Méďa (2012)

Méďa pro mě neznamená vulgární humor a rádobyvtípky, ale desítky odkazů na kultovní filmy. Navíc Mark je prostě tak prkenej, že se do komedie hodí. Samotnej plyšák je pro mě vedlejší postava. A jako velké a významné plus hodnotím postavu Lori, konečně přítelkyně, která se nechová jako fůrie a nesnaží se předělat svého přítele, jak je v amerických rádobykomediích časté. Takže sentimentální vzpomínky a bezvadná Mila Kunis to u mě vyhrály.

Nová holka (2011) (seriál)

Zooey je krásná a trhlá, ale celý seriál je takový nemastný neslaný. Všechny dějové zvraty se už objevily v jiných (lepších) seriálech, postavy a jejich charaktery taky nejsou nijak extra nové, takže celkově jde o pohodový seriál, který když neuvidíte, nic závažného se nestane. Možná se v dalších sériích stane něco originálního a opravdu vtipného, ale nemám chuť vidět víc jak 1. sérii.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Mám ráda knižního Hobita i Pána prstenů. Filmové zpracování mám taky ráda, ale ani knihy ani film(y) ve mě nevyvolávají extatické vzrušení. Hobit je dost ucouraný, se spoustu nezajímavých idalogů a pohledů na horskou krajinu. Nu proč ne, ale tři hodiny? A vlastně by mi ty tři hodiny nevadily, kdyby šlo o uzavřený film. Nebo aspoň, v současnosti tolik populární, první půlku filmu. Ale ne Peter to rovnou hodil na třetiny. Celé je to prostě zaměřené na fanoušky. Naštěstí tam hrají dobří herci, tak se to dá shlédnout jen s jednou přestávkou na spaní :)

Občanský průkaz (2010)

Trochu rozpačitý epizodický začátek, ale pak se to rozjede. Z komedie pro náctileté se stává hořká komedie, poté černá komedie a potom to už snad ani komedie není. Škoda, že nebyl zpracován i příběh malého práskače Daňka. A taky problémy čtyř sester by mě zajímaly, ale chápu, že to byly pouze vedlejší postavy. Sumasumárum, dobrý český (!) film.

Evelyn (2002)

Evelyn byla sice rozkošná a Brosman charismatický a velmi irský, ale na můj vkus celý film trochu moc tlačil na city. Na druhou stranu bylo zajímavé dozvědět se něco o irské ústavě, jejich propojení práva a náboženství mě, ateistu, dost udivilo.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Příběh z loňska se opakuje, božíhodová pohádka válcuje tu štědrovečerní. Trojan je samozřejmě úžasný, hlášky mile oživují trochu řidší děj a celkově je to prostě příjemná podívaná. A ten úžasný smích!

Princezna na hrášku (2010) (TV film)

Německé pohádky zkrátka nepřekvapí. Ucourané a bez nápadu, naštěstí zde aspoň hrají pohlední herci. Zvlášť princezna se povedla, slušelo jí to v drahé róbě i v zástěře. Ale kráse není všechno, že?

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Milý žravý princ a bezva hlášky, dokonce i příběh se povedl. Neokoukaní herci jsou milou změnou a ráda se na tuhle pohádku podívám znovu, a to považuji pro českou pohádku za poklonu největší.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Tahle pohádka tak nějak nefunguje, herci přehrávají, nápadů se nedostává a tak si filmaři "půjčují", kde se dá. Sami vládcové měsíců měli potenciál, ale nikdo ho nevyužil. Navíc herci vypadjí v kostýmech a parukách jako parodie sebe sama. No jo, štědrovečerní pohádka se nepovedla. Snad za rok.

Vraždy podle Agathy Christie - Jsem nevinná (2010) (epizoda)

Další trapárna s Larosierem. Takovéhle adaptace by se Francouzům měly zakázat. Lampion už byl gay, teď z něj dělají ještě transvestitu. Co přijde dál? Ach jo.