Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Ještě o stupínek lepší, než jednička. Lépe vykreslená postkatastrofická budoucnost, lepší akční scény a lepší Mel. Jeden z největších vlivů na vznik filmu byl nedostatek paliva v Austrálii v 70. letech.

Šílený Max (1979)

Dnes už tato trilogie patří ke klasice sci-fi. Mel Gibson se prohání po pouštích Austrálie a likviduje členy motorkářského gangu (který mu zabil manželku a dceru, no řekněte, nenaštvalo by vás to taky?)

Ztracení chlapci (1987)

Zajímavé zpracování upírské tématiky. Jeden z mála lepších Schumacherových fantastických filmů, orientovaný hlavně na mladé publikum.

Loganův útěk (1976)

Musím dát za "4", i když místy je děj trošku slabší, ale film mě prostě dostal. Efekty jsou na jedničku a Peter Ustinov je úžasný.

Síla života (1985)

Hodně jsem o tomto filmu slyšel, až jsem ho jednou objevil v půjčovně videokazet. Bohužel mě docela zklamal. Musím uznat, že nápad je dobrý, ale zpracování zvlášť tedy konec si mohli tvůrci odpustit.

Legenda (1985)

Ďábelský Tim Curry je prostě jedinečný. Potkat ho někde večer na ulici, umřu strachy. Celkově je to hezká oddychová fantasy. Za pozornost stojí i David Bennent (Oskar z Plechového bubínku) v roli lesního skřítka (elfa?)

Lebkouni (1988)

Souhlasím s ostatními, že je to spíš slabsší průměr, vhodný pro televizi.

Časem zapomenutá země (1975)

Tento film jsem viděl poměrně dávno a moc si z něj nepamatuji. Vypráví o ponorce, která se dostane do "ztraceného světa", kde žijí dinosauři ale i předchůdci lidí. Podle románu E.R. Burroughse - tvůrce Tarzana. Filmové efekty nic moc

Temný krystal (1982)

Skvělá fantastická podívaná od tvůrců Muppets i pro ty, kteří tyto postavičky vůbec neznají. ČT tento film vysílala zhruba tak před 1-2 lety. Bohužel ve špatném čase na ČT2. (jako většinu kvalitních filmů, což je škoda)

Labyrint (1986)

Film je dobře natočený, hlavně různé pohádkové bytosti od těch nejmenších po největší pobaví a zaujmou, ale na můj vkus je místy poněkud pomalý. Bowie je asi skutečně král skřítků, nebo přinejmenším mimozemšťan:-)