• Thriller

Upgrade (2018)

Príbeh zaujal, na fešáka Greya sa výborne pozeralo, príjemný Stemov hlas by som mohla počúvať neustále a ešte to v sebe malo aj určité posolstvo ... možno sa k takému niečomu naozaj rútime, ale ja sa toho určite nedožijem. Pobavilo.

Než přišla bouře (2018)

Už kniha nebola žiaden zázrak, takže bol by zázrak, keby Baltasar z toho vytrieskal niečo viac ako fajn jednohubku, ktorá je ale o kus lepšia ako kniha. Film rozpráva príbeh tak, ako bol napísaný. Nechýba nič podstatné, ani dve časové línie. Na jednej strane romantika a na strane druhej boj o prežitie ... bohužiaľ ale využitie Richardovej postavy bolo pre mňa navyše. Herecky bez výhrad, Shailenne a Sama mám veľmi rada, muzika a kamera slušná. 3,5*

Díra (1960)

Roland to mal všetko prešpekulované na jednotku, šikovný to chlap. Akcia prebiehala hladko, bez jediného zádrhelu, šťastena stála na ich strane a aj chlapi mali nervy zo železa. Bohužiaľ mi chýbalo viac napätia a dusnej atmosféry, ale pozeralo sa na to výborne. A koniec? ... ten bol skvelý, presne podľa mojich predstáv.

S láskou Vincent (2017)

Optimistická žltá, ukľudňujúca modrá, žiarivé slnečnice, mandľové kvety ... a pritom hlava plná démonov a osud, ktorý sa s ním nemaznal. Myslím, že všetko to, čo si Vincent prial sa nakoniec stalo, kopec ľudí totiž jeho umenie chytilo za srdce. Úžasné spracovanie, vskutku krásna pocta ... tlieskam Dorote za ten skvelý nápad.

Cukrář (2017)

Tak, ako sa Anat nadýchla berlínskeho vzduchu, ktorý tak rád dýchal jej Oran. A presne tak, ako si Thomas užíval blízkosť Oranovej rodiny, ktorej sa do poslednej chvíle nechcel vzdať ... tak som si ja užila tento krehký film s krásnym klavírnym motívom. Páčilo sa mi.

Spálené stodoly (1973)

Rosa ma bavila, to áno. Evidentne aj Larchera, lebo nie a nie odísť. Vraj zostanem tak dlho, kým vraha nenájdem ... ja mám pocit, že všetko sa to vyriešilo samé. Príbeh nič moc, ale atmosféra, hudba a Simone na pochvalu. 3,5*

Kniha života (2014)

Ono je to síce všetko pekné, ale chudák Joaquin .. toho si kto zoberie? 2,5* (Filmová výzva 2018 - gegina31)

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Neznášam Carreyho grimasy, môže byť aj zamaskovaný, aj tak sú očividné. Našťastie ho tu nebolo celý film, takže som to zvládla. Príbeh síce žiadne terno, ale vizuál dosť slušný. Mňa by len zaujímalo, prečo si Baudelairovi urobili tri deti, keď stále iba cestovali a doma boli minimálne. Ale aspoň sa tie nebohé deti vedeli o seba postarať a držali spolu. 2,5*

Smrtelný hřích (1945)

Chorobná žiarlivosť ... a táto teda bola echt chorobná, lebo panička to v hlave veru nemala v poriadku. Pekne do extrému to dotiahla. Príbeh nenudil, ženy boli krásne upravené a kostýmy na jednotku.

Irreplaceable You (2018)

Téma, ktorú sme tu už mali miliónkrát, a aj tak po nej siahnem ... a čakám zázrak. Na niektorých miestach dojímavé a ústredná dvojica sympatická. Umierajúca Abbie, ktorá sa snaží naplánovať budúcnosť pre svojho Sama len preto, aby aspoň tak zostala jej súčasťou. Ďalej tu máme vtipného priateľa Benjiho a skvelého Myrona. Lenže celé sa to snaží byť strašne nad vecou a cool. Pekný vizuál a príjemná muzika.