• Krátkometrážní

Amputace (2012)

Nie práve prevratne natočené no dobre zahraté a výtvarne originálne (obzvlášť snové scény), s niekoľko perfektnými inside džoukmi (AnnaLynne hrá škratu a introvertku a obzvlášť John Waters ako farár je k popukaniu). Ináč príjemne úprimné a pubertálne zmätene-nasraté dielko. 3 a pol

Ant-Man (2015)

Neskutočne ale NESKUTOČNE originálna, osobitá a proste autorská a iná Marvelovka. Neutíchajúca smršť originálnych nápadov ktorá sa okolo zvyšku marvelovského univerza iba decentne obtiera, no stačí to na to aby si druhými avengermi vytrela riť.

Lucy (2014)

Hyper-nadupaná uber-réžia versus scenár písaný 12 ročným autistickým nadšencom do scifi. Ako potom ohodnotiť takýto film? 2001-tka sa pohrávala s myšlienkou nabytia najvyššieho vedomia pred 46 rokmi, avšak vizionársky, nie plocho a pozérsky. Na druhú stranu - bavil som sa královsky a Scarlett perfektná!

Je muž, který je vysoký, šťastný? (2013)

I keď Gondry pôsobil pri majstrovi slova Chomskym ako malé a zvedavé dieťa a často šlo najmä o ukecanú one-man show, môžem povedať že sa mi táto sondička do duše intelektuála veľmi lúbila a v jeden moment ma i dojala.

Nenávist (2004)

Japonská stará škola skrz americký objektív, síce neprinášajúca vrámci žánru nič nové, ale bubajúca pomaly, intenzívne a efektívne - môže byť :)

Horizont události (1997)

Keby sa toto ploché béčko (pritom s dobrým námetom) netvárilo tak strašne vážne, mohli by to byť aj 3*.

Cyberbully (2015) (TV film)

(Jemné spoilery) Perfektná Maisie! Akurát ten scenár mi príde že má kopu múch - nemyslím že zdieľanie nahých fotiek je horšie ako zabiť sa. Navyše to celé vyznie ako antišikanérska reklama. Ale i tak určite chválitebný a napínavý TV filmík pri ktorom mi hodina ušla ako voda. Z podobného súdka odporúčam o kúsok lepšie Hard candy.

Žena v černém (2012)

Nebyť populárneho (hoci skvelého) Radcliffa, by sa behom pár mesiacov po tejto vizuálne príjemnej no inak scenáristicky gýčovej a zbytočnej duchárine plnej lacných ľakačiek zľahla zem.

Kletba Blair Witch (1999) (TV film)

Síce len marketingový ťah, no tak veľmi vydarený, že dodáva ďalší rozmer už tak nesmrteľnému a nadčasovému dielu akým Blair Witch Project je. Temná mystifikácia ktorá by v 99tom poľahky oklamala aj mňa.

Jezero smrti (2008)

Hoci námetovo určite nejde o ktovieako originálny počin, plný dávno známych osvedčených zvratov, dávam 4*, nielen preto že ide o režijne-scenáristickú prvú ligu, ale najmä preto, že robí to, čo film robiť má - vyvoláva emócie (v tomto prípade nenávisť). Zaujímalo by ma, akú negatívnu skúsenosť s tínedžermi má za sebou James Watkins, keď sa rozhodol zobraziť ich vo svojom filme ako ultimátne a démonicky-sadistické zlo. Strašne silný zážitok.