• Thriller

Hra bez pravidel (1967)

Hra, ktorá naozaj nemá pravidlá a človek s napätím čaká, kto zdvihne nad hlavu kufrík plný zlata. Nechýbajú ani mŕtvoly. A ani František Šťastný. A slečna blond podala nesmierny výkon .. priam uspávací.

Všude dobře, doma peklo (2015)

Dúfam, že sa tie deti dostali do dobrých rodín, a nie do rúk svojim starým rodičom. Heigl výborná, ako aj niektoré scény, ale celkovo žiadna sláva. 2,5*

Potíže s Arizonou (1987)

To teda bola jazda. Až taká divoká, že H.I. mal neustále rozfúkané vlasy. V druhej polovičke to trošku stratilo šťavu, ale nevadí ... tie skvelé hlášky to pekne vyrovnajú na solídne štyri hviezdy.

Oklamaný (2017)

Čakala som vleklú nudu, ale na stretnutie nedorazila. Príbeh ma bavil, herecky to bolo slušné, pekná kamera a hudba. Vskutku nádherné kostýmy a úžasná komorná atmosféra ... typická Sofia.

Máří Magdaléna (2018)

Príbeh všetci veľmi dobré poznáme, len tu ho máme možnosť vidieť očami Márie z Magdaly. Tempo je naozaj pomalé, ale mne ten film včera jednoducho sadol ... svojou atmosférou, výpravou, hudbou .. aj herecky to bolo vydarené, počnúc Ježišom, končiac Judášom a Rooney? .. tá hrala ako bohyňa.

Běž, chlapče, běž (2013)

Skutočnosť, že sa Srulik musel zo dňa na deň postarať o seba sám je príšerná. V deviatich rokoch. No sranda to asi nebola. Toľko zabuchnutí dvier pred nosom. Ale je úžasné, koľko dobrých ľudí stretol na svojej ceste. Príbeh nenudí, páčila sa mi kamera a herecky to bolo tiež vydarené. Hudba miestami príšerná ... nehodiaca sa.

Stejně tak jiný jako já (2017)

Dať manželstvu druhú šancu je obdivuhodné. Pomáhať bezdomovcom je pekné. Zdolávať chorobu a tráviť posledné chvíle života v kruhu rodiny a priateľov je fajn. Vytvoriť si priateľský vzťah s bezdomovcom a upevňovať ho celý život je skvelé. Napísať o tom knihu a chodiť o všetkom kade-tade rozprávať .. no nech sa páči. Len film bol nemastný-neslaný a totálne bez iskry .. akejkoľvek. Katastrofálne dialógy. A prečo tam nehrala tá Renée?

Gigant (1956)

Naozaj slušná rodinná sága gigantických rozmerov. Taylor veľmi šarmantná, Hudson ohromný fešák, Dean tak trochu karikatúra, a ešte Hopper fajn. Pekná kamera, slušné kostýmy. Príbeh zaujal a vzťah Leslie a Bicka od začiatku do konca jedna rozprávka.

Štvanice (1966)

Štvanica doslova a do písmena. "Správne" malomesto vám zaručene pohne žlčou. Tí dobrí sú aj na konci dobrí, tí zlí sú ešte horší. Veľmi pekná kamera, ešte krajší Marlon.

Výchovný poradce (2014)

Ani ryba, ani rak. Ani smiešne, ani vážne. A k Davidovi som si nedokázala vybudovať žiaden vzťah, a ako výchovný poradca ma veru neoslnil. 2,5*