luczi

luczi

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4
    • 6.7.2019  11:01
    Jaro 45 (TV pořad) (2015)

Masakr v Leskovicích na jaře 45 naprosto neskutečně řádění krvaveho Waltera, masakr o kterých se příliš nemluví a které nebyly nikdy potrestány.

• 25.2.2019  11:34
    MOST! (TV seriál) (2019)

„Satira málokdy dokáže napravit. Proto nechť není pouze úsměvná, ale i sžíravá, aby hlupáky, které nemůže polepšit, aspoň poleptala.“ Percy Bysshe Shelley

• 4.11.2018  22:07
    Balada o pilotovi (TV film) (2018)

• 10.1.2018  13:28

Ne, Dalibor není režisérem přikrášlen, dokument není nějak výrazněji inscenován, než například Manželské etudy - jiný časosběrný dokument, tohle prostě je Dalibor http://libimseti.cz/DESTRUKTOR666 Otázkou jen jen, jestli z tohoto materiálu dělat celovečerní film...tím si už nejsem jistá.

• 10.10.2017  19:00

Snaha o vyváženost, na kterou jiné "dokumenty" zcela rezignovaly. Neexistuje větší mýtus, než mýtus hrdinský, jenže svět není černobílý.

• 2.9.2017  21:30
    Zpívánky (TV pořad) (1984)

Kresby Kornelie Němečkové https://www.youtube.com/watch?v=_2pajw1GNXM vlastně ta znělka se mi vždy líbila nejvíce :)

• 24.7.2017  11:20
    Američtí bohové (TV seriál) (2017)

Ne, raději knihu!!! Američtí bohové trpí stejnou nemocí jako Hannibal. Jmenuje Brian Reitzell, David Slade, Bryan Fuller a další, které tyto dva projekty spojují. Raději budu 7 hodin 56 min zírat do kaleidoskopu za poslechu mrouskání koček a pít u toho bolehlav, než další řadu tohoto...jistě hluboce uměleckého a nadčasového...díla.

• 27.6.2017  22:38

Zpackaný materiál, nesouvislé, zamotané nesouvisejícími rozhovory a jako třešnička skutečně tragický průvodce David Černý. Stačilo uvést fakta a nechat Vaše mluvit, to by byla perla, než se snažit obsáhnout vše možné a celé téma rozdrobit. Mikroprostřihy se Svobodou a Rychetským silně tendenční. Takhle se pánové dokument netočí.

• 4.5.2017  13:34

Nepříliš zdařilý pokus o remake, postava Vaskova je mi sice bližší, než v originálu, ale je to těch 5 dívek, jejichž charaktery, zkušenosti a motivy pro boj s nepřítelem se přenést do filmu úplně nepodařilo. Některé scény pozbyly své atmosféry a ikoničnosti, například smrt Komilkovské, nejsilnější místo orginálu, alespoň pro mě. Pak jsou zde místa, která potěší verbala a jemu podobné, kdo hledá filmové umění a poetiku příběhu, ať se podívá na originál.

• 4.4.2017  22:40

https://youtu.be/ye1ZyypC8iQ Zik2: "Sice jsem to neviděl (hodnocení prozatím udílím jako protiváhu kopě „odpadů“ od lidí, co to taky neviděli a ani nehodlají" Aha, to dává smysl :D

• 21.3.2017  15:59
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Co dodat...dívám se na ostrov z jediného důvodu: je tam někdo, koho znám. Produkce svými zásahy a vlastně už od počátku špatně vybraným konceptem ovlivnila a přeměnila strategickou a sociální hru v Ordinaci v Růžové zahradě. Tlačení emocí za každou cenu, profilování soutěžících, nátlaky, podpásovky, takhle si Nova představuje Robinsonův ostrov, děkuji, již vícekrát nechci.

• 25.2.2017  17:59
    Pasažéři (2016)

Kladné částí filmu: scéna v bazénu, vesmír (ten miluji na všechny způsoby) a Michael Sheen. Zhruba v polovině ale film můžete vypnout a dělat něco užitečnějšího.

• 15.2.2017  08:48

Velké díky všem návštěvnicím kina Atlas za skvělou atmosféru, už dlouho jsem se v kině tak nezasmála :)

• 21.10.2016  22:11

• 24.1.2016  23:30

Ze skutečného příběhu Hugha Glasse zbylo asi jen to, že ho v lese napadl medvěd, tolik k "based on true story". Co mohlo být strhujícím příběhem o nezdolné vůli přežít v divočině a připomenutím faktu, že američtí trappeři dobře věděli, jak vysoká cena se musí občas platit, rozehrál Alejandro sice velkou podívanou, ale v hloubi prostě jen hru na pomstu s otravnými a zbytečnými flashbacky. Asi jsem čekala něco jiného, kromě scénáře nemám totiž výtky k ničemu. Leo 100 %, Tom 101 %.

• 12.11.2015  22:47

Lékaři/sestřičky nejsou lidé, kteří rodičce chtějí porod za každou cenu ztížit, rodičky nejsou ženy, které chtějí nutně dělat problémy a vymýšlet si hlouposti, české porody nejsou hororové, nebezpečné či strašidelné, dokladují to naprosto skvělé statistiky porodní úmrtnosti, ale to neznamená, že by přístup k pacientovi nemusel být lepší, o tom to celé je, to je takový můj souhrn a dlouhodobý pocit, který tento dokument ovšem nijak neovlivnil, je to krátké, nevypovídající, zkrátka přínos do diskuze o českých porodech nemůžu postavit na 5 sestříhaných porodech!!! Jestli mě ale přinutil nad něčím přemýšlet, tak nad těmi ženskými, které ten celý zázrak zrození vlastně celé zařizují - od příjmu až k poporodní péči vykonávají jak práci úředníka, tak profesionální lékařskou práci, a to všechno za zlomek platu a společenské prestiže pana Svobody (který je tedy příkladem neideálního přístupu). Zároveň souhlasím s výtkami nemocnice k anotaci České televize, kterou zajímá spíš senzace a dmýchání bouře emocí, než kvalitní filmařská práce. PS: Na internetu jsem narazila na vyjádření Xenie Šálkové alias rodičky č. 5 : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=660155010753591&set=o.532492166909558&type=3&pnref=story

• 6.11.2014  22:04
    Neviditelní (TV seriál) (2014)

Vodníci jsou vtipní, aktuální, herecké výkony slušné, nemyslím si ani, že by v poslední době utrpěla moje inteligence a vkus, tak to nezapomeňte brát s nadhledem ;). S dalšími díly jim ovšem dochází znatelně dech, škoda.

• 18.10.2014  00:17
    Černý led (2014)

Z tohoto filmu mám poněkud rozporuplné pocity, debata po projekci s Dimem Litvinovem, účastníkem této kampaně, ale celkový dojem naštěstí zlepšila. Očekávala jsem více argumentů podporující formu a smysl právě právě takovéto kampaně, nic z toho ale nečekejte, dokument se zaměřuje jen na události během "akce", které se aktivistům podařilo zachytit (a před zadržením zřejmě někomu ještě stihnout odeslat?), a pak následně na podmínky vazby, osobní pocity zadržených, podporu a mediálněpolitické pozadí, které bylo logicky obustranně přítomno po celou dobu kampaně. Aktivisté Greenpeace používají v dokumentu vlastně dokola jen jeden argument - jsme mírumilovní aktivisté a naší snahou je zachránit Arktidu, musíte nám věřit, и это все.

• 22.9.2014  13:13

1. díl 80 %, 2. díl 100%! Vysvětlení základních základních fysikálních jevů ve vesmíru pro naprosté laiky i trotly, ideální seriál pro mne ;)

• 14.9.2014  22:10

http://www.chytej.cz/clanky/1294/sveraz-narodniho-rybolovu-1-dil/ http://www.chytej.cz/clanky/1295/sveraz-narodniho-rybolovu-2-dil/ - Články na webu chytej.cz o malé české rybářské výpravě právě do těchto míst.

• 10.9.2014  13:35
    Hirošima - den poté (TV film) (2010)

Detailní celkově vyvážený dokument, ovšem hvězda dolů za tu nehoráznou lež o tom, že chlapeček byl experimentální zbraní, která prováděla svůj první test právě nad Hirošimou (tedy pokud nešlo o první test s živými lidskými terči). Zajímavý komentář: S.Quentin QUALE & Volodimir2

• 19.8.2014  12:01

Survival pro ty, kteří si umí vychutnat detail. Holt někdy je méně více.

• 10.7.2014  10:45
    Zen (TV seriál) (2011)

Tak trochu reklama na italský módní dům Armani a Strepsils v jednom, ale ráda bych si dala dalších pár dílů. Rufuse Sewella si dokážu představit jako dalšího dalšího adepta na agenta MI6 :).

• 11.11.2013  09:53

Tři hodiny na sedačkách v Lucerně byly peklo :), ale nenudila jsem se ani jedinou sekundu, Život Adèle je příběhem o dospívání, poznávání vlastní identity a místa v životě, první lásce či převzetí odpovědnosti za svá rozhodnutí. Film bude určitě budit vášně sexuálními scénami, taky by mi pro představu stačila jen jedna, kratší a méně otevřená , ale myslím, že nešlo o prvoplánovost, hranice snesitelnosti cizí intimity, je tím jediným, čím je film kontroverzní, a já jsem byla právě tou naprostou přirozeností, širokým záběrem detailu (Adèle spí, Adèle jí, Adèle teče nudle ;) a 100% autentičností scén a hereckých výkonů unešená. Ačkoliv hlavní představitelky metody Kechicheho silně kritizovaly, pravděpodobně by bez tohoto nasazení nevznikl tak autentický film. Žít život Adèle tři hodiny rozhodně není ztráta času. Zajímavý komentář: JFL PS: Opravdu doporučuji si přečíst originál, film se věnuje více fyzičnu, narozdíl od originálu, který má přeci jen širší rozsah: vztahy v rodině Adèle, které Kechiche zcela přešel - moc diskutabilní? Přiznat si, že francouzský divák snese kvanta otevřenéhé sexu, ale už ne fakt, že jsou stále rodiny, ve kterých je sexuální orientace tabu, shopné je zcela rozvrátit?

• 5.10.2013  10:38
    Gravitace (2013)

První polovina filmu (zejména všechny nárazy vesmírných trosek satelitů) opravdu super, vizuální stránka jednoznačně na 100%, druhá polovina filmu už ovšem nenadchne, emoce na 50%, některá povinná klišé a zázračné zachránění za vteřinu dvanáct prostě ničím nepřekvapí. Zkrátka, jako 3D podívaná ano, jako opravdu výjimečný film, ze kterého se posadím na zadek, už ovšem Gravitace nefunguje. Zajímavý komentář: Dudek

• 29.9.2013  22:12
    Donšajni (2013)

Na Oskary bych to asi taky neposlala ;), ale argument jistého filmového kritika, že má film na ČSFD jen 37%, mě pobavil - to má být nějaké měřítko? :).

• 24.9.2013  09:27
    Vetřelci dávnověku (TV seriál) (2009)

Samé kdyby a asi, pochybné konstrukty a otázky, žádná vědecky ověřená fakta. Četla jsem Vzpomínky na budoucnost, zajímavá kniha, ale nikdy bych v ní psané nebrala jako fakt, jde jen a pouze o hypotézu, která hádanky minulosti jen jedním způsobem vyhodnocuje, neurčuje. A proto mi tak vadí tyto americké "dokumenty" s milionem opakovaných záběrů, rychlých střihů, dramatickým hudebním pokladem a v tomto případě až hysterickým komentářem zaujatého (potrhlého) komentátora, který předvádí spíše své komediální vlohy :D. Toto není dokument, ale ukázka toho, co není kritické myšlení.

• 13.3.2013  09:44

Vše kolem nás je život a nám nepřísluší ho ničit, jinak se může obrátit proti nám a našim dětem, alespoň tak zní staré indiánské moudro. Dávné zlo proti životu se však v tomto případě obrací proti jednomu celému národu a jeho potomkům, až časem odhalujeme, kde pramenilo. Není nutné znát přesnou statistiku či lékařská fakta, ale tohle je pro mě zásadním sdělením, že každé rozhodnutí, každý čin člověka proti člověku způsobuje nezapomenutelnou a navždy trvající bolest. Druhým a souvisejícím tématem je pak násilné narušení tradičního způsobu života Navažských indiánů a jejich současné hledání vlastní ztracené identity.

• 3.2.2013  22:19
    Rebelka (2012)

Milý příběh, pěkné animace, morální poučení i překvapivý konec, když si hlavní hrdinka nebere žádného prince, to opravdu potěší ;).

• 15.12.2012  18:54

Krásná naivní filmová romantika, obdařená perfektní hudbou a skvělým českým dabingem.

<< předchozí 1 2 3 4