Wolvie

Wolvie

• 12.10.2011  20:21
    Dorian Gray (2009)

Efektní stylizace jen podtrhuje celkovou povrchnost filmu.Laciné pozlátko,velké zklamání.

• 12.10.2011  20:19

Suverénně nejlepší ze všech bondovských parafrází,která Austina Powerse překonává hlavně v kvalitě nahravačů hlavního hrdiny.Jestli do pár let nepřijde dvojka,budu se moc zlobit!

• 10.10.2011  15:48
    Soudce Dredd (1995)

Zábavný béčko.A Stallone do Dredda sedne jako ulitý.

• 9.10.2011  15:47

Symbol všech dojáků,které touží po soškách a citovém vydírání svých diváků.Never go full Retard!

• 9.10.2011  15:46

Nesnáším Whoopi Goldberg,nemám rád Raye Liottu.Proč jsem se na film díval?Ani sám nevím...

• 8.10.2011  14:00
    Maratónec (1976)

Geniální film,který nemá slabá místa,graduje od začátku do konce a Dustin Hoffman opět dokazuje,že je nejlepším hercem všech dob.Skvost,který při dalších zhlédnutích už nefunguje tak dokonale,ale na to první se prostě nezapomíná.

• 7.10.2011  14:00

Promiňte,ale Austin Powers je v tom,o co se pokouší (tedy vytvořit komediální bondovskou parafrázi) mnohem nápaditější a zábavnější než celý Johnny English.Je škoda,že to zde uznává tak málo lidí.

• 7.10.2011  13:56
    Dům snů (2011)

Je to docela nesmyslný guláš,ale Sheridanovi se podařilo obdařit jej jakous takous osobitostí,aby pro mě ta hodina a půl v kině nebyla utrpením.Jinak ale jednoznačně promarněný potenciálkdyby si tvůrci ujasnili,co vlastně chtějí točit a nepokoušeli se o nějaký subžánrový mix,mohlo se jednat o velkou událost.Takhle je to nelogická rutina s excelentním Danielem Craigem a dvěmi z nejžádanějších současných hereček,ve které se občas objeví zajímavý nápad.

• 6.10.2011  15:19
    Halloween 3 (1982)

Ten film jsem nikdy nechápal.Možná se za ním skrývá nějaký rafinovaný tvůrčí záměr,ale v tom případě jej nepochytil asi nikdo.

• 6.10.2011  15:14

První Anakonda pro mě díky své vážnosti byla mnohem větší utrpení,tohle je už čisté a přiznané béčko,sice prasácky natočené i zahrané,ale to k tomu patří.I podprůměr je v tomto případě docela úspěch.

• 6.10.2011  15:07
    Jeden den (2011)

Překvapení.Chemie mezi Sturgessem a Anne funguje na výbornou a díky sympatické ústřední dvojici a fungujícímu ději jsem ochotný nakonec odpustit i tu hromadu klišé v závěru.Něco mi říká,že One Day budu mít jednou opravdu hodně rád.

• 4.10.2011  08:05
    Skandál (2006)

Zábavně podvratná dramedie,která okouzluje šarmantním Gerem a rozkošným Molinou v hlavních rolích a baví zejména způsobem,jakým se Lasse Hallström vzdálil od svého obvyklého žánru a pustil se do vod neprobádaných.Skandál není dokonalý,ale uznání si rozhodně zaslouží.

• 2.10.2011  10:58

Není to pro každého,ale kdo má nakoukáno,nevadí mu trochu šílenější humor a viděl Kung fu Melu,je Shaolin Fotbal ten největší komediální nářez desetiletí.Je to extrémní,je to zhovadilé,je to nářez a já se i posedmé bavil tak moc,že se za to skoro stydím.

• 1.10.2011  14:14
    Sexy párty (2002)

Trapná a nechutná variace na Prcičky,která nemůže bavit ani ty teenagery.Nebo se pletu?

• 30.9.2011  14:49
    Caddyshack (1980)

Vzor vtipné,dokonale fungující komedie.Fakt,že Caddyshack,jeden z největších klenotů a nosných pilířů komediálního žánru,tady má pouhých 64 %,je anomálie,kterou si nedovedu rozumně objasnit.Ramis už nic lepšího nenatočil.

• 30.9.2011  14:43
    Rok jedna (2009)

Je potřeba Rok jedna moc nesrovnávat s jinými filmy,jako jsou další počiny Harolda Ramise nebo nedej bože pythonovský Život Briana,pak je zklamání logickým důsledkem.Rok jedna si jede na úplně jiné vlně,která je často trapná,občas velice vtipná a ve výsledku vcelku neurážející.Skončí to dřív,než to začne nudit,to je nejdůležitější.

• 29.9.2011  18:46
    Galaxy Quest (1999)

Parodie neskutečně vtipná,zároveň příjemně inteligentní a skvostně zahraná.Důkaz,že pro úspěch v tomto žánru není klíčové napodobení,ale pochopení parodovaných předobrazů.

• 28.9.2011  12:01
    Bez dechu (2011)

Obdivuhodně vykastrovaný akčňák,který by byl zoufale špatný i bez neherce Lautnera.Je mi záhadou,proč se do této upachtěné vykrádačky Bournea a dalších moderních akčních filmů pustili herci formátu Isaacse nebo Sigourney,ovšem minimálně jeden prospěšný fakt na filmu vidím.Po tomto nezdaru už snad nikdy nikoho nenapadne dělat z hvězd Twilight ságy hvězdy skutečných filmů.

• 27.9.2011  19:47

Strašně svěží.Will Gluck bude asi přesně tou mladou krví,kterou americké komedie už delší dobu potřebovali.Na souložení Mily a Justina se díky jeho režii dívá mnohem lépe,než na sex Natálky a Ashtona ze začátku roku a Friends with Benefits jsou dost možná nejzábavnější komedií roku.Thumbs up!

• 25.9.2011  13:29

Seriál jsem nikdy nežral do té míry,abych ho označoval za kultovní,ovšem filmové zpracování South Parku boduje přesně v tom ohledu,který se nepodařil Simpsonovým.Peklo na Zemi totiž nepůsobí jako protažená epizoda seriálu naplněná vtipy,které už člověk tisíckrát slyšel,ale regulérní celovečerák,který není pouhým doplňkem seriálu k jehož plnému pochopení musíte mít nakoukané všechny díly.Nejsem si jistý,do jaké míry je to způsobeno muzikálovým provedením,ale ten film jsem viděl už desetkrát a stále mě baví.Dost možná víc a víc.

• 24.9.2011  11:59

Aplikování pythonovské absurdity na americky střiženou komedii se neobešlo úplně bez komplikací,ale i tak jde o skvělou zábavu plnou nadšených hereckých výkonů.A to se sakra počítá!

• 23.9.2011  20:28
    Metropie (2009)

Velice,velice originální film,který je zhruba tak animákem,jako Allenova Annie Hall čistou komedií.Ano,ten film je naanimovaný,ale způsobem naprosto nevídaným,který se vzpírá škatulkování,ostatně jako celý příběh,který možná postrádá sofistikovaný scénář,který by si zasložil,ale i tak je narativně,technicky i strukturně strašně zajímavý.Po prvním zhlédnutí silnější čtyři a těším se na podrobnější zkoumání.

• 20.9.2011  16:36
    Zelig (1983)

Woody Allen povýšil mystifikaci na žánr způsobem vídaným doposud jen v Divadle Járy Cimrmana.Zelig je naprosto kouzelný film přeplněný skvělými scénkami,klidně mohl být delší,ale to by se zase podepsalo na jeho smrtícím tempu.Jeden z vrcholů Woodyho tvorby.

• 20.9.2011  16:32
    Alice (1990)

Jeden z nejslabších Woodyho filmů vůbec.Absolutně nezajímavá duchařská story,na které je dobrá maximálně Mia Farrow.Ve své době jedno z mých nejvýraznějších diváckých zklamání,protože do té doby mě Allen nezklamal ani jednou.

• 20.9.2011  16:26

Allenův nejlepší snímek za posledních patnáct let,možná spolu s Match Point.Originální,vtipné,allenovské až na kost.

• 18.9.2011  10:52

Do značné míry naprosto zapomenutý film,na který já osobně asi nikdy nezapomenu.Kombinace sovětský a muzikál může na někoho působit odstrašujícím dojmem,ale funguje náramně.Škoda,že podruhé ten film asi nikdy neuvidím,ale možná je to dobře,protože by nemusel fungovat tak dobře.

• 17.9.2011  11:19
    Cesta draka (1972)

Souboj Chucka Norrise a Bruce Lee? Už jen kvůli tomu nejhodnotnější Leeův film.

• 17.9.2011  11:18
    Majestic (2001)

Vybroušený filmový diamant,který dává vzpomenout na filmovou krásu let dávno minulých.Můj nejoblíbenější Darabontův film,tady se totiž naplno ukázala šíře jeho filmařských dovedností.

• 16.9.2011  12:41

Sirotčinci jsem dal tři a tohle je ještě slabší.Takže není co řešit.

• 15.9.2011  15:52

Zatímco Komando mě po určitém čase a asi sedmi zhlédnutích totálně přestalo bavit,Exterminátor zraje jako víno.Je to béčko toho nejtěžšího kalibru,brutální,politicky nekorektní a neskutečně zvrhle zábavné.A bavím se u něj dodnes.