Tomb Raider (2018)

Lara je sympatická, restart s normální hrdinkou by se i povedl, ale nezajímavý příběh co snad už byl v různých variantách zfilmovaný 150 krát táhne film dolů.

Sněhulák (2017)

Jeden z filmů, kdy zajímavost filmu a děje postupně klesá s každou minutou až do zdárného konce, který nějak nezapadá. Slabé jako thriller, horor i vyvražďovačka.

Blade Runner 2049 (2017)

Nejrozvleklejší film od dob Hobita. Atmosféra tam sice je ... ale umělé natáhnutí děje, který by šel říct za 2 minuty, na neskutečné 2 a půl hodiny je naprosto zbytečné a celkový dojem je extrémně plytký. Škoda.

Temná věž (2017)

Pokud bych se na tohle díval jako na adaptaci Kingovy Temné věže, tak .. bych to radši asi ani nekomentoval. V době kdy není problém 1 lehkou knížku pro děti roztáhnout do (rádoby) epické fantasy (Hobit), je tady prezentováno smrsknutí 7-dílné ságy do 90 minut. V podstatě jsou použité 2 - 3 koncepty a jména. Pokud se od toho oprostím, je to docela solidní sci-fi se sympatickými hrdiny a pár pěknými souboji. Ale osobně si myslím, že je to velké škoda, že se z konceptu neudělalo víc.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Spoustu výbuchů, špatné počasí a 109 minut nudy. Jinak je ve filmu vše klasické pro americké sci-fi - miliony mrtvých, potlesk, zrada, americký prezident.

Vetřelec: Covenant (2017) odpad!

Scott se definitivně zbláznil a pokračuje v prznění Aliena. Pokračování Promethea (filmu o efetkech s dementní posádkou jedoucí na úžasnou výpravu) je překvapivě o efektech s dememtní posádkou jedoucí na kolonizaci a pak na úžasnou výpravu. Děj bez jakékoliv známky překvapení, předvídatelný, s plytkýma postavama, s nulovou atmosférou, bez hororovosti (krev tam je, lekačky taky .. ale o tom horor není ne?)

Valerian a město tisíce planet (2017)

Vážně ? Pubertální vykrádačka všech sci-fi filmů od 5. elementu po hvězdné války bez jakékoliv invence nebo zajímavosti. 2 a čtvrt hodiny krystalizované nudy a trapnosti, snad se dvěma vtipnýma scénama celkem (a za to ta jedna hvězdička). Efekty už dneska nestačí na to aby film měl smysl.

Ti druzí (2001)

Hodně příjemný horor s perfektními hereckými výkony. Pokud má někdo chuť na mysteriozní thriller bez zbytečných lekaček nebo hord zombieků, tohle je správný film.

Transformers: Poslední rytíř (2017) odpad!

Transformers klesají na tu nejhlubší úroveň břečky. Vaření z vody, dementní scénář a známé obličeje tohle už nezachrání. Už žádné další díly prosím.

Duch ve stroji (2017)

Zbytečná slátanina točící se kolem plastové Scarlett Johansson. Kybernetické upgrady herce evidentně hodně omezily v jejich hereckém umění, protože výkony v tomhle filmu jsou naprosto zoufalé. Ve filmu se střídají ufňukané scény bez myšlenky, období nudy a pár slušných akčních scén. Atmosféra filmu je téměř nulová, což je celkem překvapivé k potenciálu tématiky a řemeslnému provedení města, hudbu jsem snad ani neslyšel. Pro mě zatím zklamání roku 2017.