Deník Bridget Jonesové (2001)

Hlavním receptem, jak umět po třicítce prežít život, je umět si ze sebe udělat legraci. A když se o vás navíc přetahují dva nejvíc sexy chlapi z celé Británie, tak už je to vlastně úplná hráčka. Bitvu na ulici mezi Markem a Danielem bych si mohla přehrávat do aleluja :)

Město divů (2012) (seriál)

Taková Ordinace nebo Ulice by si teda mnohem víc zasloužily zrušení než Magic City !!! Moc se mi to líbilo, sjela jsem to během pár dní, náběh na pokračování tam byl, tak škoda, že se toho už nedočkáme. Děj příjemně odsýpal, sice nešlo o nic extrémně převratného a novátorského, ale celkově měl seriál krásnou atmosféru plnou luxusu, mořského vánku a energické hudby. Jako bonus byli fešáci v čele s Morganem, prostě seriál přesně podle mého gusta, který doporučuji pro zpestření večerů. "Dreams do come true", nechme se inspirovat Isaacovou odhodlaností :-)

Na hraně zítřka (2014)

Akčních filmů, ve kterých se tupě střílí, pobíhá a vše vybuchuje je zatraceně mnoho, tak jsem, co se týče tohoto žánru, zahodila veškerá očekávání, nicméně nyní mám bradu skoro až na hrudi. Brutálně jsem se u Edge of Tomorrow bavila, dokonce ho i pochopila, což se u sci-fi a mě často nestává, i když uznávám, že ten konec byl jedno velké zdvižené obočí a mileráda si ho nechám vysvětlit! Dobrá hudba, hot Tom (čím starší tím hezčí), skvělá vojačka Emily a jak se skákalo z jedné scény do druhé, mmmmm, to je pro mne to pravé filmové potěšení. Stejně si ale jako ve většině případů neodpustím rýpnutí. Akční scény vážně něco, ale ten závěr? Především scéna, kde Tom vlaje jak papírový drak ve větru, měly by mu zapraštět všechny kosti v těle, ale on se jen oklepe a běží dál? Come on, proč jste mi kazili skvělých 100 minut těmi posledními 10ti? Nebýt toho slabšího závěru, tak je pocit z Limanovy energetické bomby kompletně naplňující!

Temné stíny (2012)

Toto jako by snad ani nebyl Burtonův počin! Na jeho styl málo barevné, příliš vleklé, pranic zábavné a tak nějak prostě celé špatně a bez jiskřící energie. Koukajíc z okna by mi cesta uběhla rychleji než s Barnabasem, ale tak pan režisér nemůže chrlit jednu perlu za druhou, přešlap holt musel přijít. Film mě značně otrávil, nicméně stejně se těším na Big Eyes, snad budou podařenější :-) Jediný Timův film, který nemohu doporučit!

Adamova jablka (2005)

Ne, přestaňte s obviňováním. Už to byl starý kocour a náhodou umřel ve stejné chvíli, kdy jsme stříleli. Krásně absurdní film, jenž nepřestával překvapovat. Mikkelsen byl boží, boží, BOŽÍ, určitě stojí za vidění.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Neskutečně skvostný film! Bláznivý, spontánní, ukazující, že je potřeba popadnout každou příležitost, která se nám naskytne, a že není nutno vždy hledat tu nejsložitější cestu.Damn... Do you have some dynamite? :-) Ano, ano, ano, zkrátka pohlazení na dušičce podtrhnuté cvrlikavou veselou hudbou. Nezapomenutelný film, byla by škoda vidět ho jen jedinkrát. I know the orienteers are reliable, but this is a ridiculous tip. An old man and an elephant in the forest. Vyřešení vražd velmi úsměvné, život je plný náhod, báječně jsem se bavila, doporučuji všem milovníkům filmů, v této směsici žánrů se každý zajisté najde.

Přežijí jen milenci (2013)

Dvě bledé postavy proplouvají filmem, jež absolutně postrádá solidní příběhovou kostru, nicméně je protkán líbeznými tóny, které poznamenají každou lidskou/upírskou/zombie duši. Příběh opravdu na ničem nestaví a nenabízí žádná překvapení. Jedinými obohacujícmi jiskřičkami byl úsměv Wasikowske rozvalující se na gauči a závěrečné "Excuse moi?". Z kina jsem odešla rozvláčná, uvolněná, nebyla jsem obohacena příběhově, ale zato pocitově + emocionálně, a to se pěkně prosím také počítá. Tak to dnes bude za tři, hlavní představitele si budu i nadále pamatovat, malá role "Čechova" klasicky potěšila, už by mohl dostat něco většího ;-)

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Everybody is corrupted by hotel rooms. You can't help it. It's the only place in the world where you walk in and the first think you do is steal everything before you take your coat off. Hell yeah, slušná porce zábavy! :-)

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

1.série: Prvních pět dílů nepřekonatelných, dalších sedm méně dech vyrážejících, nicméně stále fantastických! Hi, I'm Tate, I'm dead. Wanna hook-up?. Jak já toho magora zbožňuju; ten úsměv! U dílů jsem vystrašená jak králíček, extrémně děsivou znělku v zájmu zachování duševního zdraví přeskakuji, ale stejně sedím jak přikovaná a jedu jeden díl za druhým. 90% !!! Asylum: 80%. Trochu jiný druh hororu, slabší, nicméně stále parádní a chytlavé. Dominiqie je písnička roku! :-) Coven: 95%! Go to hell! ... Ladies first Komplexní propracovaný příběh ve třinácti epizodách, neskutečný herecký výkon neskutečně hot Jessicy Lange. Freak Show: 80%, AHS si drží svoji stálou kvalitu, tato série nějak extrémně neuchvátila, ale ani neurazila. Příjemné sledování, těším se na další sérii. Hotel byl teda pěkná nuda, už se ani netěším na další sérii :(

Vikingové (2013) (seriál)

Absolutně perfektní casting, příroda a akcenty herců! 1.série: Mám lehoučkou výčitku vůči přílišnému kritizování Anglie - byla to vždy mocná země a tady je líčena jako banda neschopných nemotorů v brnění, kteří udělají spoustu chyb, včetně opomenutí postavení noční hlídky. - a absence nějakých větších zvratů. Ragnar a jeho banda si proplouvají oceánem, "zásoby" nepřátel se ztenčují až s neuvěřitelnou lehkostí, větší zvraty přišly až ke konci série, škoda, větším nervům bych se zajisté nebránila. Nicméně Vikings jsou rozhodně seriálem, který se vyplatí vidět. Má slušný děj a neskutečně charismatické hrdiny, které jsem si oblíbila, i když jsou špinaví, upocení, zarostlí, vlasatí a nebetyčně krutí. 2.,3.,4. sérieVikingové jsou seriál, kteří jsou sérii od série kvalitnější a napínavější. U finále 4.série jsem ani nedýchala a nemůžu se dočkat pokračování :3