Hancock (2008)

Je to jako jít do macdonalda, chtít big mack a dostat hamburger. Jo, hamburger taky neni spatnej, ale ten si muzu dat kdykoliv, kdezto big mack si koupim jen vyjimecne. A mimoto - vzdyt ja jsem nechtel hamburger, ale big mack! ...V prekladu: Sel jsem na Hancocka, abych videl netradicniho a bezkonkurence vtipnyho (anti)hrdinu, ale ve valne vetsine filmu se mi zase dostalo jen klasicke americke podivane o rodine a lasce...bla bla bla. Ale i tak, za Willa Smithe - 3*

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

zabava. proste zabava. a skvely priserky :-) kazdopadne, ze by slo o drama - na to rovnou zapomente.

Iron Man (2008)

Jasne, byla to ptakovina, ale ja si ji zatracene uzival. Robert Downey je proste trida, nebyt jeho, film by se svezl do vod podprumeru. Je to sice adrenalinova jizda, ktera prekvapive zklame az se zaverecnym soubojem, suche vtipky Tonyho Starka jsou ale neco, co si proste nemuzete nechat ujit. To peace!

Milionář z chatrče (2008)

Opravdu mistrovský kus práce, který ale trpí stejným syndromem jako všechny mistrovské filmy roku 2008 - nepřirostl mi k srdci tak těsně, aby si zasloužil 5 hvězdiček. Přitom nedokážu popsat proč tomu tak je - na herce, příběh, scénář, výpravu, kameru, dokonce ani chytlavou akční hudbu s indickými motivy si nelze v ničem stěžovat. Ale tak nějak...nejde o srdeční film, na který bych už nezapomněl. Ale možná ještě změním názor. I to se stává. Každopádne nominace na Oscara plně zasloužená a rozhodně přeju, aby jich aspoň pár získal. Danny Boyle velice příjemně potěšil.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Film ciste pro pobaveni a nejryzejsi americky patos. A mne se to libilo!

Nouzový východ (2008)

Mistrovský kus práce, který mě ale bohužel neoslovil tak, jako se to povedlo Americké kráse. Bylo to vynikající, ale ne nezapomenutelné.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Výborný film, krásné vyprávění, skvělí herci...ale z nějakého důvodu nebyl závěr tak působivý, jak by se na film podobného formátu slušelo. Ale i tak super.