Zrození šampióna (2009)

Myslela jsem, že to měl být stupidní americkej film s americkým happy endem a americkým fotbalem... Naštěstí jsem myslela špatně :) Story působivá (je mi jedno, jestli to byla přimázlá true story, prostě je miluju), Michael a jeho umučený výraz a ,,I don´t know" bylo srdcervoucí a Sandra... dokázala, že i když jí na hlavě vytvoří sebezrůdnější kreaci, tak je to skvělá herečka. Byla jsem absolutně okouzlena a přes veškeré snažení, nebulet, tekly potoky slz. Ale jsem ochotná obětovat krabici kapesníků, protože to musím vidět znovu a znovu a znovu... Pro mě favorit na Oscarech, a i když se nezadaří, tak pro mě osbně jsou obě nominace už proměněné :)

Gangy New Yorku (2002)

První a poslední čtvrthodina - super! Pouliční bitky mě do sebe přesvědčivě vtáhly. Ale ty dvě hodiny mezi tím ... nuda, nuda, NUDA! Ale i přes to, že mi film neustále zavíral víčka, tak Day - Lewis, věrohodné prostředí, krásné kostýmy a hudba, která filmu padla jak pr*el na hrnec, vybojovali filmu tři hvězdy. Tady to nemohl zachránit ani můj drahý Leo.

Sherlock Holmes (2009)

Když se řekne Sherlock Holmes, tak se mi automaticky okamžitě vybaví zamlklý chlápek s čepicí; Robert a jeho rozježená kštice bylo vážně to poslední, co by mě kdy napadlo :D, ale byl perfektní, chaotický a nechyběly tu typické znaky - dýmka (se kterou si ale většinu času hrál), převleky a housle. Jude nic nepokazil, ale tím u herců končím; Rachel mám ráda, ale tady byla vážně jenom otravná... No a Guyi, tleskám! - moc se mi líbily ty dvě zpomalené části, atmosféra, lehce morbidní humor, móda, propracovanost a že všechno bylo poctivě vysvětleno. Sice pokulhával scénář, ale vynahradila to PERFEKTNÍ hudba Nečekala jsem, že mě to tak moc potěší. Spokojenost :)

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Film mě do sebe vtáhl, svět za zrdcadlem byl krásný, režisér si dobře poradil s náhlým úmrtím - prostě 122 minut bez starostí. Heath byl jako vždy k sežrání, opět mi vhrkly slzy do očí nad jeho ztrátou; Johnny byl Johnny se svojí typickou mimikou; Jude byl Jude a na roli se vůbec nehodil (už vůbec vzhledem O_o); ale Colin mě potěšil moc! Doufám, že si uvědomuje, jakou radost mi udělal, když byl tak perfektní Heath - Tony.

Kopačky (2008)

Nadprůměrná komedie, která stála převážně na sympatickém Segelovi. Zábavný scénář, postavy, humoru přiměřeně. Moc mě to bavilo, navíc třešničkou na dobře upečeném dortu bylo prostředí.

King Kong (2005)

Zbožňuji režii Petera Jacksona, který se s ničím nepáře; zbožňuji soundtrack od Jamese N. Howarda (A fateful meeting, Central park); herecké obsazení se povedlo a vyplatilo; a poslední, co zmíním, je King Kongova mimika, která v některých případech rvala srdce. Dokonalé sice ne, něco bych možná i vypustila, ale pět hvězd zkrátka uděluji. Mimochodem, nezapomenutelný boj King Konga s dinosaurem!

Mr. Bean (1990) (seriál)

Pokud smích prodlužuje život, tak tento seriál mne učinil nesmrtelnou :))

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Řada od řady lepší a kvalitnější. Manželkám nemám co vytknout - skvěle napsané posavy (mají toho tolik společného, ale zároveň jsou každá jiná) a herečky si mě postupem času omotaly kolem prstu. Jeden z nejlepších seriálů posledních dob! Rozesměje, rozesmutní, překvapí a taky přinutí se zamyslet. Perfektní!

Drž hubu! (2003)

Tak bláznivé a zároveň tak báječné... :-) Doporučuji!