• Krátkometrážní

Psí odpoledne (1975)

V žánroch mi chýba komédia. Citom pre trápno pripomína Dog day afternoon ranného Formana :) Skvelý tichý John Cazale! "To my darling wife...Leon..."

Don Jon (2013)

Milý a úprimný, ale určite nie výrazný či dychvyrážajúci debut, ktorý prekvapil svojou inteligenciou (určite nie je plochý ani pubertálny) ale zajtra už zrejme ani nebudem vedieť o čom bol. Keby bol vzťah Jona s Esther precítenejší a komplexnejší (bolo by treba aspoň 20-30 minút stopáže naviac) mohli by byť i 4.

Projekt Černá Voda (2015) (studentský film)

Režijne kvalitná vykrádačka Blair witchu, našťastie nie prehnane dlhá, na amatérsky film skvelo natočená a priemerne (rozumej nie amatérsky) zahraná. Škoda len že neprichádza s vlastnými nápadmi a "predlohy" sa drží ako kliešť. Rovnako ako 6thSun dodávam že FF je jeden z mojich najobľúbenejších subžánrov.

Spojenec (2006)

Obvyklí podozriví 2? Nedá sa inak len: Pecka!

Shoda (2014)

Komorná a citlivá konverzačka, ústrednou trojicou perfektne zahraná a ku koncu aj príjemne intímna. Nádherná scéna spoločného tanca. Síce nie príliš inovatívna réžia, ale niekedy ani netreba. Niekedy stačí trocha úprimnosti, štrikovania a Party mixu.

Odebrat z přátel (2014)

Presne tak otravné, plytké a teen ako som čakal z príšerného traileru. Neoriginálny nápad s mentalitou 14ročného dievčaťa ktorého najhoršia nočná mora je, že niekto zverejní jej fotku hore bez. Ale nenudil som sa a hlavná hrdinka je sympatická.

LEGO® příběh (2014)

Samozrejme že uber-komerčná zábava pre celú rodinu, ale tak prepchatá nápadmi že nejde nezdvihnúť všetky palce hore. Dokonalá animácia elegantne a neočakávane skĺbená s tými naj-klišé rodinnými hodnotami (mám na mysli záver s Ferrellom)

Miluj bližního svého (1999)

Okrem toho geniálneho záveru ktorý tu už bol ospevovaný x-krát ostáva z Arlingtonovej uličky len príjemná paranoja ktorej ale chýba ten elegantný nadhľad a hra s divákom (ktorou bolo se7en naplnené do prasknutia), respektíve ňou oplýva, no nie v takej miere aby bola úplne nezabudnutelná. Dobré, no trochu zdĺhavé a mohlo by to byť svižnejšie alebo kratšie.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

To čo mnohí považujú za slabinu filmu považujem ja za jeho najväčšiu devízu. Zjednodušenosť historických faktov tak, aby pôsobili i pre vojenského laika pútavo, často mrazivo. Kvalitka a skvelý Carlyle.