nezasmál a celou partičku jsem si velice oblíbil. Očekávání tedy byla veliká. A jak už to bývá, čím větší očekávání, tím větší zklamání. Vtipy, při jejichž poslechu jsem se válel smíchy, se na videu proměnily v naprosto sterilní podívanou. Zachování původních hlasů bylo možná dobré rozhodnutí, ale působí to hrozně amatérsky. Nejhorší pro mě bylo zjištění, že se ve filmu neobjeví můj vzor Jiří Zbrožek. Kdo tedy nezná audio verzi, ať po ní rychle sáhne, protože tohle je jen její slabý odvar.

Na nože! (2010) (pořad)

Zdeněk Pohlreich je zpátky! Bohužel v tomto pořadu nemá tolik prostoru na hlášky a stíraní lemplů jako v Ano šéfe!, ale obhajovat touto skutečností zdejší nízká hodnocení je podle mě blbost. Na nože! přeci není Ano, šéfe! 2, je to soutěžní reality show, takže formát pořadu je úplně jiný. Díky postupnému vyřazování stoupá napětí mezi soutěžícími. Navíc pořad nestojí jen na Zdeňkovi, protože porota je tříčlenná a každého si umí pořádně vychutnat.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino to dokázal! Natočil film, ve kterém se celou dobu jen nekecá o blbostech a všude nestříká krev. Konečně dialogy, které člověka zaujmou a samozřejmě pobaví. Konečně téma pro šírší okruh diváků. Je dobře, že kromě vážných filmů o 2. světové válce, vznikl film o smyšlených Hanebných panchartech, kteří jdou vlastní cestou, nebojí si udělat z nácků srandu a především těm hajzlům dát co proto. Navíc se tady sešla opravdu skvělá herecká parta. Oscarový Waltz, zábavný Pitt a sexy Mélanie Laurent.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Růže mezi trny na poli současné seriálové tvorby našich komerčních televizí. Kdo alespoň chvíli působil v nižších fotbalových soutěžích a nebere se příliš vážně, ten má o zábavu postaráno a v některých situacích se jistě pozná stejně jako já. Nejoblíbenější postavy: Jiřina, Áda, Jarmil a samozřejmě kanonýr Jarda Kužel. S1: 85%

Souboj Titánů (2010)

Tak na tohle se v současné době chodí do kin. Definitivně jsem se ujistil v tom, že není třeba chodit do kina každý týden jen proto, abych si dokázal, že jsem filmový fanoušek nebo dokonce rádoby cinefil. Platit za podobné filmy je hloupost. Laciná, plytká zábava a frky o ničem. Jediná věc, která se povedla, je hudba. Efekty opravdu vychvalovat nebudu. Mohou být sebevíc megalomanské, ale jen ony příběh neodvypráví.