Austrálie (2008)

Paralela s Jacksonovým King Kongem se vyloženě nabízí.Režisér,který je vynášen do nebes za své poslední filmy,se rozhodne natočit svůj vysněný snímek,dostane na to spoustu peněz a špičkové herecké obsazení a nakonec z něj vypadne monstrózní tříhodinový velkofilm,který je obecně přijímán nepříliš kladně,ale jistý uživatel Wolvie výská nadšením! U Austrálie sice ne tak jako u opičkáka,ale i tak jsem si ji maximálně užil,jako zástupce už skoro vymřelého žánru epických tomantických velkofilmů,kde je dost místa jak pro patos a kýč,tak pro skutečné emoce a opulentní záběry.Austrálie je dokonalým příkladem všeho zde zmíněného a já si ji určitě rád dám ještě párkrát znovu.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Jako obrovský fanda Wiseova originálu jsem se tohoto remaku hodně obával,nakonec z toho ale nebyl průser roku.Jen trikově solidně udělaná,myšlenkově dosti hloupoučká a ve výsledku vlastně neškodně průměrná zábava.Což nakonec není zase tak málo,jak to vypadá.Mohlo to totiž dopadnout mnohem hůř.

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Do premiéry Wall-E člen mé osobní TOP 10.To řekne víc,než kdejaké pochybné superlativy.

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Tohle bylo ještě docela pěkné osvěžení v rámci TV filmů,chytlavé písničky,hodně hezkých mladých lidí,přesně víte jak to dopadne,prostě solidní guilty pleasure,které na relax bohatě stačí.Další díly ovšem neee!!!

Oni (2008)

Velké překvapení! Malý,atmosférický film,který dokáže děsit bez samoúčelných stříkanců krve a až znepokojivě reálnou zápletkou.Liv Tyler konečně zavadila o solidní roli a délka 85 minut je přesně tak krátká,aby každá vteřina měla svou intenzitu.Velmi dobrá práce!

Quantum of Solace (2008)

Bondovky vážně rád nemám.Připadá mi,že jsou jen a jen povrchním prostředkem pro product placement,kde jsou postavy a jejich city naprosto nepodstatnou záležitostí.Ale s příchodem Daniela Craiga se něco změnilo.Bond najednou není černobílým hrdinou,který zabijí a vlastně neví proč.Teď má skutečný cíl,skutečnou motivaci a jeho činy jsou pochopitelné a jasně dané.Co začalo Casino Royale,to dokončuje Quantum of Solace,které je jednou nekompromisní a drsnou Bondovou cestou za odpovědí na otázku,proč musela zemřít žena,kterou miloval.Moc se bojím,že teď už se Bond vrátí do zajetých kolejí,protože tahle etapa jeho života nejspíš definitivně skončila.Ale rád se nechám případně vyvést z omylu.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

V žádném případě nejde o jeden z vrcholů Allenovy tvorby.S tím na mě fakt nechoďte.Ale jako sympatická oddychovka,která diváka vezme na výlet po krásách Barcelony to funguje skvěle.Spousta krásných lidí řeší své životy a vztahy mezi sebou,je to velká sranda a tu hodinu a půl si rád ještě párkrát zopakuju.

Juno (2007)

Moc hezký film,ale jeho genialita,díky které se stal tak zbožňovaný a adorovaný,ta mi pořád nějak uniká.Ellen je ale skvostná!

Oko dravce (2008)

Disturbia potěšila,ale druhý společný počin dvojice Caruso-LaBeouf je až příliš tupý a co je horší,minimálně zábavný.Pusťte si radši Nepřítele státu,je sice starší,ale taky nepoměrně kvalitnější.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Zack Snyder je bezpochyby zručný a talentovaný režisér,který akci zvládá jako málokdo jiný v současném Hollywoodu.Ale jeho problémem je,že neumí poznat onu hranici,kdy už se musí přestat s vizuálními kouzly a je na řadě příběh.Soví strážci jsou v podstatě podobný případ jako 300.Vizuálně v podstatě nemá konkurenci,ale člověk se nezbaví pocitu,že chtěl něco víc než na pohled pěknou,ale prázdnou podívanou.Takže po nich definitivně dělím Snyderovy filmy na liché a sudé.Liché jsou skvělé (Úsvit mrtvých, Watchmen) a sudé pravidelně zklamávají (300, tohle).Tak Zacku,nashle u Sucker Punch a koukej,ať to stojí za to!