Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Bohužel hned na začátek zklamu ty, kteří jdou na druhého hobita a čekají to, co četli v knížce. Přišlo mi, že si Peter do filmu přidával scény jak chtěl a knížku dodržel jenom z malé části. Ale i tak odvedl znovu výbornou práci, efekty taky byly dobré, Legolas opět s novými ,,tríčky'', i když potom už se bojové scény se skřety spíše opakují. Přesto sem si film užil a že to trvá skoro 3 hodiny?? no a co, já jsem za to spíše rád... Jo a draka shrnu jedním slovem - libovej! Kdyby se Jackson držel více knihy, bylo by to u mně 5 hvězd. Nemůžu se dočkat na třetí díl...

Zmizení (2013)

Takováhle zakončení mě jednou zabijou... Kdyby se děj tolik netáhl, bylo by to skvělých 5 hvězd. Ale i tak skvělej Hugh a Jake, dodávají ,,pršícímu'' filmu tempo a výbornou atmosféru. Za mě lepší 4 hvězdy.

Millerovi na tripu (2013)

Konečně jsem si u něčeho hezky odpočinul a zasmál. Více takovýchto komedií. Lepší 4 hvězdy.

Stážisti (2013)

Ten Vaughnův mega ukecanej scénář se teda moc nepoved a příběh se dá taky klasicky předpovídat už od začátku, dávám 3 hvězdy - hezká oddychovka.

Drž hubu! (2003)

Skvělí, jednoduchý, geniální. Vynikající dvojka v jedné z nejlepšich komedií, co sem viděl.

Pařba na třetí (2013)

Všichni víme, že to mělo skončit jedničkou a že další díly jsou jenom kvůli tomu, aby se z lidí tahaly peníze (to je ale u každé série). Nicméně je to zase takový průměrný film, který těch kvalit a momentů jako u jedničky nemůže dosahovat. Sranda je to jenom, když Zach něco řekne nebo udělá nějakej obličej (nevim jestli by bylo dobré nechávat žánr Komedie, kdyby tam Zach nehrál...). Na hodnocení si myslim ubírá i Ken Jeong, kteý mi přišel dobrý jenom v jedničce. Asi nejvtipnější scéna se odehrává až po titulcích a doufejme, že je to už konec.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Možné spoilery! 1. série byla bez chyby - plánování, pořád se vyskytují nějaké problémy, prostředí věznice, odhalování pravd....- 95%. 2.série - už to přeci nebylo ono, jako když byli ve věznici. Ani by mi nevadilo, že se hodně soustředili i na ostatní, ale podle mě až moc, ale jinak dobrý - 80%. Ve 3.sérii jsem byl tak rád, že tu máme znova další vězení, ze kterého to vypadalo, že neni úniku...Skvěle naplánovaný další útěk a prostředí taky velmi dobré. Škoda jen, že se tam přimotal Whistler, který se mi líbil každym dílem míň a míň - 85%. 4 série se už natáčet neměla, jenom zbytečné prodlužování, které kazí výborně rozjetou celou sérii. První polovina byla ještě dobrá, ale druhá....uff. Skončete radši u 3.série. 65% za 4.sérii, když přimhouřim obě oči.

Světová válka Z (2013)

Co víc si přát než bandu rychle pobíhajících zombíků převalujících se přes obří zdi a autobusy. Autoři si teda s tim pěkně pohráli. Zombíci, kteří jsou neuvěřitelně agresivní, skáčou a rozbíjejí si hlavy jenom proto, aby se k vám dostali a už to opravdu vypadá, že z toho neni úniku. Brad jako vždy parádní, v mnoha momentech musim přiznat, že jsem se od toho nemohl odtrhnout, jak to bylo napínavé... WW Z mě velmi překvapil (už dlouho tu nebyl kvalitní film se zombie), moc chyb jsem tam nenašel (jenom s tim virem, co si do sebe píchají, dobře no...), takže dávám plný počet.

Podfukáři (2013)

Film plný triků, zvratů a iluzí se vcelku povedl. Tito 4 kouzelníci vás zaměstnávají po celou dobu filmu, pořád vás to nutí přemýšlet ,,jakže to vlastně udělali?'' a ať přemýšlíte jak chcete, tak stejně z toho vzejde jenom wow. I když teda musim přimhouřit oči za to, že jim všechno vychází do puntíku. Efekty nejsou špatné, scénář a příběh pokulhává.

Velký Gatsby (2013)

Gatsby se jeví jako příjemný film, kde si autoři hlavně pohráli s barvou a moderíma trikama, které ale podle mě filmu spíš ubližují. FIlmu sice nějakou dobu trvá než se rozjede a musim přiznat, že mě to ani moc ze začátku nebralo, ale pak konečně vstoupil na scénu Leonardo a vše se řídilo podle něho. Film pak už utíka mnohem rychleji, hlavně když chcete vědět, jak se k tomu všemu Gatsby dostal a jaká má další tajemství, tak pak už o nějakých 142 minutách nebudete ani vědět, že byly. Film se pohybuje někde okolo toho lepšího průměru, ale myslím, že jsme všichni čekali něco víc...