Wolvie

Wolvie

1 2 3 4 5 9 17 25 33
    • 29.7.2013  13:48
    Hostitel (2013)

Snad ještě nebetyčnější chujovina než Stmívání, protože se to bere mnohem vážněji. Nechápu, proč se látky chopil tvůrce tak nadaný, jako Niccol, proč tu hraje talent jako Saoirse, každopádně jde o jeden z nejhorších letošních filmů.

• 28.7.2013  12:04

Chápu, co tím asi chtěl básník říct. Ale forma toho, jak to říká, mě absolutně nepřesvědčuje.

• 28.7.2013  12:02
    Croodsovi (2013)

Zatím asi překvapení roku a dost možná nejlepší 3D animák od Jak vycvičit draka. Má to drajv, silné emoce, krásnou animaci a zábavné postavy, graduje to a ví, že přetaženost se u animáků nevyplácí. Ve zkratce skvělá zábava.

• 9.3.2013  11:04

Jeden z nejfantastičtějších a nejkomplexnějších válečných filmů ever made.

• 6.3.2013  15:20

Není to špatné, dokonce mi to připadá míň sterilní a víc osobité než Alenka. Ale Raimiho si prostě představuji v jiném žánru, v jiné látce, dravějšího a méně hlídaného. Takhle vznikly jeho největší klenoty a Oz je v tomto směru bohužel návratem k Pavoučímu muži.

• 2.3.2013  13:09
    Zabiják Joe (2011)

Friedkin je opět na samotném žánrovém vrcholu, tedy tam, kam po právu už pár desetiletí náleží. Ikonický McConaughey, srabácky přesný Hirsch a bez kompromisů vytěžený nejpřísnější rating, který možná film komerčně zaříznul, ale zato mu dodal potřebnou šťávu, bez které by to nikdy nebylo ono. Prostě pecička.

• 28.2.2013  08:17
    Mrtvý sníh (2009)

Přesně to, co jsem čekal, jsem i dostal. Zombie nácci kosení jeden za druhým v ulítlém komediálním hororu. I can ask no more than that!

• 28.2.2013  08:16

Guilty Pleasure roku z toho nevyrostlo, což ale neznamená, že bych se velmi slušně nebavil. J a M jsou totiž odvázanou jednohubkou se stylovou hereckou dvojicí, která narozdíl od takového Abrahama Lincolna ví, kde jsou hranice její brakové látky a svou přirozenou béčkovitost se ani nesnaží skrývat za na oko vážné herce či téma. Což kvituji s povděkem.

• 25.2.2013  16:08

Nejslabší z trojice Deanových filmů, i Na východ od ráje ale dá člověku vynikající představu o tom, čím byl tenhle rebel bez příčiny výjimečný.

• 23.2.2013  10:45

Dojebaný potenciál látky i luxusního obsazení. Cortésovi bych po tomhle už nadějné nápady opravdu nesvěřoval.

• 23.2.2013  10:09

Čistě subjektivně MNOHEM lepší než nevyčnívající Hurt Locker. Brilantně herecky odvedené, režijně naprosto precizní řemeslo, kterému stále poměrně aktuální téma neslouží jako laciná prodejní berlička, ale dokáže jej prodat jako nosný příběh o zarputilosti a důležitosti informací v dnešním světě. Škoda že Kathryn dostala Oscara před třemi lety, kdyby si Akademie počkala, mohla jí dát sošku skutečně zaslouženou.

• 18.2.2013  18:33

Plytký horůrek, pro který je škoda jak Jennifer, tak divákova času.

• 9.2.2013  13:40

Obrovské překvapení a z nepochopitelně nominovaného se v mých očích stává oscarový favorit. Špičková atmosféra syrové, divoké komunity, úžasná dětská herečka v hlavní roli a obrovský režijní talent, který se jistě vyplatí dál sledovat. A kotel emocí. Lituji, že jsem nebyl v kině.

• 7.2.2013  14:48
    Hitchcock (2012)

Hitchcock je v mnoha ohledech špatně fungující a poměrně plytký film. Přesto mu nelze odolat, má totiž úžasné herce, je zábavný, krásně ubíhá a zanechá člověka ve skvělém rozmaru. Velmi příjemných 7/10.

• 6.2.2013  16:51
    Konečná (2013)

Hodně chatrné tři hvězdy. Nemůžu si pomoct, ale nehrát v tom Arnie, šlo by to rovnou na DVD. Ale že jde o comeback ohromné akční hvězdy, ujal se filmu korejský režijní supertalent, který jej zvládá jakž takž prodat přes moderní look a svižné tempo. Do toho už ale zas nepasuje ten Arnie... Výsledek si pořádně neužije ani nostalgik stýskající si po osmdesátkách, ani fanda moderní akce.

• 31.1.2013  16:39

Olbřími zklamání. Místo svižně odsýpající stylovky je Gangster Squad špatně natočeným blábolem plným nesmyslů, nepadnoucích herců a úporné snahy být strašně cool. Ve výsledku všechno vyznívá křečovitě a místo osvěžujícího koktejlu tu máme zatuchlou nudu. A to jsem Fleischerovi tak věřil!

• 29.1.2013  17:05
    Timecop (1994)

Jeden z těch zábavných filmů s JCVD.

• 27.1.2013  15:05
    Lincoln (2012)

Chápu, proč Spielberg Lincolna natočil a do značné míry jde o film velmi dobře zapadající do jeho filmografie. Nicméně mě to nudilo svým dějepisným poučováním a takový pocit při filmech svého nejoblíbenějšího režiséra opravdu mít nechci.

• 16.1.2013  16:38

Django mě nedostal tak jako Pancharti. Ale (jak doufám) asi definitivně mě usmířil s Quentinem Tarantinem, tvůrcem, o kterém jsem si pomalu myslel, že už navždy půjde mimo mě. Ale on mě podruhé za sebou bavil! Django je opět přetažený, často samoúčelný, utápí se v citacích, ale v mnoha ohledech je mnohem dospělejší než drtivá většina Quentinovi předchozí tvorby. Což je moc fajn.

• 12.1.2013  13:14

Solidní guilty pleasure. Lucas je sympaťák, Biel šťabajzna krev a mlíko a Foxx tomu dodává trochu herecké důstojnosti. Kdyby následující Cohenovy filmy byly alespoň takové, bylo by na světě o dvě nudné sračky méně a o dvě zábavné sračky více.

• 10.1.2013  18:09
    Hon (2012)

Emocionálně naprosto pohlcující Vinterbergův návrat na tvůrčí vrchol. Mikkelsen je fenomenální!

• 7.1.2013  16:39
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Druhou sérií je třeba si trochu protrpět, to je pravda. Ale ta třetí kvalitativně ještě ční nad úvodem, je natřískaná emocemi, špičkovými postavami a perfektně rozehranými motivy, na jejichž rozřešení se každý fanda poctivé seriálové tvorby nemůže netěšit. Spolu s Hrou o trůny nejlepší seriál současnosti.

• 6.1.2013  10:22
    Bídníci (2012)

Občas malinko úmorná adaptace, divák se ale tím více noří do osudů postav. Ke konci se mi Bídníci dokonce zažrali pod kůži tak silně, že jsem cítil ony pověstné zimomriavky. Podobně jako Králova řeč je i tento muzikál přes mnoho poměrně velkofilmových výjevů spíše divadelní, ovšem Hooper dokáže teatrálnosti a jisté umělosti využívat ve svůj prospěch. Herci navíc přesně padnou do svých rolí, takže jsem nakonec během těch 150 minut vůbec netrpěl.

• 26.12.2012  15:40

Ještě jednu stylovou žánrovku přinesl rok 2012! Reacher by si možná zasloužil přesnějšího představitele, než je prťavec Cruise, ale těžko si mohl přát zemitějšího režiséra. McQuarrie dvanáct let po zajímavých Únoscích konečně ukazuje, že mu nejdou jen scénáře. Podobně nekompromisní režijní přístup, který je otevřený více žánrům a přitom neztrácí své pulpové kořeny, může dnešní Hollywood příjemně provzdušnit.

• 23.12.2012  11:54
    Dredd (2012)

Zvrhle mě bavil i devadesátkově dementní Dredd se Slyem, ale tohle je po fanboyovské stránce někde úplně jinde. Boží zábava s drsňáckým Urbanem a žánrově přesnou Lenou Headey, která je stvořená pro opakování ve skupince podobně nadšených individuí. Těším se!

• 22.12.2012  16:23

Špičkové tempo, Jackie ve formě a kraťounká stopáž. Akurátní porce typicky chanovské zábavy.

• 16.12.2012  10:31

Nechovám původní trilogii ani zdaleka v tak mocném obdivu, jako většina jiných filmových fanoušků či kritiků a po prvních ukázkách plných kýčovitých západů slunce, trapně komických trpasličích výstupů a evidentně přeplácaných efektů a kulis jsem byl připraven Hobita bez milosti sestřelit. Jsem rád, že to nemusím udělat, protože Jackson si zvládl obhájit i vlastně tři hodiny chození od ničeho k ničemu, ve kterém se prakticky nic zásadního nestane. Ale ona má ta Neočekávaná cesta větší spád než celá původní trilogie! Je hravá, zábavná, nenudí a nakonec předvede dávku epičnosti, kterou jsem si od ní vůbec nesliboval. Takže palec nahoru, i když teď mě o to víc mrzí rozdělení do trilogie. Nahustit děj do dvou filmů, máme před sebou možná to vůbec nejlepší, co Středozem na plátnech kin předvedla.

• 9.12.2012  14:08

Těžko říct,jak se z nástupce Indiana Jonese v Mumii stal zoufalec přijímající role v těch nejpříšernějších sračkách,jen aby alespoň v něčem hrál.Fraserova kariéra šla v posledních pěti letech slušně do kytek a mě to mrzí,neb je to sympaťák.

• 6.12.2012  15:35

Dodnes nechápu,jak se Herekovi povedlo ten film zprasit.Měl k dispozici typově velmi dobré herce,skvělou ústřední píseň a především silnou předlohu,která se jen tak nevyčerpá.Přesto natočil Tři mušketýry jako hloupoučkou rádoby disneyovku,ve které chybí jakákoliv osudovost či výpravnost a potenciál látky je totálně zazděný snahou přiblížit se co nejširšímu publiku,především pak po zábavě lačícím teenagerům.Ano,takhle se točí hit.A taky asi nejhorší adaptace Dumase vůbec.I když Anderson se jí loni velmi limitně přiblížil.

• 6.12.2012  15:29

Solidně natočený a zahraný,ale občas příliš zdlouhavý a celkově i zbytečný životopis.Neurazí,nenadchne.

1 2 3 4 5 9 17 25 33