Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

McDonaghovy filmy, které se s ničím nepářou a jdou na to přímo a vtipně, mě zkrátka baví. Sice se mi Bruggy líbily víc, ale toto je rozhodně vynikající film, který má skvělý start a trošku slabší druhou půlku, nicméně herecké výkony jsou brilantní, takže Vás to bude určitě bavit. Ve filmu se střetává hodně příběhů a tvoří tak komplexní story plnou emocí, co diváka vážně dostane do kolen. Jsou tu luxusně vykresleny charaktery postav a co se týče Frances, tak ta je prostě v tomto filmu bohyně, opravdu parádní výkon a věříte jí každé slovo/ nadávku/ pohled. Určitě stojí za vidění, nicméně nejlepším filmem roku pro mne zůstává Dunkerk kvůli tomu, jaké emoce ve mne zanechal několik dní.

Nejlepší přítel (2017) (TV film)

Slabší čtyři hvězdičky, nám se to ale líbilo. Bylo to vtipné a místy i napínavé. Jen oblíbenec Sokol poměrně nepotěšil. Určitě jedna z lepších vánočních pohádek :)

Wind River (2017)

Tento počin je vynikající, mrazivý, smutný a v neposlední řadě toho má hodně co říct. Jeremy to zahrál na 100 % a mně po skončení vhrkly slzy do očí nad syrovostí a krutostí celého filmu. Určitě doporučuji vidět a osobně myslím, že jsem právě viděla jeden z nejlepších filmů roku 2017, který nám řádně rozvíří Oscary ;-)

Westworld (2016) (seriál)

Vzácný případ, kdy mne soundtrack zaujal více než samotný seriál. Příběh samozřejmě zajímavý, ale musela bych to vidět vícekrát, abych ho plně pobrala. Konec první série předvídatelný, čekání na další sérii nekonečné.

Strážci Galaxie (2014)

Tuna akce, dobré hudby a zábavných (a jedna rozkošná) postav. Nemám co dodat, příběh má náboj, utíká to, smějeme se, bojíme se, prostě nás to baví. Uděluji 4 a půl hvězdičky, lehce strhávám za některé zbytečně nelogicky přepálené scény. Jinak super úlet, na který se ráda podívám znovu (narozdíl od příliš ukecané dvojky).

Prvních 100 (2014) (seriál)

Má to spád a zajímavý příběh, má to občas stupidní děj a trapně vykonstruované zápletky, ale je to závislačina a napínačka každým coulem ;)

T2 Trainspotting (2017)

Scéna na WC a s 1690 bezkonkurenční!!! Miluji zvukovou složku v Boylových filmech. Příjemná zábavná nostalgie, 4 a půl hvězdičky :) "Choose life..."

Malý princ (2015)

Film o Malém princi a o malé holčičce má animovanou podobu, ale pro děti rozhodně není. Nejprve mi vadilo, že se pouze první půlka filmu drží knihy, že ta druhá nemá s předlohou nic společného, že je zbytečně akční a přeplácaná. Chyběl mi tam muž s lampou, zeměpisec a opilec a vůbec jsem nechápala, proč je vynechali a už už jsem se začínala zlobit, že místo toho raději natočili příběh z jiné planety, který tam vůbec neměl co dělat. Potom film skončil a já se cítila příjemně uvolněná, jak v pohádce. Přestala jsem se zlobit, že změnili část původního příběhu, protože to hlavní - poselství - tam přece bylo! Když stárneme, tak se měníme a zapomínáme občas si užívat život jako děti. To je hlavní myšlenka filmu, kterou si já odnáším, věřím, že každý si v něm, podobně jako v knize, najde něco důležitějšího, co se více hodí pro jeho povahu. Sice jsem plně neocenila akční konec s pronásledováním a uvězněním u stolku a podobně, ale film to byl rozhodně krásný, hodný zhlédnutí. Hned mám chuť si knížečku zas přečíst a znova a znova si připomínat některé citáty, které plně vystihují lidské životy. Velmi dobře, že ve filmu byly také zmíněny, jinak by si opravdu nezasloužil jmenovat se Malý princ.

Pan Holmes (2015)

Všichni kritici, kteří se u filmu tak náramně nudili, by se měli zamyslet, co oni budou dělat až jim bude 93 let. Budete skákat s padákem? Šplhat na Matterhorn? Nechci vám brát iluze, ale budete rádi, když se ráno úspěšně zvednete z postele, dáte si snídani a půjdete zkontrolovat včely/slepice. Tento film byl výborný! Obsahuje (smutnou) realitu a nejmenuje se Mr. Holmes jen tak z legrace. Život osamělého génia je prolínán s náročným případem, dedukcí a samozřejmě nesmí chybět detektivova typická čapka a dýmka. Film ma sice pomalejší tempo, ale nuda to určitě není. Především na tyto studené sychravé večery je to vhodný film, u kterého se pod dekou přitulte ke své drahé polovičce a užívejte si společně strávený čas.

Mimoni (2015)

Je očividné, že afektovaná Scarlet nesahá Gru ani po kotníky. Plán mít korunu velmi ubohý a nezajímavý, celkově byla i s hlasem Sandry o ničem... Když jsem ale viděla valící se pištící žlutý dav, musela jsem se smát. Ti malí mrňousové jsou originálním klenotem animovaného filmu, muselo dát nesmírné množství práce natočit tento film, líbil se mi i parádní soundtrack, tak celkově za 4*. Jak již bylo zmíněno, tak trailer ukázal ty nejzábavnější scény, ale vem to čert. Film má trhliny, ale já jsem se prostě bavila. A poslední minuta s "tučňákem" s dlouhým nosem byla prostě skvělá!