Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Ale jo, líbilo se, vždyť je to jeden zmála hraných večerníčků vůbec. Jen mě štve, že je to natočené v národnostním stereotypu, který může děti poškodit. Takovej normální českej sedlák Trautenberg si jde do lesa nakrást a ten zpropadenej sudeťák Krakonoš mu to vždycky překazí...někdy mi z toho bylo trochu smutno a přál jsem si, aby se mu to aspoň jednou nepovedlo :-)

Ajťáci (2006) (seriál)

Ačkoliv se mi zpočátku nelíbil ten divně uječený způsob mluvení všech třech hlavních hrdinů, musím uznat, že mě to nakonec docela vcuclo. Obzvlášť doporučuju díl, kde Roy předá Jen internet, aby ho ukázala lidem na svojí prezentaci o IT. Bravo!

Česká soda (1993) (seriál)

Víc než zábava, parodie, nebo neřízené odpornosti mě na Sodě fascinuje neuvěřitelná svoboda, se kterou mohli Sklepáci tvořit neuvěřitelné skeče a urážky. Ačkoliv Petra Černocká by možná nesouhlasila, doufám, že někdy opět nastanou doby svobody, kdy skupinka nezávislých bude moct plodit podobné hovadiny ve veřejnoprávním médiu.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Klasické dílo, ze kterého jsem sei já dozvěděl, jaké že to ten sex má následky :-)

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Já jsem u Bratrstva zatlačoval slzu snad každý díl. Nejenom, že je to parádně zpracované po akční stránce, skutečnost, že tyhle útrapy zažívali lidé, které nevymyslel žádný scénárista mě ještě víc utvrdil v potřebě zabránit Hitlerovi podobným megalomanům vůbec jen pomyslet na světovou nadvládu. A to jsem v celé sérii neslyšel jedinou větu o Velikosti ameriky a že by někdo něco dělal pro vlast.

Futurama (1999) (seriál)

Jednoznačná kultovka!! není nutný žádný komentář.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Všimli jste si, že ten komentář by shrnul děj filmu asi za deset minut? tohle se mi líbilo!! Působil na mě neuvěřitelně minimalisticky, ale přitom dokázal postihnout snad všechn podstatné. To je fakt něco, souhlasím, že Woody je parchant.

Che Guevara (2008)

Nevim, proč o Guevarovi lidé říkají, že byl vrah. V tomhle "dokumentu" působí docela sympaticky. Můj názor na tenhle film je rozpolcený, na jednu stranu jsem po shlédnutí chtěl být partizánem, ale na stranu druhou si nemůžu odpustit odpor ke glorifikaci takovýho komouše, jak Che bezesporu byl. Jinak fajné dobrodružství, které mi dávalo hlavu a patu.

Rallye smrti (2008) odpad!

Fakt jsem se utoho vlastně hodně bavil, dost se mi to vlastně líbilo, ale spíš než jako film to na mě působilo jako mezifilmy z need for speed brutal underground. Takže zařazuju mezi osobní kultovky ale odpad! je hodnocení, které si tenhle film prostě zaslouží. :-)

Mazaný Filip (2003)

Já tomu prostě nerozumím. Jak může mít Filip tak nízké hodnocení. Já si tenhle kousek užil jako blázen, smál se od začátku do konce a pouštím si ho v docela pravidelných intervalech pořád znova. Faktem je, že film noir je trošku silné pojmenování a popravdě nevím, jestli bych se měl snažit film do téhle škatulky zařadit, ale co nechápu je, že odkaz na Chandlerovky je tady vnímanej tak negativně. Já tuhle parodii hodnotím zkrátka hodně vysoko a herecká šroubovanost, kterou tu mnozí odsuzují, mi přišla hodně roztomilá a namístě.