Skafandr a motýl (2007)

Dokonalá ukázka čiré filmařiny.Úžasný snímek,který občasné ztráty tempa vynahrazuje návalem emocí prakticky v každé vteřině.Kdo by to byl řekl,že muž pohybující jedním víčkem je třikrát dojemnější než cokoliv,co nám nabídl Hollywood v poslední pětiletce.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Zklamání a ještě k tomu lehké znechucení jsem pocítil nad opěvovaným počinem dvojice Depp+Burton.Muzikály můžu,jsou pro mě asi nejspolehlivější vyvolávač emocí ze všech filmových žánrů,ale v případě Sweeneyho Todda jsem se docela těžce nudil,herci (s čestnou výjimkou geniální Heleny) hrají jenom o chleba a výtvarná stylizace se mi už začíná poměrně dost přejídat. Tohle prostě mohlo a mělo dopadnout mnohem líp.

Východní přísliby (2007)

Cronenberg nám zraje! Východní přísliby jsou dle mého jeho vůbec nejlepší film.Pokračoval tam,kde skončil v Dějinách násilí,ještě trochu přitlačil na pilu v dokonalém vykreslení mafiánského světa a z Mortensena vydoloval životní herecký výkon.Prostě dokonalost sama.

Santa má bráchu (2007)

Pro mě strašně příjemná vánoční záležitost,kterou jsem si náležitě vychutnal.Napoprvé to mohla být náhoda,ale když se skvěle bavím i napotřetí,už je to tak.Fred Claus je dobrá komedie!

Hitman (2007)

U těchto nejistých projektů bych se měl naučit mírnit očekávání,protože mě většinou zklamou.Hitman bohužel není výjimka.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Ech... Tohle je drsný.Anderson nikdy nebyl dobrý režisér,ale vždy dokázal svému filmu vtisknout určitý styl a udělat z něj alespoň průměrnou zábavu.Ale v Afterlife se mu podařilo akorát zprasit potenciál,který tu po výborné trojce byl a udělat obstojnou reklamu na 3D,které ale nemá žádné větší opodstatnění.Zatím nejhorší film roku.

Persepolis (2007)

Jedním slovem úžasné.Dvěma slovy? Naprosto úžasné!

Beowulf (2007)

Zemeckis onanuje nad svou novou milovanou technologií,část druhá.Už Polární expres byl u mě těžce mimo,což se dalo vysvětlovat dětskou tématikou.Ale když se mnou ani nehne drsná severská fantasy s nekompromisním scénářem,asi je něco špatně.V některých momentech film vypadá neskutečně,ale to jsou jen kapky v moři nechutně zpraseného filmu,který měl bez problémů potenciál stát se nesmrtelným,stejně jako jeho hrdina.Totálně projebaná šance.

Resident Evil: Zánik (2007)

Strašné překvapení a velká spokojenost! Mulcahy je přesně to,co série od začátku potřebovala,tedy režisér,který je schopen vtisknout filmu jasnou tvář a osobitost.Zánik je stylový až běda,Milla sexy jako ještě nikdy v sérii,odkazy na Hitchcocka pobavily a titul nejlepšího dílu série je jednoznačně tam,kde má být a Afterlife mu ho podle prvních ohlasů asi nesebere.

Kauza CIA (2006)

Lahůdka pro všechny milovníky pomalých dramat.Geniální dialogy jdou ruku v ruce s dokonalými hereckými výkony,informačně je Kauza neskutečně výživná a navíc dokazuje,že De Niro mohl být klidně místo herecké legendy legendou režisérskou.