Arcane (2021) (seriál)

Animovaná vize současného světa :(

K zemi hleď! (2021)

Víte, že jsem se ani moc nebavil ? Tento film, který zřejmě měl být jako nadsázka, totiž krásně ukázal, jak jsme většině námi volených politiků absolutně lhostejní. Nějak podvědomě věřím, že kdyby k tomu došlo, tak se velmoci budou takto chovat ( a t o nejen USA ). Mohl bych se chechtat, až bych se za břicho popadal, ale nějak mě to nepobavilo. Hvězdičku za J.L. a druhou za ukázku celosvětové mocenské zbabělosti.

Poslední souboj (2021)

Celou historií lidstva se jako červená nit vleče jediné. Bojuj za svého pána, umírej za něho, a pokud nezemřeš, tak mu ještě musíš platit za to, že jsi nezemřel. Zájmy pánů jsou vždy upřednostňovány, a to i v případě, že jsou nezákonné. Pokud proti tomu vystoupíš, budeš jakýmikoliv prostředky odstraněn a zlikvidován. Toto bohužel platí v každé době a za jakéhokoliv režimu.

1883 (2021) (seriál)

Z mého pohledu nelze tomuto seriálu nic vytknout. Odhodlaní lidé snažící se za každou cenu přežít a urvat pro sebe alespoň kousek ze svého snu o lepším životě a zítřku. Nikdo a nic jim to však nemíní ulehčit - tj. bezohlední a zákeřní lidé, domorodci snažící se ubránit svoji zem, neznámá příroda. To vše je podáno očima dospívající dívky, která se s tím snaží vyrovnat, a to i přes to, že brzy ztratí všechny své sny. Přesto na vás tento seriál dýchne svobodou, nezávislostí a nádhernou přírodou. Vynikající seriál kde, jak píše uživatel Adrian , je další pokračování téměř zbytečností.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Občas mě příjde, že čeští režiséři se bojí, aby svým eventuálně originálním přístupem někoho neurazili, a proto kopírují všechny strany - to je špatně ! Pohádka zase až tak zlá nebyla - hudba se mi líbila, někteří protagonisté lepší, jiní horší. Dlouho jsem váhal mezi 2 a 3 *. Dávám tři, a to hlavně pro skutečně hezkou Leonii Brill :-) Jinak průměr .... P.S. V této pohádce mi chybělo jiskření mezi hlavními postavami. Taková láska, jakou předváděli by mě asi nerozsvítila ...

Banda (2019) (seriál)

Existuje něco, co by USA nedokázali zpeněžit ? Bůh žehnej Americe !?  P.S.  verbal = neskutečně skvělá recenze :D

Sexuální výchova (2019) (seriál)

A-ha .... že by se celý svět točil jenom kolem sexu ??? První tři série se daly, čtvrtá to zazdila, takže o jednu hvězdičku snižuji.

Shazam! (2019) odpad!

Dost jsem přemýšlel, co na takový absurdní paskvil napsat, aby to nevypadalo, že opisuju od Verbala. Bohužel mě nic kalého nenapadlo, takže musím napsat - běžte si dělat prdel z někoho jiného, protože já už jsem na to dost starej a mám málo času, abych ho ztrácel sledováním takových zhovadilostí, jako je tento film.