William a Kate (2011) (TV film) odpad!

Scénář psaný horkou jehlou. Myslela jsem si, že dno je Tisíc a jedna noc. Existuje i něco horšího.

Nezastavitelný (2010)

Zastavte ten vlak! Už vím, proč se nedívám na akční filmy. Protože mně nebaví to věčný běhání sem, stíhání autem tam. Tohle bylo docela jiné a plné napětí. Tak třikrát jsem se strachem chytla za pusu. To musím vidět ještě jednou, s mým tátou strojvedoucím!

Úplné zatmění (1995)

Velice pěkně zpracovaný životopis lásky, která dovede ničit. Už při titulcích na začátku mi došlo, že to chci vidět ještě víc, než jsem si myslela, a tedy viděla svýma ušima. Hudba Jana A.P. Kaczmarka! Leo se pěkně rozehrával, David "Lupin" Thewlis - jak jsem ho ještě neviděla.

Tři dny ke svobodě (2010)

Jaké to je, když jste obyčejný učitel a musíte začít přemýšlet jako zločinec? Moc příjemné napětí a naštěstí málo předvídatelných situací. Výborně zahrané. Škoda je Liam a Olivia tam měli jen takovou malou roli.

Černá labuť (2010)

Mysteriózní drama o nevyřešených psychických problémech baletky. Ovšem s prvky Aronovského práce. To není film pro každého. Jednoznačně nejlepší film roku 2010.

Dorian Gray (2009)

Ihned po filmu jsem si sehnala knihu a možná jsem to neměla dělat. Ten, kdo psal tento film ji buďto nečetl nebo vytrhal stránky, slepil a přidal víc sexu. Starý obraz Doriana Graye jsem si představovala jinak. Hvězdu za britskou angličtinu, Colina Firtha a půl hvězdy za kostýmy a výpravu.

Muž ve stínu (2010)

Čistý a precizní film režiséra Polanského. Herecké výkony bezvadné, Ewana McGregora vidím vždycky ráda, příběh uvěřitelný. Ačkoli bych v roli bývalého premiéra viděla někoho jiného. A při závěrečné scéně s papírkem se mi napětím dělalo až nevolno.

Jak přicházejí sny (1998)

Dojemný příběh plný barev a to doslova. Přemýšlím, jak by film vypadal, kdyby byl natočen až dnes. Z tohoto fimu je cítit víc poctivé filmařiny a méně počítačové grafiky. I když samotný příběh mně trochu mátl, těžko jsem rozlišila, kdo je kdo, ale výsledek byl perfektní. Dojalo k slzám.

Smradi (2002)

Dobrý knižní námět zabíjí korektornost přepisu do scénáře. Téma xenofobie je v Čechách živé, ale minimálně filmované. Chtělo to více rozvést a ubrat únavných záběrů na tváře herců - jako z ruského Soljarisu. Podstatně mně rušily výkony neherců a dětí. Skvělá Špalková a Trojan.