• Krátkometrážní

Stav beztíže - H2IK (Hell If I Know) (2009) (epizoda)

První polovina poněkud o ničem (a navíc se trochu táhla), ale druhá polovina mi to celé vynahradila a tak opět dávám (i když tentokrát slabých) 5*. Vyvíjí se točím dál tím líp a já jsem stále více a více zvědavý, kam se to všechno posune dál. SPOILER A Ajay se konečně vrací do centrály, z toho jsem měl radost. KONEC SPOILERU. Slabých 5*

Všudybylovo dobrodružství (1936)

Nejlepší na tom stejně byl ten Hurvínkův prolog, ale i tak se mi tenhle filmeček líbil. Sice zvuk nebyl zrovna nejlepší, ale to je dáno taky stářím snímku, takže jediné co bych vytkl je to, že to bylo trochu delší než mělo. Ale jinak je to fajn a líbilo se mi, že tam hraje hudba, která hraje při hlášení na nějakém českém nádraží (a vůbec si nemůžu vzpomenout, jaké). 4*

Hours (2015)

Tohle by mohlo být silné, kdyby tam byla nějaká hudba, ruchy, prostě to, díky čemu tvoří Barley ve svých nejlepších filmech silnou atmosféru. Jenže to tady naprosto chybí a tak to vůbec nevynikne (a ani ten konec ne, i když ten to trochu zachraňuje). Asi bych se měl začít obávat toho, že od Barleyho už nic silného neuvidím, protože když jsem se takhle bál naposledy, přišlo Spící lůno... 2*

R (2014)

Tak zajímavé to je, ale spíš na středometrážní nebo možná i celovečerní film, než na krátkometrážní. Tam by ale záleželo, co by z toho Brych udělal a jak dobře by to vymyslel. Tohle totiž vypadá jako teaser k nějakému celovečernímu filmu (ve kterém by doufám mluvily postavy a vypravěč tam nebyl vůbec) a na víc jak 3* to nevidím.

Lexi (2001)

Tak si nám paní režisérka trošku zablbla a v programu na úpravu videa upravil svoje domácí videa se svojí kočkou Lexi. A dala do toho hudbu, která se tam vůbec nehodí. Pro paní režisérku asi zajímavé, ale co by na tom mělo zaujmout mě, to fakt nevím. 1*

HalfLife (Surveillance Channel) (2002)

Nějak jsem to nepobral. Mělo to znamenat, že lidi tím hraním ztrácí čas? Buď tohle nebo fakt nevím. A pokud to mělo znamenat tohle, tak chybí nějaká vodítka, něco, co by jasně řeklo, že to ten kraťas chtěl říct. A experimentální na tom má být jako co? 1*

Gumballův úžasný svět - Christmas (2012) (epizoda)

No, ve srovnání s předešlými epizodami docela slabota, celé to mohlo být mnohem absurdnější, promyšlenější, mohlo tam být víc nápadů... Jako jo, pobavit to dokáže a drží to pohromadě, ale přece jen se s vánoční epizodou mohli tvůrci pokusit udělat něco víc, hlavně na konci. Slabé 4*

Gumballův úžasný svět - The Spoiler (2015) (epizoda)

Tak epizoda je to dobrá, o tom žádná, ale ten konec jsem čekal nějak rozvinutější. I když ten nápad, co v něm tvůrci použili, nebyl blbý, ale i tak... 4*

Gumballův úžasný svět - The Bet (2012) (epizoda)

Zase jedna epizoda s Bobertem v hlavní roli a zase to fungovalo naprosto skvěle. A dost dobře se to vyvíjelo. 5*