Rudý kapitán (2016)

Film, aký v našich končinách nemá obdobu. Prvé prenesenie na filmové plátno oddelenia krimi partie z kancelárie 141 máme za sebou. Od prvých minút film ponúka výborne naservírovanú detektívku s precíznym hereckým obsadením. Konečne tu máme film, ktorý posúva filmové hranice dopredu míľovými krokmi a ukazuje, že i u nás dokážeme vytvoriť čosi takéto. V časoch kedy sa nevedelo čo bude, ako bude, vyplavovali sa na povrch i prípady, ktoré mali byť navždy pochované. Prenesenie vtedajšieho nášho mesta na plátno bez sklenených budov, obchodných centier, čohokoľvek moderného, človek má skutočne pocit, že sa vrátil v čase. Film, na ktorý môžme byť rozhodne hrdí. Ja len pevne verím, že Červený kapitán rozbehne sériu ďalších filmov, veď námetov od skvelého Dominika Dána máme dosť a vyberať z čoho je.

Gran Torino (2008)

Až po siedmych rokoch po premiére som sa dostal k tomuto snímku, ale čakanie sa rozhodne vyplatilo. Tu netreba slová, treba film vidieť.

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu (2015)

Ako milovník tohto absurdného seriálu som si nemohol nechať samotný film ujsť. Je to tak bláznivé, tak hlúpe, tak absurdné až ma to dostalo. A to všetko v dobrom slova zmysle. V SpongeBobovi je povedané snáď všetko a film posúva seriál na novú úroveň.

Jupiter vychází (2015)

Na tento film som šiel najmä kvôli súrodeneckému režisérskemu duu, od ktorého som očakával veľké veci, tak ako sme od nich z minulosti už zvyknutí. Tak tomuto hovorím Sci-fi v tom najširšom slova zmysle, aké si človek (ne)dokáže predstaviť. Tatum sa za posledné obdobie objavil v slušných filmových snímkoch, hneď ďalší dôvod návštevy kina. Bolo to bláznivé, tak bláznivé až som miestami nevedel, čo si o filme myslieť, ale ono to nakoniec dá zmysel.

Velká šestka (2014)

Začiatok nového roka a hneď takáto disneyovská parádička plná milého humoru zobrazujúca robotickú budúcnosť s milými mladíkmi, ktorí to nemajú v živote príliš jednoduché. Film sa od začiatku vzťahuje k mladému géniovi, ktorého nečaká nič jednoduché za svojou cestou a získaním pravdy. Fakt úžasné!

96 hodin: Zúčtování (2014)

Tretie a posledné vystúpenie Bryana Millsa prinieslo solídnu akčnú naháňačku. Ja som sa nenudil a bohovsky som si to užíval, takže som s touto časťou nadmieru spokojný.

Hranice života (2005)

Kvalitný psycho thriller so všetkým, čo k žánrom takýchto filmov patrí. Vynikajúce obsadenie, ktoré tápe medzi tým skutočným a tým PSYCHO dokázalo vytvoriť parádnu atmosféru, miestami desivú a chaotickú. Ťažký film so silnou myšlienkou, pre niekoho ťažšie pochopiteľnou a to je pre film dobré, keď aj s odstupom času musíte o ňom rozmýšľať.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Denis Villeneuve začína byť mojím veľkým obľúbencom. Získal si ma už svojim Prisoners (2013) a dnes ukázal, že vtedy to nebola náhoda. Sicario posúva filmy podobného rangu na novú úroveň, oveľa vyššiu. Pocity po vzhliadnutí filmu sú čisto pozitívne, doslova som grcal dúhu od nadšenia, keď som vychádzal z kina. Emily Blunt dokázala zapadnúť do drsného prostredia a úloha agentky FBI jej padla ako na mieru. K hudbe sa ani netreba veľmi vyjadrovať, tá je famózna a zároveň je pohladením na duši. Sám som zvedavý, čo nám Denis Villneuve prinesie najbližšie. Je to vážne macher.

Železná srdce (2014)

David Ayer už niekoľkokrát ukázal, že dokáže natočiť skvelé filmy a svoj potenciál naplno rozvinul aj vo filmovej snímke FURY. Keďže podobných filmov nemáme možnosť vidieť každý rok v kinách, veľmi som sa tešil a rozhodne ma to nesklamalo. V kine vynikajúci zážitok, perfektná hudba, o skvelom, ale bláznivom obsadení nehovoriac.