Queer - Bohorodičko, ochraňuj feministky! (2019) (epizoda)

Vypadalo to jako všehochuť, ale je to docela vymazlený díl od tom, proč už nejsem gentlemanem, ale gendermanem :) Označení odpad! na čsfd, od mužů, jsou v tomto případě spíše odznakem cti, že se díl dotkl citlivého místa dívčí války, řečeno korektně :)

Život beze slov (2016) (seriál)

Differently abled The Middle. Skvělý seriál, u kterého se bavím víc než u Teorie velkého třesku. Protože je opravdovější. Mrzí mě, že na čsfd dávají lidé epizodám dvě tři hvězdičky. Zatímco z komiksového Daredevila jsou nadšení, krev stříhá, desítky minut nepřetržitého násilí… Tenhle seriál je milý a hodný, je vtipný, doopravdy vtipný, inspirující a povzbuzující: „My nejsme normální. Jsme lepší. Jsme neprůstřelní. O tom, jak rodina nemusí být dokonalá, ale může z toho udělat svou superschopnost.

Divoké noci s Emily D. (2018)

Into the wild. Taste a liquor never brewed… Její srdce je mým domovem… Her breast is fit for pearls, But I was not a "Diver"— Her brow is fit for thrones But I have not a crest. Her heart is fit for home— I—a Sparrow—build there Sweet of twigs and twine My perennial nest. "..Srdce její – domov – a já v něm – jako vrabčák – z motouzu a větví hnízdo své zakládám." Nejlepčí. Happily ever after. Až vyrostu, chci být stará panna <3 Jen asi víc koček. To je tak milý a hodný film :o Něco jako kdyby Monty Pythoni natočili film o Virginii Woolf :) Jako by ani nikdo neumřel :) Rozhodně žádná kočka…

Queer - AsexuaLOVE (2018) (epizoda)

BTW: Ohledně toho, že by dokument měl být časoměrný, aby se ukázalo, „zda příroda nakonec nezvítězí“… to je stejné, jako by tam byli gayové a řešilo se, zda „příroda nakonec nezvítězí. Zvítězila. Asexualita je jedná z erotických preferencí. Get used to it ;) <3 Dokument je skvělý, že toto téma takhle otevřeně pojímá. Není tu od toho, abychom nad tím diskutovali a rozebírali to a brali lidem jejich sebeurčení, protože na to nejsem zvyklí.

Captain Marvel (2019)

Awesome. Nejlepší film k MDŽ. Nevím, proč nad ním lidi tolik ofrňují. Samé ženské hrdinky. I staré ženské hrdinky. Dokonce 80letá záporačka, sice epizodní a technicky vzato ne žena, ale počítá se to. A 60letá Annette Bening. Skvělé retro. Hity poloviny 90. let You gotta be tough, you gotta be stronger You gotta be cool, you gotta be calm You gotta stay together A oranžová kočka! Víc inkluzivní film se nemůžu přát. A až vychrchlá, co sežrala, nechci být u toho. Až vyrostu, chci být Kapitánka Marvel. A účes stále drží. A je hezký, že úvodní titulky dali až na konec filmu :)

Vymazaný kluk (2018)

No jsem v očekávání :) Dle nízkého hodnocení a komentářů nehetero lidí… :) Tak jako v jiných LGBT +filmech výčitky, že se nic neděje :D Zatímco já, když se na ty filmy dívám, tak je to drama… protože když se vás to týká a znáte to. Tak uvidím…e.

Terapie - Epizoda 30 (2019) (epizoda)

Jsem na rozpacích. Terapeut: „O tom, jestli člověk je transsexuál, nebo není, rozhoduje lékař.“ Musel jsem se smát. Myslel jsem, že řekne, že o tom rozhoduje daný člověk. (Tedy ne třeba manželka.) Jako by někdo rozhodoval o tom, jestli nějaký člověk je gay. Tenhle medicínský diskurz mě ruší. Ale jinak v zásadě dobrý. Terapeut obtížně bilancuje mezi potřebami Eli a Alžběty. To je pochopitelné. Byť mám dojem, že se v jednu chvíli přikloní spíš k tomu brát ohledy na Alžbětu a její ponížení, že se manžel převléká do ženských šatů. A ztratí se, že Ela v tom ale musí žít pořád a léta. Terapeutovo neustále brždění Eli, ať zpomalí, je více potřeba terapeuta a manželky, než Eli.

Páni mají radši blondýnky (1953)

Měl jsem obavu, že mě to nebude moc bavit. Ale Marilyn Monroe a Technicolor… co víc si chlapec může přát. Takový Sex ve městě 50. let. Sice jen dvě ženy, ale mnohem víc mužů a šaty a šaty. Nové šaty v každém střihu.