Whiplash (2014)

Neskutečný film, brutální emociální nářez, brada dole celou dobu… Napínavé, originální, místy vtipné, ale především dokonale zahrané. Přesně tak má vynikající film vypadat, nemám jedinou výtku, seděla jsem jak na jehlách a ten pocit, co to ve mně ještě další den nechalo, k nepopsání… Po dlouhé době film, co mě (když to trochu hloupě řeknu) kompletně omráčil. Pět hvězd jak vyšitých a velikánský potlesk.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Hlavním receptem, jak umět po třicítce prežít život, je umět si ze sebe udělat legraci. A když se o vás navíc přetahují dva nejvíc sexy chlapi z celé Británie, tak už je to vlastně úplná hráčka. Bitvu na ulici mezi Markem a Danielem bych si mohla přehrávat do aleluja :)

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Me gusta! Střídání pohledů vynikající nápad, film měl díky tomu jiskřičku a neztrácí se v rozsáhlém oceánu opakujících se romantických filmů. Fakt, že se děj netočí vyloženě jen kvůli ústřední rozkošné dvojice, ale je obohacen o příběh s všemožnými rodinnými příslušníky, také není na škodu. Konec nepřestřelený, žádná dramatická trapná a slzavá vyznání lásky, která jsou nám neustále cpána, a které vskutku již nemohu ani cítit. Netlačilo se na pilu, prostě se mi to líbilo, jeden z nejpříjemnějších filmů, se kterým jsem se kdy setkala, a kdo bude tvrdit, že si tím stejným neprošel, je největší lhář na světě :-) Was he really sorry? Or was he just saying these things to make himself feel better? Then I thought maybe I just wanted him to be more than the sum of his parts. But as I looked into his eyes... those dazzling eyes... for the first time... I was pretty sure that Bryce Loski was less. Pravdivější film budete jen stěží hledat... Znamenitá práce, tleskám, tleskám, tleskám!

Nedotknutelní (2011)

Žabožrouti válí :) Parádní výběr hudby (obzvlášť při paraglindingové scéně), příjemná původní hudba a navíc brutálně sexy Omar. Film o lidském utrpení, radosti a toleranci, který by si nikdo neměl nechat ujít, protože se při něm královsky pobaví ;)

Lepší už to nebude (1997)

Geniální, zábavná, ale hlavně PRAVDIVÁ komedie. Chlapi jsou prostě nemožní! Plácnou první, co je napadne, aniž by o tom někdy přemýšleli a to, že tím našemu něžnému pohlaví ublížili si uvědomí až když je pozdě a ze všech sil potom žehlí. Nám, ženám, opravdu nezbývá nic jiného než se obrnit trpělivostí... Ve skutečném životě je to k uzoufání, v tomto filmu jsem se nad tím neuvěřitelně bavila. Popisování všech kvalit Lepší už to nebude by bylo nadlouho, tak to shrnu - jedna z nejpříjemnějších komedií, kterou jsem kdy viděla, s naprosto božskými hereckými výkony a parádní Zimmerovou hudbou. Doporučuji! =o)

Titanic (1997)

Můžete tomu říkat kýč, můžete tomu říkat přeslazená love story, můžete tomu říkat blábol... Mně se to stejně strašně moc líbilo :-) I přes dlouhou stopáž jsem se nenudila (vždyť to ani nešlo! Nejdřív vyvíjení vztahu mezi Rose a Jackem a potom skvěle zpracovaný samotný katastrofický ponor); výprava perfektní, hudba hezká a Kate s Leonardem vytvořili dokonalý pár. Nebylo to bez chybiček, nicméně ty jsem ochotná tolerovat, protože ve mně Titanic zanechal hezký pocit, a tudíž ho obdaruji pěti hvězdičkami. Jamesi, fakt smekám... Tak dobře natočený film se nevidí každý den.

Na vlásku (2010)

Dobře vymyšlené postavy, dokonalé animace, krásné písničky a spousta humoru. Co víc si na pozdní, chladný prosincový večer přát? Rozesmálo mě to i zahřálo u srdce. Nevím, jak dopadl dabing, ale originál byl super. Bravo! Společně s Jak vycvičit draka to nejlepší z animovaného světa tohoto roku.

Přátelé (1994) (seriál)

I přestože tomu umístění v TOP 200 neodpovídá, toto prostě JE nejlepší seriál všech dob! Tato partička nikdy nezklame; vždy rozesměje a zvedne náladu. Friends forever!

Počátek (2010)

Ještě nikdy se nestalo, že bych na film, který jsem viděla ve středu v kině, šla o dva dny později znovu. Ale Inception mi nasadil brouka do hlavy, tak jsem na něj utíkala znovu a byla jsem ještě nadšenější než poprvé. Vyjasnila jsem si pár věci, které mi napoprvé nebyly 100%-ně jasné, užila si (jako vždy) úžasnou Zimmerovu hudbu a vynikající herecké obsazení. Pro mě prozatím nejlepší film roku 2010, opravdu pochybuji, že mě v nadcházejících pěti měsících nadchne něco víc. Vidím to na spousty zlatých sošek, minimálně v kategoriích: film, scénář, střih a herec HR (běda Akademii, jestli tato ocenění neudělí, běda!). Stočtyřicet minut báječné podívané, ve které jsem se nenudila ani vteřinu. Fakt bomba. A navíc objevení Toma Hardyho, kterého jsem doposud neznala, ale po jeho výkonu v tomto filmu si jsem jistá, že jeho tvorbu začnu bedlivě sledovat.

Statečné srdce (1995)

Krásný, dojemný film o lásce, hněvu a zradě podpořený přenádhernou hudbou. Nenudila jsem se ani minutu. Tleskám, Gibsone, toto se Vám opravdu povedlo.