Melancholie (2011)

Trier se rozhodl natočit si svou variaci/polemiku/vykrádačku/aktualizaci/reinkarnaci Solarisu a trochu to radši schazuje, ale nemá důvod! Jeho scenář i režie je výborná. http://www.manutau.ch/cinemanu/?p=53

Thor (2011)

Superhrdinsky film o kastraci.

Zdrojový kód (2011)

Bohužel existují jak lepší multiversové sci-fi (takové jejichž scenáristé rozumí problematice tématu i základům logiky) tak lepší romantické sci-fi (např. Zakletý v čase). Zvlášť milostná linie zde působí jako nepříliš dobře zapojený producentský kalkul.. Militarističtější pojetí a holý motiv loučení s otcem by přitom filmu tak slušel. Pořád jde ale o poměrně zábavný kousek.

Duel Frost/Nixon (2008)

Postihuje tolik témat ... A přitom není povrchní. A Langella, sakra, to je herec!

Rychle a zběsile 5 (2011)

Dobra hodina filmu jen nezabavnym zpusobem retarduje dej. Strih je prilis rychly a kamera spise nez akci, fetisisticky zabira auta, ktera maji ve finale v deji vlastne hrozne malo prostoru. Poteseni z demolice v zaveru filmu je tak prakticky odepreno. Stejne tak je neprirozene utnuta vetsina scen vyvolavajici dojem prichozi porce zabavy a vzruseni. Opravdu zdarile je jen ozvuceni a sceny, kdy jsou hory masa obou oponentu v pohybu. Jedine pobaveni tak nakonec skyta cist film, jako parodii Ocean's eleven, kdy loupi banda testosteronovych primitivu.

Odnikud někam (2010)

Formálně vtipná a důsledná rekonstrukce Ztraceno v překladu s lehkými odkazy k Marii Antoinettě, obsahově moderní variace na Sladký život a velké téma depersonalizace. Přes jinak ponurý podtón Johnny za svou zlatou klíckou nakonec dveře zabouchnul a my buďme rádi. Sofia si tu půjčuje z Electromy, tu rekapituluje svou dosavadní formu, celé to bohužel místy působí až zbytečně koncepčně a vlastně moc nezáleží z jakého místa film pusíte (já vím, záměr!) sebereflexe proběhla a bylo to milé, teď je čas se odrazit a hledat cesty jinde.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Dlouho jsem se tomuto snimku branil, nebot jsem ocekaval prestylizovanou pohadku s radobytemnym podtonem. Jake je vsak me prekvapeni, kdyz natrefuji na jeden z nejlepsich Burtonovych snimku, ktery svou surovosti podvratne utoci na klasicke mestacke obecenstvo, ktere se hlasi k jeho fanouskum a pritom soucasne skryva idealisticke a romanticke jadro a pravdu o tragedii vsech, kteri pohrdnou tim, co jim osud nabizi... Zpusob jakym zde Burton misi klasicky zpev a ciste, monotonni melodie s desaturovanym prostredim plnym spiny a bezskrupulozniho nasili je vskutku pozoruhodny a prekvapive odvazny.

Muži v říji (2009)

Muzi v riji jsou ve sve reflexivnosti venkova trochu jako Dedictvi, ale jinak podle me humorem mnohem decentnejsi a hlavne s uveritelnymi a neodpuzujicimi charaktery. Natoceni nejsou nijak slavne, ale scenaristicky se mi libi. Jsem jimi mile prekvapen. Necekejte teda nic zazracneho, ale je to takove mile.

Černá labuť (2010)

arronfskeho symbolika byla vzdy dost prvoplanova a naivni, ale take svym zposubem uprimna a ryzi a vlastne nenahraditel a. V zanru psychologickeho horroru me vsak z nejakeho duvodu trochu irituje. Mozna proto, ze na ni film tak silne stavi a ja nenasel moc jinych hlubsich intelektualnich sdeleni na ktere bych mohl svou pozornost uprit. Jeho poslední snímek balancuje na tenké hranici mezi "vysokým uměním" a poutí a tentokrát ho zachraňuje především hlavní představitelka a hudba/zvuk.

Kačer Howard (1986)

otresny film, s neskutecne 'zivou' loutkou..