Rebelka (2012)

Další Pixar,který nejenže mě neokouzlil,ale dokonce spíše znechutil a utvrdil v doměnce,že přes několik světlým výjimek (Vall-I, Úžasňákovi) si s tímhle studiem zkrátka ani trochu netykám.A to na mě Brave od začátku působilo velmi sympaticky svou snahou o originalitu,fantaskními trailery a od pohledu sympatickou ústřední hrdinkou.Film ovšem n nic nedotáhl do zdárného konce a výsledkem je patvar bez chuti a zápachu,který chce být svěžím fantasy větrem do současného světa animovaných pohádek,ale za takovým Na vlásku zaostává rozdílem třídy.

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Další z famózních zářezů Michaela Manna,který i přes svou délku dokáže diváka pohltit na celou stopáž.Plus vynikající duo Pacino-Crowe.Jako celek famózní.

Past (1996)

Wachowští uměli už před Matrixem,jen při tom nebyli tak hlasití.

Sugarlandský expres (1974)

Miluju tenhle film,už kvůli tomu,že je v něm nádherně patrný tvořící se spielbergovský rukopis,Goldie to tady strašně sluší a celkově pro mě Sugarlandský expres představuje jeden z nejdůležitějších snímků,jaké nám Nový Hollywood dal.

Navždy (1989)

Steven Spielberg je můj nejoblíbenější režisér,viděl jsem v podstatě všechny jeho filmy a Navždy bezpochyby patří k těm vůbec nejslabším.Podivný mix fantasy a seriózního dramatu nudí i přes skvělé herce v hlavních rolích.

Město duchů (2008)

Na Gervaise opravdu spíš průměr a to je podporován tolika talentovanými lidmi jako Kinnear nebo Kristen Wiig,kteří komedii taky umí.Ale Koepp je zkrátka podprůměrný režisér a nedokáže ani z potenciálně velmi vděčné látky vytvořit alespoň zapamatovatelný filmový zážitek.

Super Mario Bros. (1993)

S odstupem času zjišťuju,že mě filmový Mario nejen neuráží,ale dokonce docela baví.Hoskins a Leguizamo jsou super dvojka a celková bizardnost snímku zajišťuje docela solidní guilty pleasure nádech,který je tím lepší,čím starší film je.

Cosmopolis (2012)

Návrat k psychotickým kořenům Cronenbergovi nevyšel tak,jak jsem si představoval.Problematickou předlohu se mu nepodařilo správně uchopit pro filmové vyprávění a z filmu se tak nevyhnutelně stala lehounce šokující,ale dost prázdná přehlídka více či méně úchylných scén,které jsou solidně zrežírované,dobře odehrané (Pattinson je nakonec asi to nejlepší na celém filmu!),ale po čase začnou být hodně otravné,dokonce až nesnesitelné.Vlastně jsem docela dost zklamaný...

24 hodin (2002)

Typicjý příklad podprůměrného a nezajímavého thrilleru,který láká na hvězdy v hlavních rolích,ale není schopen nabídnout cokoliv navíc.Jedna velká slabota plná klišé.

Nikdy neříkej nikdy (1983)

Bondovky mi nikdy neseděly a ani ta "neoficiální" na tom zkrátka nic nezmění.