• Thriller

Švýcarák (2016)

Toto mohol byť tak skvelý film, mal toľko dokonalých okamžikov a bohužiaľ. Pri tých ostatných totiž, som nevedela, či sa smiať, alebo plakať. Ohromný soundtrack, ohromný. 3,5*

Muž jménem Ove (2015)

Je fajn, že to tí ľudia nevzdali a stále sa pokúšali dostať bližšie k mrzutému Ovemu. Ove bol vo svojej podstate úžasný chlapík, len zažil to, čo zažil a bol taký, aký bol. Len jedno ma mrzí, že som si najprv neprečítala knihu. Smutno-veselý film s fantastickým Rolfom.

Amorosa Soledad (2008)

Vidím to tak, že Soledad to s tým Nicolasom vydržalo dlho. Však za rohom mal nemocnicu. Čakala som väčšieho hypochondra, ale ona bola len 3x u svojho lekára, 1x na pohotovosti a 1x urobila nákup v lekárni. Film v podstate o ničom, ale dobre sa na to pozeralo. Taký kľud z toho išiel, asi aj vďaka pohodovej muzike.

Maryland (2015)

Príbeh úplne obyčajný, lenže Matthias je famózny a je ho plný film. No a ku tomu ešte úžasná muzika a miestami celkom napätá atmosféra.

Moře stromů (2015)

Už samotný nápad, ukázať nám príbeh jedného z mnohých návštevníkov Mora stromov oceňujem. Páčilo sa mi o čom to bolo, ako to bolo natočené, kamera, hudba, atmosféra a aj herecké výkony. Mne osobne to magické, čo tam Gus vsunul na záver, vôbec nevadilo. Pre mňa to bol jeden fantastický film.

Rebarbora (2014) (TV film)

Spracovanie zaujímavé a ten chlapec bol úžasný. Bohužiaľ všetko, čo sa týka pravidiel a poučiek do života, ako robiť to, či ono, ako žiť a v tomto prípade ako si udržať vzťah, ja nemusím, a možno preto ma tento film neohúril. Ale milé to bolo, to áno.

Being Charlie (2015)

Dosť obyčajné, vzhľadom k téme, ktorú to riešilo. Malo to na viac. Nick Robinson má u nás doma jednu veľkú fanúšičku, takže chlapca sledujem. Stand up comedy celkom vtipné a hudba tiež nie zlá.

Riddle (2013)

Film sa dal v pohode dopozerať až do samotného záveru. Zo začiatku to bolo celkom slušné, potom sa to začalo kaziť. Myslím si, že veľký podiel na tom majú aJ chabé herecké výkony. Na Kilmera sa mi pozeralo veľmi ťažko a nemal vlastne ani čo hrať. A pozor, terminátor tu ožije trikrát. 3* a to som dnes celkom rozdavačná.

Dvojí identita (2009)

Val trošku pribral, zostarol, ale stále má svoju charizmu a fantastický úsmev. Aspoň teda v tomto nudnom filme, kde Nicka Pintera obvinia, že je britský špión a on je pritom americký lekár. Hneď potom začne naháňačka, schovávačka, strielačka ... v úvodzovkách ... no skrátka dosť nuda. Ale Val je skoro stále v obleku, takže dávam dve hviezdy.

Café society (2016)

Ale, ale, ale ... nebuďme na toho Allena tak prísni, veď nemôže byť celý život vo výbornej kondícii. Na starosť sa nám z neho stáva romantik. Film mal svoje čaro, krásne kostýmy a hudbu, romantický príbeh o nenaplnenej láske, New York, Hollywood a Eisenberga, ktorý výborne zahral Allena. 3,5*