Iron Man 3 (2013)

Pizza, burčák + Iron Man 3 = peckový večer! Konečná akční scéna byla na můj vkus trošku zbytečně nabubřelá; s hubenou Paltrow to poněkud přestřelili, ale jinak si ani moc nestěžuji :). Záporák Badge Dale byl prudce geniální, nicméně na Downey Juniora neměl :P Odmítám veřejnou kritiku Pearce - jeho postava MĚLA být odporná, slizká, kluzká, prostě odpudivá, a on se své role zhostil na výbornou, zbožňuji jeho charisma. Toť asi vše k parádním hereckým výkonům, tak to má vypadat! Scénář neuráží, zápletku jsem ani nějak nevnímala, spíš mě zaujaly Starkovy záchvaty úzkosti - rozhodně top scény z celého filmu, převálcovaly i ten trapný ohňostroj na konci, žhnoucí očka jistých postav, apod. Iron Man 3 je pěkná pohádka, určitě stojí za vidění :-)

Podfukáři (2013)

Akce Quarterback - big applause!!! Rozhodně originální film s plejádou hvězd, které poněkud zanikají pod veškerými lasery, blikátky, apod. Filmy se spoustou akce a fikaných zvratů můžu, nezbývá mi jen chválit. Užila jsem si to, konec celkem ušel, brácha Jamese Franca fešák, Michael Caine obdivuhodný... Těším se na dvojku! :-)

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Klišé, klišé, klišé... ALE... příjemná atmosféra jazzových 50. let, výborná zpomalená scéna přestřelky v hotelu a BOŽÍ Josh Brolin z toho udělali film, který stojí za vidění a neurazí. Když nebudete nad filmem moc přemýšlet a na chvíli vypnete, tak si u něj slušně odpočinete. Musím ještě podotknout, že mě velmi potěšila přítomnosti Ribisiho a Mackieho - jsou to sice nenápadní a ne moc obsazovaní herci, ale pěkně to tam oživili a ani jeden mě ještě nikdy v žádném filmu nezklamal - svým charismatem vykompenzovali nudnou Stone, která měla sice pěkné šaty, ale celkově byla zcela o ničem!

Expendables: Postradatelní (2010)

Super, super, prostě SUPER! Pár drsných, namakaných, zpocených legend akčního žánru, spousta nábojů, jednoduchý příběh, cool hlášky a vynikající hudba. Jsem převelice spokojená, už dlouho jsem si nějaký akční film neužila tak moc jako zrovna The Expendables :-)

Pravdivé lži (1994)

Nejvíc mě odrovnala ta scéna, kdy Jamie vystřelila, pistole jí vypadla z rukou a jak padala, tak tam úúúúúplně všechny postřílela :-D Sice jsou Pravdivé lži pořádná blbina, ale aspoň se u nich člověk skvěle pobaví :-)

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

1. série: 80%, 2. série: 90%, 3. série: 100%, 4. série: 100%, 5. série: 80%, 6. série: 90%, 7. série: 87%, 8. série: 85%, 9.série: 80%. Seriál pomalu ale jistě upadá, nicméně tuto partičku má v oblibě snad každý :)

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Chápu, že ne každému se tento seriál musí líbit, ale já jsem se do něj zamilovala hned od první epizody. Vypravěč a jeho Fakta byla následující..., sladký Ned, roztomilá Chuck, nevrlý Emerson a samozřejmě i malinká Olive. Charaktery jsou skvěle napsány, zápletky (často absurdní) mě baví, plus je i barevnost ve stylu Tima Burtona. Nejvíc ale má romantická duše vzdychá nad vztahem mezi Nedem a Chuck. Jeden z mála seriálů, který se netočí jedině kolem sexu, jediný, který ukazuje, že i bez něj se mohou mít dva lidi rádi. Měním názor, nechápu, jak se tento seriál někomu může nelíbit... :-)

Zombieland (2009)

Jednoznačně nejzábavnější zombie film všech dob :-) Spousta vtipných momentů - uplatňování pravidel, scéna s klaunem, Bill Murray, ... -, dobrá hudba a i herecké obsazení se podařilo. Báječně jsem se bavila.

Nebe (2002)

Krapet zvláštní, místy mlčenlivé, prostě Tykwerův styl. Cate božská! Sexy podivín Ribisi jakbysmet.

Italské námluvy (1994)

Robert Downey Jr. okouzlující jako vždy. Jak on to jen dělá? :-)