Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Slušné pokračovanie série o Jackovi Sparrowi a všetkých pirátov, ktorí tentokrát čelia tomu najdesivejšiemu nepriateľovi, obávanému kapitánovi Salazarovi. Vynikajúci vizuálny zážitok klasicky so skvelým Deppom a výborným záporákom Salazarom. Beriem to ako príjemné spestrenie konca jari a otvorenie letnej filmovej sezóny. A piráti to zobrali svižným tempom. Film si užije každý fanúšik tejto pirátskej série. Som zvedavý čo nám prinesie ďalšia časť. Tvorcovia ale majú na čom stavať a nového príbehu sa pravdepodobne dočkáme čoskoro.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Solídne pokračovanie, ktoré otvára novú dejovú líniu po skutočne dobre zvládnutej pôvodnej trilógii. Johnny Depp film potiahol skvele a tak otvoril nový príbeh. Kam sú piráti ochotní zájsť a či sa im to podarí, je otázne. Štvorka má však našliapnuté na dobrú cestu.

Auta 3 (2017)

Po dlhšej dobe tu máme skôr dospeláckejšiu PIXARovku, ktorá bude baviť staršie publikum. Dlho sa mi nestalo v kine aby som od detí počul otázky typu: ,,Kedy bude koniec?" Inak je to naozaj príbehovo veľmi vydarené, nové postavy sú fajn a výborne dopĺňajú príbeh. Machri z PIXARu stavili viac na dejovú líniu a oplatilo sa. Máme tu plnohodnotný animák s veľkou šancou na animám roka. Tak uvidíme :)

LEGO® Batman film (2017)

Vizuálne hravé nabité mnohými známymi postavami kladných či záporných hrdinov z rôznych iných príbehov spojený v jeden celovečerák. A to priamo v LEGO prevedení s ústrednou Batman-ovskou postavou. Vtipný, zábavný, miestami vážny animák, jedinečný svojho druhu. Klasická kino oddychovka, ktorá stojí za pozretie a peniaze za film ľutovať rozhodne nebudete.

Tajný život mazlíčků (2016)

Krásny vizuál, pastva pre oči, dobre sa na tento snímok pozerá. Miestami vtipné, príbeh až príliš jednoduchý, detinský. Určené predovšetkým pre mladších divákov. Ale ako príjemná oddychovka po náročnom dni určite fajn.

Kruhy (2017)

Absolútne som nečakal, že sa to čo i len priblíži k skvelej jednotke. Žiaľ tento snímok asi nedopadol podľa predstáv tvorcov. Rings nie je úplne zlým filmom, len mi to pripadalo akoby varili polievku len z vody bez surovín. Niečo uvaríte, ale nie je to polievka. Problémom je vyčerpanosť nápadov z prvých dvoch častí, scenár toho veľa nového nepriniesol. Film by som asi rozdelil na dve polovice. Prvá, ktorá nám absolútne nič nové nepriniesla. Celú katastrofu ale zachraňuje posledná 30-40 minútovka, kedy film konečne dostal na obrátkach a v konečnom dôsledku to nakoniec nevyznelo až tak zle. Takže nakoniec sa z toho vykľul solídny priemer.

Pixely (2015)

Príjemná letná jednohubka osahujúca celkom slušnú porciu zábavy.

Smrt ve tmě (2016)

Vynikajúce, skvelé, dychberúce. Film, ako už vyplýva z názvu sa niesol v dusivej atmosfére a ono to naozaj fungovalo. V kine nikto ani len nedýchal. Príjemné otvorenie jesennej filmovej sezóny.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Príjemné pripomenutie detských čias. Čias, kedy som vyrastal pri Harrym Potterovi. Návrat do čarodejníckeho sveta sa vydaril, oslnil, očaril. Myslím, že som nebol jediný, kto odchádzal z kina spokojný. Fantastické zvery sú výborným vstupom do udalostí, ktoré nastanú. Nuž, zrejme sa máme na čo tešiť i v ďalších filmoch. Film je zábavný, dynamický, vtipný, milý, úsmevný a samozrejme podfarbený aj tou temnou stránkou, ako sme zvyknutí z čarodejníckeho sveta.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Mel Gibson si drží svoj vysoký štandart a baví každého diváka. Film rozdelený na dve polovice. Prvá je pomalšia, zdĺhavejšia, ale rozhodne potrebná pre druhú svižnú, výraznú, plnú akcie, kedy sa dostávame do veľkolepého finále. A čakanie na finále naozaj stálo za to. Dôkaz, že človek dokáže veľké veci a stačí mu k tomu len viera.