• Thriller

Sinsegye (2013)

Gangsterky moc nemusím, ale tie od Kórejcov sú skoro vždy výborné. Dostala som presne to, čo som čakala, spokojná som. Zaujímavý príbeh, slušné tempo a čerešnička na torte bol pre mňa Jung Chung .. ako ten mňa bavil.

Nákaza (2011)

A mňa to veru bavilo ... zaujímavé spracovanie, slušné tempo, výborná muzika (Cliff nikdy nesklame) a účasť hereckých hviezd mi bola v podstate ukradnutá .. myslím, že film by účasťou neznámych, ale dobrých hercov, na svojej kvalite nestratil.

Nejhorší člověk na světě (2021)

Celkom zaujímavý romantický príbeh, v ktorom sa možno niekto nájde, ale Joachim vie veru aj lepšie. Veľmi prirodzení herci, tradične som z Andersa nemohla oči odtrhnúť. Uchu lahodiaca muzika a fantastická réžia.

Chlapi nepláčou (2017)

Každý z nich mal svoj vlastný "vojnový" príbeh, a každý sa s ním pasoval spôsobom sebe vlastným, a presne o tom to v konečnom dôsledku je .. o ľuďoch .. zaujímavý film. 3,5*

Bod varu (2021)

Wau .. ten film bol skoro celý čas vriaci. 4,5*

Belfast (2021)

Chýba tomu naozaj srdce, a možno aj lepšie vyrozprávaný príbeh. Celý čas som čakala, že herci začnú spievať a tancovať a bude z toho muzikál v čiernobielom háve s peknou kamerou. Za mňa ale lepší priemer, bohužiaľ. A Jude Hill výborný výkon, ale na Hviezdoslavov Kubín. No a muzika miestami dosť slušná. 3,5*

Kuutamolla (2002)

Lepší film na svätého Valentína som si nemohla veru vybrať. Fajn fínska romantika o šťastí, bolesti, nevere, rozchodoch, láske ... ale hlavne o hľadaní tej pravej lásky. S celkom sympatickou hlavnou hrdinkou, a vlastne ani tí jej priatelia neťahali za kratší koniec. Natočené s nadhľadom, vtipne a svižne.

Dokážeš udržet tajemství? (2019)

Stačilo by výrazne ubrať z tých rádoby vtipných momentov a bol by to príjemný romantický film. Ale takto je tam toho trápneho viac, ako toho milého. Kostýmy slečny Daddario na jednotku. 2,5*

Láska z Khon Kaen (2015)

Vlastne ani neviem ako to dopadlo s tým rozkopaným vládnym projektom na ihrisku, ani ako so spiacimi vojakmi, a či sa vlastne Jen z toho sna prebrala. Pomalé, snové, skoro uspávajúce, ale príjemne ukľudňujúce.