Aim High (2011) (seriál)

Jackson Rathbone je takounem celého miniseriálu. Ale je skvělý. Námět není zrovna terno, ale to jak je zpracován ano. Spousta vtípků a nápadů a člověk se nemůže dočkat dalšího dílu. Prostě další seriál z High school, který má ale něco navíc -Jacksona Rathbonea.

Ricky Gervais Live 3: Fame (2007) (pořad)

Ricky Gervais je fenomén, každé jeho stand-up vystoupení je totiž fenomenální. I když Rickyho témata se často opakují (tlusťoši, gayové, nacisti, postižení, náboženství...), tak jeho vtípky jsou snad lepší a lepší. A to, jak umí ty šílenosti podat a jak mu diváci zobou z ruky, je prostě paráda.

Nespoutaný Django (2012)

Django je opravdová lahůdka: svělý příběh, trhlé postavy, spousta akce, bláznivé reakce a to celé v litrech krve. Místy nechutný, místy vtipný, ale vždy fascinující. Prostě Tarantino je filmový bůh a Django jeho vtělení.

Láska nebeská (2008) (seriál)

Něco takhle citově vyděračského jsem už dlouho neviděla. Ale když ona to Koizora naprosto upřímně přiznává. Stejně tak je hned od začátku jasné, že Miku a Hira nečeká happy end. A přesto, že tohle všechno dopředu vím a obracím oči v sloup nad sladkobolnými řečmi, tak poslední díl stejně probrečím. Osudové lásky zkrátka musí končit tragicky.

Ricky Gervais Live: Animals (2003) (pořad)

Ricky je šelma, hrozně moc se líbí jeho grimasy, citoslovce a názorné pohyby. A samozřejmě i ty nekoretní občas hnusné, ale vždy šíleně vtipné řeči. Na tuhle konferenci (a ona to JE konference) se opravdu dobře připravil. Takže se dozvíme spoustu zajímavostí o zvířecí říši. Mimo jiné, samozřejmě :)

Barbar Conan (1982)

Barbar Conan mě nikdy moc nenadchl, dvě hodiny se honí za pomstou, ale je to tak nějak nudné. Dokonce jsem si všimla i hudby, což je u mě známka, že příběh není nějak v pořádku. Naště je Poledourisova hudba opravdu úchvatná (a to být musí, když to pozná i hudební analfabet jako jsem já). Zkrátka pro mě Conan není tou nej Arnieho rolí.

Terminátor (1984)

Dokonalá role pro rakouského kulturistu, který má šílený přízvuk a hraje neuvěřitelně prkeně? Odpověď: Terminátor. Nememusí zde mluvit (s výjimkou jedné věty, ze které se stane hláška) a nemusí zde hrát (je přece bezcitný kyborg). Prostě stačí párkrát ukázat naolejované svaly a o zbytek se postarají ostatní herci.

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Moranova mluva zní jako plácání opilce (zvlášť když svá vystoupení doplňuje vínem a cigaretou), ale to plácání je tak vtipné, neotřelé a překvapující, že člověk sedí a čučí a směje se. Neuvěřitelná přirovnání a nápady jsou prostě odzbrojující, takže poslouchat (a sledovat) Dylana Morana je prostě labužnický zážitek.

Dylan Moran: Like, Totally (2006)

Koncentrovaný cynismus Dylana Morana prostě můžu. Je to jeden z mála komiků, kteří mi dokáží vyrazit dech a nevěřícně vrtět hlavou, co že si to dovolil říct nahlas platícímu publiku. Navíc pít víno a kouřit a během toho vydělávat peníze zní jako sen, ne?

Ricky Gervais Live 2: Politics (2004) (pořad)

Ricky je fenomén, koretnost mu nic (naštěstí) neříká a je schopný urazit kohokoli, kdykoli a kdekoli. Plus ty jeho grimasy a gesta....