• Krátkometrážní

Moje ráno (2022) (studentský film)

Ale jo, hezky to vypadá, jen se s tím dalo udělat víc a nechápu, proč tam hraje Mozart. Slabé 3*

Čekárna (2022) (studentský film)

Ale jo, něco podobného už jsem sice viděl, takže jsem vytušil, k čemu to povede, ale proč ne, bylo to docela milé. Akorát řev dítěte zakomponován nebyl, byť je to taky taková klasika čekáren... 3*

Macocha (2023) (studentský film)

Vypadá to jako další počin Miroslava Buly, jen lacinější a kratší... což to druhé je sice dobře, takoví Duchové lesa byli zbytečně dlouzí, ale stejně... Lepší 2*

Reality Off (2023) (studentský film)

Jé, moje rodiště! Panelák, kde bydlela (a asi ještě bydlí?) moje ex, poslední hospoda v unimobuňce jménem Zapomněnka, dokonce i kus Sofijáku je vidět... Za to přidám druhou hvězdičku, jednou to pro mě bude mít velkou hodnotu. Jinak to má sice dobré poselství, ale těžce amatérské zpracování a trapný humor, který by se hodil možná tak do korektní verze Toma a Jerryho. Jak se něco takového dostalo do výběru, který by měl být svým způsobem prestižní, nechápu. 2*

Ukolébavka (2023) (studentský film)

Já jsem čekal obrazovou báseň, ne že mi do každé scény autorka nacpe text :DDD Takhle vyjde na stejno, když si jednotlivé verše vyhledám a najdu si k ním nějaký obrázek, protože takhle jednoduše to ve výsledku působí, byť to tak rozhodně nebylo, protože ta animace nějakou práci dát musela. Snad jen ta hudba má nějaký smysl... 1*

Neviditelný (2022) (studentský film)

Proč to má animaci jako hra Pepe's Pizzeria a jí podobné? Nevypadne z toho ve finále nic, chabý příběh, chabé snad všechno. A hlavně už si z toho po pár měsících prd pamatuji, nebýt poznámek, tak ani nevím, že jsem to viděl a měl z toho nějaké dojmy. 1*

Máma má vždycky pravdu (2022)

Při prohlédnutí programu Noci filmových nadějí jsem se na to hodně těšil, ale nakonec jsem zklamaný. Až poetický příběh jednoho extrémního "rčení matek" sice je podáno a obstojnou animací a silnějším závěrem, ale celé to bohužel je jako nafouknutá bublina. Proč jeho syn dopadl podobně? Proč jen jeden případ, když to má být komedie založená na doslovném převedení oněch "hlášek"? Tohle je prostě jinde, než mělo být a já se s tím za celou dobu neodkázal smířit. Paradoxně nejvtipnější jsou závěrečné titulky, kde k té extrémní doslovnosti dojde několikrát různě za sebou a teprve tady se projeví vtip, který to celou dobu mohlo mít. Tohle si zbytečně ubližuje tím, že neví, čím to vlastně chce být, resp. ví, ale výsledek je nejméně zajímavé možné podání. Slabé 3*

Iluze (2023) (studentský film)

Filmařský amatérštější, ale bavilo mě to, dobře to graduje a na pár chytře zarámovaných scén taky dojde, včetně gagů, takže za mě určitě spokojenost. Má to co nabídnout, má to co říct, prostě je mi to sympatické a rád jsem si to na Noci filmových nadějí znovu zopakoval. 4*

Smíření (2023) (studentský film)

Silné téma, ale nechápu to stylizování do kubistických obrazů a vlastně i všechno ostatní... Jakože ti lidé vnímají dost cizích problémů na to, aby "nebyli stálí"? Ne, nepochopil jsem formu, nebudu se v tom pitvat, ale vím, že se mi nelíbila. 2*

About Heidegger (2022) (studentský film)

Jak to hodnotit? Animace relativně ok, k mluvenému slovu se taky docela vztahuje... ale celé to poselství mi přijde dost jednoduché a bez skutečné hloubky, kterou bych od filozofického textu čekal. Vím, kdo je Antonín Dolák, jeho nekonečné nahrávání videií na YT mě neminulo, ale nikdy jsem ho nedokázal brát jako, byť jen moderního, filozofa. Co ale hodnotit? Cizí myšlenky nebo obstojné zpracování něčeho, co mě kvůli příliš jednoduché myšlence neoslovuje? Nedá se svítit - budu povrchní. Lepší 2*