Tajný agent Jack T. (1997)

Upřímně řečeno tento film jistě není žádné veledílo ale své kouzlo docela má, akčních scén není mnoho ale ty které tam jsou se musím říct víceméně povedli. První polovina filmu je ale až neskutečně ukecaná, což my docela vadilo, místy jsem měl dokonce pocit že se nejedná o akční film ale o nějaké romantické drama, ovšem závěr to celé zachránil a pár hlášek taky stáli zato!

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Tento seriál je o hodně lepší než film, Hvězdná brána je zábavná sci-fi které ovlivnilo mé dospívání, podobně třeba jako Buffy, Akta X a další podobně skvělé seriály.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Co dodat prostě klasika.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Lovce Duchů považuji po Buffy a Angelovy za jeden z nejlepších seriálu v daném žánru. Dean a jeho bratr Sam jsou opravdu sympatická dvojce, první dvě série byli takové pomalejší ale přesto velmi dobré, od třetí se ale seriál posunul docela výrazně do temnějších vod, což je samozřejmě dobře. Hlavní dvojce je doplněna dosti zajímavými dalšími postavami a to rodinným přítelem Bobbym, který je taky lovec duchů, a tak jim vždy rád pomůže, sympatická démonka Ruby, se kterou se dá dohromady Sam a řada dalších výrazných postav. Jednotlivé příběhy jsou jak vyváženě temné a hororové tak i vtipné a odlehčené. Jen doufám kdy už konečně přijde ta apokalypsa!

Solomon Kane (2009)

Tento film splňuje většinu toho jak má podle mě vypadat drsná fantazy, jen je škoda že tvůrci neměli k dispozici tak dvojnásobný rozpočet aby dokázali natočit ještě o něco monumentálnější a krvavější snímek. Doufám že brzy vznikne stejně úderné a krvavé pokračování!

Twilight sága: Zatmění (2010)

Lepší než předchozí dva díly ale stejně pořád hodně špatné ale i tak jistý nadhled je na rozdíl od děsivé dvojky velké zlepšení stejně jako podařené akční finále.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Dokonalá ukázka akčního žánru který nemá chybu, prostě nebušená jízda plná skvělé akce, humoru s dokonalým Cruisem, Diaz už sice trochu stárne a v její roli bych raději viděl takovou Katherine Heigl nebo Sarah Michelle Gellar, které mě obě přijdou sympatičtější a hlavně by se na takovou roli vzhledem ke svému nižšímu věku hodili o něco více než ona, ale i tak se snaží jak může. Zatím spolu, zatím živí i přesto rozhodně patří mezi to nejlepší z letošního léta a každý kdo si chce nostalgicky zavzpomínat na explozivní akčňáky devadesátých let si tento film jednoznačně užije!

Alenka v říši divů (2010)

Já jako fanoušek Tima Burtona musím říct že jeho Alenka sice není tak úplně co jsem čekal ale i tak jsem se u toho docela dobře bavil, hlavní hrdinové jsou jednoznačně to nejlepší na celém snímku a celá obrazová stránka filmu vypadá opravdu překrásně. Ano je to malinko dětinské ale i tak dost ujeté a některé vtípky byli vážně neskutečně brutálně vtipné (příprava lektvaru na zmenšení), Burtonova Alenka mě určitě nezklamala ale mohlo to být i lepší a víc ujetější. PS: Ta písnička od Avril Lavigne mě doslova dostala a pořád si ji musím pouštět!

Spolužáci (2006) (seriál)

Spolužáci mě doslova nadchli, nemůžu si pomoct ale nechápu jak to že tento skvělí seriál neuspěl? Vždyť je naprosto boží! Na HIMYM sice nemá ale některé epizody my v hlavě zůstali docela dost dlouho, skoro všechny postavy jsou vážně zajímavé a sympatické, Moje nejoblíbenější je jednoznačně Kat ta prostě nemá chybu! Škoda že nebude pokračování, mohl to být jeden z nejpovedenějších sitcomu posledních let, ovšem to neznamená že ta první a zároveň poslední není i tak pořád super.