• Thriller

Místnost sebevrahů (2011)

Zaujímavo natočený film s dobrou muzikou. Film o naoko funkčnej rodine, o chlapcovi, ktorý sa vo svojom živote na chvíľu stratí a nevie nikde nájsť pomoc. Film o tom, že virtuálny svet je niekedy veľmi nemilosrdný, a ak ste čo i len na chvíľku slabí, môže vás zničiť. Celý čas ma správanie a chovanie rodičov nesmierne vytáčalo, absolútne to nezvládli. Jasné, dalo by sa povedať, že ich k sebe nechcel Dominik pustiť, ale tých osemnásť spoločných rokov ku tomu asi smerovalo.

Gremlini (1984)

Stretnúť tých malých zlosynov musí byť riadny horor.

Shutter (2004)

Príbeh celkom zaujímavý, niektoré časti strašidelné, ale myslela som si, že sa budem báť viac. Koniec výborný a celému filmu pomohla hudba. 3,5*

The Canal (2014)

Rupert výborne zahral. Niektoré scény mali naozaj výbornú atmosféru, ale naopak niektoré mi tam vadili. Príbeh bol taký nijaký, veľmi skoro sa dalo odtušiť, aké bude rozuzlenie. Úplný koniec potešil.

Láska na kari (2014)

Toto je jedna francúzsko – indická rozprávka, pri ktorej budete stále hladní.

Přichází Satan! (1976)

Tento mysteriózny thriller musel byť v tom 1976 celkom pecka. 3,5*

Deo webtoon : yego salin (2013)

Celkom vydarená vecička. Vidno, že Kimovi to asi v dráme ide, lebo príbeh bol naozaj zaujímavý, aj keď ku koncu už moc prekombinovaný. Nakoľko sa krimi časti s tými hororovými striedali v rozumnej miere, tak som sa po každom zľaknutí stihla spamätať. Hudba a hlavné ženské hrdinky boli výborné.

Babadook (2014)

Babadook síce vyzeral ako Tučniak od Batmana z roku 1992, ale hlas mal výborný. Chlapec na začiatku odporný a mamička sympatická ... po dvadsiatich minútach som sa nestačila čudovať. Atmosféra viac než dobrá, výprava strašidelná, ešte aj tú ružu mali v záhrade čiernu. Koniec strašná kravina, ale tú moju štvrtú hviezdu dávam za excelentnú Essie Davis a za to, že som sa bála.

Mučedníci (2008)

Začiatok filmu bol výborný, aj som sa bála. Prvá polovica mala naozaj neskutočnú atmosféru a človek nemal ani potuchy, čo sa bude diať a kde to bude smerovať. Za druhú polovicu chválim len maskérov a výkon Morjany Alaoui ... skvelé. Výborná bola aj hudobná zložka, hlavne posledný song.

Slova nebo obrazy? (2013)

Trochu viac slov ako obrazov a trochu lepší Owen ako Binoche. Čítalo sa to super, toľko skvelých postrehov a myšlienok v jednom filme a Binoche maľovala o život, len horšie sa mi na to pozeralo, lebo Owen a Binoche mi k sebe vôbec nesadli. Ale ináč je to podľa mňa niečo nové a to sa cení, príjemný film. A jasné, že u mňa vyhrávajú slová.