Air: Zrození legendy (2023)

Pokud se něco dobře zpracuje, můžete už udělat film o čemkoliv, Air je toho důkazem. Sympatický film se sympatickými herci o marketingu a risku. Příjemně se na to kouká a u téměř 2h stopáže nenudí ani minutu.

Matka (2023)

JLo zde ani špatná nějak není, ale celé je to klasický Netflix - vydávat filmy nehledě na kvalitu. Je to odfláknuté (jak režie, tak scénář), bez nápadů a zdlouhavé. Slabé 2 hvězdy.

The Covenant (2023)

Solidní akční film z Afghánistánu, kterých už tu bylo sice dost, ale rozhodně neuškodí. Jake Gyllenhaal super, akce bylo dost a dobře provedená. Film má dobrý tempo a nenudíte se. Mile mě film překvapil, že se odehrával skoro celou dobu mimo Ameriku, protože jsem čekal spíše drama.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Nevím proč, ale styl třetích Strážců mi nějak úplně nesedl. Film se snaží vyvažovat svou klasickou komedii a na to novou temnější stranu filmu, ale moc to nefunguje. Komedie zde nic moc, pár věcí dobrých, ale většina vtipů byla už v trailerech. Příběh mi přišel takový, že toho v sázce moc není. V minulých dílech se zachraňovala galaxie, zde 'pouze' Rocket a tím jak to bylo vyprávěno, tak bylo vcelku jasné, jak to skončí. Zde vždy když něco potřebovali, tak přišli, vzali a odešli, víceméně bez problémů. Čekal jsem nějaké větší riziko. FIlm je ale i tak solidní a jednotlivý Strážci super. Chápu, že zde flashbacky musely být, jinak by Rocket ve filmu skoro nebyl, ale mohly být kratší nebo méně a některé scény ukazovat rozhodně nemuseli. Adam Warlock jenom takovej hozenej do filmu aby se neřeklo a spíš byl na obtíž. Dave Bautista klasicky vše zachraňuje svým šarmem a humorem, ale také Pom a Karen výborně zvládly zahrát. Za mě zdejší hodnocení je až moc velké (89%), dal bych tak 75-80%, hranice 3 a 4 hvězd. Kvalitnější než skoro všechny marvelovky za poslední 2 roky určitě, ale v rámci trilogie je za mě asi na posledním místě. Jak je to celé hodně seriózní + flashbacky a výběr různých lokací, tak to ztrácí v čem to bylo tak dobré a koukatelné znovu a znovu. A furt nevím jaké jsou schopnosti High Evolutionary a přišel mi slabý. Posledních 5 minut hezky provedených. Lepší 3 hvězdy.

Ghosted (2023)

Všichni víme o co jde a jak to bude probíhat, ale film je poměrně zábavný a ani se u něj nenudíte. Chemie mezi Chrisem a Anou je supr a klasicky se tu dávají známé songy během akce, to je asi tak vše pozitivní. Mile překvapěj ještě camea. Akce žádný zázrak není, příběh už vůbec ne a ten green screen mě místy bolel (je vidět, kam ty peníze šly). Nenáročný, vcelku dobře koukatelný film u kterého si odpočinete a na jedno odpoledne i zabavý, ale pak už si na něj nejspíš ani nevzpomenete, protože už jsme to vše viděli. Funguje to jenom díky sympatické dvojce.

Ted Lasso - Slunečnice (2023) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů vůbec. Hodinová nálož, která nepotřebuje fotbal, aby byla zábavná a zajímavá. Zde je vidět, jak tvůrci rozumí postavám a celkově i týmu.

The Mandalorian - Season 3 (2023) (série)

Dávám pět hvězd, abych trochu zvýšil hodnocení, ale také proto, protože jsem se furt bavil a s radostí koukal. Ano některé díly nebyly tak dobré jako poslední 2, ale u seriálu nemůžete čekat, že každý díl bude velká bitva. Navíc Mando už je tak stavěný, že se zde odbočuje na vedlejší mise a trochu se to universum rozšiřuje. Grogu sice zde svůj význam moc neměl, ale v posledním díle to odčinil. Dobré interakce mezi postavami, celkově svět, efekty a choreografie byly supr. Jedna hlavní záporná postava se mohla ukázat klidně o něco dříve. Celkově jsem ale zvědav, co se se zemí Mandaloru stane dále nebo už stalo, protože o tom nic nevím. Mandalorian je prostě typ seriálu, který mě bude bavit ať se tam bude dít cokoliv, už je to tak nastavený.

Poslední království: Sedm králů musí zemřít (2023)

Zakončení slušné, ale je to podle mého méně kvalitnější než seriál, který byl snad s každou sérií lepší a lepší. Celé mi to přišlo dost uspěchané, každou chvíli se cestovalo napříč zemí a chvíli jsem se ztrácel. Za to měl film ale vysoké tempo, kde u 2h stopáže jste neměli ani minutu času si oddechnout. Všiml jsem si zde také rychlého a trochu nepřehledného střihu, ale je to možná jenom u mě. Uthred mě ale bavil vždy a bohužel končí další éra, ale myslím, že se z tohoto tématu vyždímalo dost. Dal bych ale přednost to zakončit celou sérií namísto filmu.

Pluk mizerů (2022) (seriál)

Slušné představení SAS. Je to odvážné, hloupé, zábavné a i reálné. Má to v sobě energii, která je neustále cítit. Pár scén bylo nudnějších a klidně bych o 1 nebo 2 díly udělal méně, ale s dobrým charisma herců a drsnou hudbou to šlape dobře.

65 (2023)

Velmi průměrný 'akčňák' s menším množstvím dinosaurů. Film potenciál má, ale bohužel mi připadá takový nedodělaný. Akce moc není, hodně se zde sází na lekačky, chemie mezi postavami není špatná, ale šla by udělat ještě lépe a příběh mohl být ještě něčím okořeněn. Adam je ale super a dinosauři vypadají zatraceně dobře. Pokud není co dělat, tak film ujde, ale i tak se na něj nejspíše rychle zapomene. Horší 3 hvězdy.

Časové pásmo bylo změněno