• Thriller

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Dosť katastrofa. Dialógy ako na horskej dráhe, raz hore, potom dole. Ani to vtipné mi neprišlo vtipné. Jediné na čo sa dalo pozerať boli oni dvaja, špeciálne Keanu je stále veľký fešák. Podľa mňa to bolo nudnejšie ako tá nudná svadba, na ktorej boli ... a to teda ja som fanúšik filmov typu bla bla bla.

Příběh z Ečiga (1964)

Toto snáď ináč ani nemohlo dopadnúť. Za malú chvíľku toľko zničených životov. Páčili sa mi aj všetky tie zvyklosti, to ako ľudia žili a pracovali ... skrátka ten ľudový folklór. (Filmová výzva 2018 - kajda.l)

Legenda o slavném návratu (2000)

Príliš mnoho rečí o priestore, ale nakoniec ten turnaj s božou pomocou dopadol pre Junuha výborne. Mám rada športové filmy, keď sa pomaly hlavným hrdinom-outsiderom začne dariť a dav jasá, zimomriavky ale tentokrát neboli. Aj toho krásneho Mattovho úsmevu bolo málo. Hudba nádherná. 3,5*

To zařídíme (2018)

Cítim radosť. Možno tiež milujem lásku v otvorených priestoroch. Na vypnutie mozgu dostačujúce. Filmy slečny Deutch väčšinou hodnotím dvojhviezdou, napriek tomu jej teraz dávam o pol hviezdy viac. 2,5*

Na Chesilské pláži (2017)

Na Chesilskej pláži bolo krásne, ale smutno ... a stačilo tak málo a smutno by nebolo. Zaujímavý príbeh, McEwanovi také idú. 3,5*

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society (2018)

Fotogenické Guernsey, príjemná hudba, presné obsadenie, skvelá výprava, zaujímavý príbeh ... všetko tak, ako má byť. Ten pocit, ktorý som mala po prečítaní knihy, sa dostavil aj po pozretí tohto filmu ... aj napriek tomu, že oproti knihe toho vo filme veľmi veľa chýbalo. 4,5*

Palmeras en la nieve (2015)

Kus histórie, drámy a romantiky. To všetko tento rodinný epos ponúka. A ešte exotiku a výbornú hudbu. A Mario Casas zase plače a šepká ako o život.

Mrakodrap (2018)

Iba jedna noha z mäsa a kostí. Škaredá rezná rana, ktorá by fakt potrebovala zašiť. Jeden chlapec s astmou. Oheň, ktorý nikto nehasí. Polícia v pätách. Ozbrojený gang. Dočerta ... všetko je proti nám. Vďakabohu za lepiacu pásku a umelú nohu. A ten Dvejn, čím je starší, tým lepšie vyzerá a asi aj hrá.