Wanted (2008)

Jestli se dá v minulé dekádě nějakému filmu říkat AKČNÍ,je to Wanted.Naprostá anarchie,neskutečně bombastická akce,übersexy Angelina,James McAvoy ve své nejšťavnatější roli (zatím) a ruský démon Timur Bekmambetov,který pro Hollywood redefinoval pojem blockbuster.Takhle si představuju trhák!

Kopačky (2008)

Oproti Zbouchnuté méně lidské,oproti Superbad méně vtipné,ale mezi současnými americkými komediemi pořád poklad.

Stalo se (2008)

Za úplný průser to nepovažuji a narozdíl od Ženy ve vodě se na to dalo koukat a byl z toho cítit alespoň částečný Shyamalanův rukopis.Ale je pravda,že rychlost,jakou se Ind dostal z vrcholu do fáze,kdy za relativní úspěch považuju slabé tři hvězdičky,je vskutku zarážející.A docela smutná.

Habermannův mlýn (2010)

Srovnávání z Černou knihou nemá žádný smysl,když se mu člověk vyhne tak zjistí,že Habermannův mlýn je v rámci českých filmů silný nadprůměr a docela v pohodě obstojí i mezi zahraniční produkcí.Roden je parádní.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Srovnání s předchozími díly Království neustojí,ale jako dovětek pro fanoušky vlastně bezchybné.Jen to chtělo se tolik netopit v nostalgii a zapracovat spíš na příběhu.Ford na to ale pořád má,LaBeof mu skvěle přištěkuje a Cate Blanchett má neodolatelný přízvuk.To finále bylo trochu over the top,ale já to Stevenovi za všechny jeho skvělé filmy rád odpustím.

Útěk do divočiny (2007)

Stárnoucí skvělý herec za kamerou,mladý skvělý herec před kamerou,silný příběh podle skutečné události,hudba Eddieho Vebbera a Aljaška.Když tohle dáte dohromady,vznikne příběh,který z hlavy už jednoduše nevymažete.A budete po něm mít chuť taky všechno hodit za hlavu a jít se toulat po té NÁDHERNÉ divočině.

Mongol - Čingischán (2007)

Dostatečně drsné,lyrické i epické.Možná trošku kratší,než by si zasloužil,ale přesto pozoruhodný snímek,který se značně vymyká hollywoodskému pojetí historického velkofilmu.

Soudný den (2008)

Je to tak brakové,tak šílené,tak tupé a tak slátané,až jhe to v podstatě artový film :-) Rhonu Mitru bych po tomhle rozhodně nechtěl naštvat.Jako výplach naprosto skvostná věc,která má v sobě takové množství motivů a uhání vpřed takovým tempem,že si ji snad ani nejde neužít.Těžko v posledních deseti letech hledat lepší béčko.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Oliver Stone se pořád umí vyjadřovat k současným problémům.Jen už při tom není tak hlasitý,jako kdysi.A jestli to je dobře nebo špatně,to ať si každý rozhodne sám za sebe.Ať tak nebo tak,druhý Wall Street je dobrý film.

Jumper (2008)

Čekal jsem absolutní průser,v důsledku čehož jsem si Jumpera nakonec v pohodě užil.Nic hlubokého,ale efektní jednohubka s topornými herci a svižným tempem.Někdy prostě stačí i málo.